Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon Wróżb i Magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zamknij [X]
Galeria
Pokonać śmierć
Pokonać śmierć
Galeria okno

Pokonać śmierć

Autor: Helen Wilmans
Ocena: 0.0 (Brak ocen)
Typ produktu Ilość stron: 222
Oprawa: broszurowa
Dostępność:
48 godzin + czas dostawy
Opis książki Pokonać śmierć

44.10

Ilość
Dodaj do schowka najniższa cena z 30 dni: 41,65 zł

Dziwny tytuł tej książki bez wątpienia zasugeruje tym, którym wpadnie ona w ręce przypadkiem, by jej nie czytać. Stwierdzą, że nie można pokonać śmierci. Któż jednak wie, jak jest naprawdę?

Autorka tej pracy odkryła prawo, zgodnie z którym można pokonać śmierć i zapragnęła przedstawić, jak doszła do tego przekonania, które zasługuje na głęboką rozwagę wszystkich ludzi. Pytanie o to czy można pokonać śmierć większości ludzi wyda się zapewne głupie, tak jak będą mieli za głupca kogoś, kto próbuje zadawać je poważnie i spodziewa się poważnej odpowiedzi.

A jednak to pytanie jak najbardziej poważnie zadawały sobie największe umysły. Jeden z nich, ceniony najwyżej w świecie chrześcijańskim, odpowiedział na nie twierdząco i absolutnie wprost. Święty Paweł powiedział: "Ostatni wróg, jaki zostanie pokonany, to śmierć." Mówił, że kiedy człowiek pokona wszystkich swoich wrogów pozna prawa błyskawicy i obejmie nad nimi kontrolę, a wichry i fale staną się jego sługami i będą wypełniały jego rozkazy.
 


Fragment z pierwszego rozdziału:


Śmierć była wszędzie i zawsze rozumiana jako rozpuszczenie formy cielesnej. Tam, gdzie nie istnieje forma, nie może nastąpić rozpuszczenie, śmierć. Jest zatem absolutnie pewne, że kiedy apostoł użył konkretnego słowa, zrobił to ze względu na jego znaczenie i musiał mieć na myśli albo to, że ludzie ostatecznie poznają prawo, dzięki któremu życie może trwać w ciele w nieskończoność, albo że istnieją ciała duchowe, które nie podlegają rozpuszczeniu i śmierci, a które mogą z czasem, bo jeszcze tak się nie dzieje, pokonać śmierć.

To drugie przypuszczenie, że ciało duchowe, któremu tak wielkie znaczenie przypisują teolodzy, podlega śmierci, jest w istocie sprzeczne z naukami wszystkich religii opartych na Piśmie Świętym. Skoro zaś istnieją tylko dwie interpretacje słów świętego Pawła, należy mieć nadzieję, że teologia przyjmie to najbardziej logiczne, a mianowicie, iż mówiąc o ostatecznym pokonaniu śmierci, miał na myśli nasze ciała fizyczne.

Autorka tego tekstu nie jest w żadnym razie teologiem w potocznym znaczeniu tego słowa. Nie wierzy, że wielkie umysły sprzed dwóch tysięcy lat posiadły całą mądrość, ani że ludzkość straciła ją wraz z ich śmiercią. Wierzy jednak, że żyli w tamtych czasach ludzie światli, podobnie jak w czasach nam bliższych, których wiedza o prawie naturalnym tak dalece przerastała ogólną świadomość, że ich wypowiedzi musiały być zrozumiałe zaledwie dla garstki. Dziś jest podobnie, choć trudno nakreślić granicę między umysłami oświeconymi a pospólstwem. Wiedza staje się powszechna dla wszystkich, a mieszanie się ludzi i narodów wzniosło rasę ludzką na dużo wyższy poziom niż dwa tysiące lat temu.

Chociaż ta linia demarkacyjna jest dziś mniej wyraźna, nadal istnieje, a to z powodu ludzkiej skłonności do trwania przy starych przekonaniach. Wszystko co nowe wydaje się dziwne i nieprawdopodobne, tylko dlatego, że jest nowe.

Na szczęście wielkie odkrycia i wynalazki, które są zdobyczami ostatnich lat, pogłębiły zainteresowanie badaniami we wszystkich dziedzinach nauki - nawet wśród najbardziej upartych zwolenników tradycyjnej myśli - i dziś już nikt nie musi się obawiać, że nazwą go szaleńcem, gdy prezentuje nową ideę, pod warunkiem, że potrafi ją poprzeć faktami lub logiką. Właśnie dlatego spodziewam się, że czytelnicy potraktują moją pracę z szacunkiem i rozwagą. Nie chadzam utartymi drogami, a jednak twierdzę, że nie tylko podążam we właściwym kierunku wytyczonym przez logikę i fakty, ale że tę drogę oświetlają mi poprzednicy z minionych wieków. Nie przywiązuję wielkiej wagi do tego, czy ktoś przebył tę drogę przede mną, bowiem nie cenię prawdy tylko dlatego, że inni dawno ją poznali. Pragnę jedynie dać wiarę temu, co na to zasługuje, a co za tym idzie, nie zamierzam rezygnować z powoływania się na moich poprzedników. Wierzę głęboko, że niebo jest stanem, nie miejscem, i że można je osiągnąć tylko wtedy, gdy pokonamy lęk przed śmiercią. Śmierć bowiem nie jest niczym innym, jak brutalnym unicestwieniem bez naszej zgody, bez zgody naszych przyjaciół i osób z najbliższego otoczenia. Odrywa nas od życia wtedy, gdy jesteśmy najlepiej przygotowani do służenia sobie i światu.

Czytelnik może oczywiście uznać te słowa za protest przeciwko takiemu stanowi rzeczy; chciałabym go jednak najpierw zapytać, czy jest z niego zadowolony oraz czy jest absolutnie przekonany, że moc poprzez którą istnieje musi zginąć, czy istnieją jakiekolwiek przeszkody dla jego nieustającej egzystencji.

Autorka niniejszej pracy wierzy, że ludzkość może pokonać śmierć. Uważa, że wierzył w to Jezus i że zarówno przed jego narodzinami, jak i w czasie jego życia byli inni, którzy podzielali tę wiarę i poszukiwali sposobów pokonania śmierci.

Polecane z tym produktem

W głowie masz gonitwę myśli i paraliżuje cię niewytłumaczalny niepokój? Relacje z bliskimi zamiast nieść wsparcie, jeszcze bardziej cię stresują? Zwykłe zadania przypominają goniącego cię...
Osoby zmagające się z napadami lęku często nie są świadome mechanizmów i miejsc powstawania tego odczucia. Neuronauka określa je bardzo precyzyjnie - lęk rodzi się w ciele migdałowatym...
Nasze społeczeństwo wypiera istnienie śmierci. Jednak śmierć jest nieunikniona i musimy zmierzyć się z pytaniem, jak sobie z nią radzić. Akceptacja własnej skończoności pomaga odkryć prawdziwy sens...
Szczegóły książki Pokonać śmierć
 • Tytuł: Pokonać śmierć
 • Autor: Helen Wilmans
 • Wydawnictwo Centrum
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2014
 • Ilość stron: 222
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 67910001630KS
 • Język: polski
 • Tłumacz: Gajdzińska Monika
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788360280720
 • EAN: 9788360280720
 • Wymiary: 14.5x20.5x1.5 cm
Recenzje książki Pokonać śmierć - przeczytaj opinie klientów:

Podobne produkty
Po prostu posprzątaj! Po prostu posprzątaj!

Cena: 27.20 zł
Czy stos niezałatwionych spraw wciąż rośnie przed tobą, na podłodze piętrzą się protokoły ...
Jak pokonać Alzheimera, Parkinsona, SM i inne choroby neurodegeneracyjne Jak pokonać Alzheimera, Parkinsona, SM i inne choroby

Cena: 41.99 zł
Mózg jest w pełni zdolny do prawidłowego funkcjonowania przez całe życie. Demencje i inne ...
Pokonać ubóstwo Pokonać ubóstwo

Cena: 26.10 zł
Książka pełna szczerości i dowodów pochodzących z własnego doświadczenia, napisana po Mist...
eBook Pokonać śmierć czy zmienić człowieka? Ideologia współczesnego transhumanizmu wobec heterodoksji Mikołaja Fiodorowa pdf Pokonać śmierć czy zmienić człowieka? Ideologia współczesnego

Cena: 43.35 zł
Metoda edycji genów pozwala na zaprojektowanie całego ludzkiego genomu. Cybernetyczne prot...
Odważ się na zmiany Odważ się na zmiany

Cena: 33.41 zł
Dlaczego ciągle tu tkwię? Życie ma nam do zaoferowania nieskończenie wiele możliwości. Pro...
Słońce światło które leczy Słońce światło które leczy

Cena: 37.74 zł
Międzynarodowy autorytet mający na koncie wiele bestsellerów przedstawia naukowe dowody na...
Medytacja kodu źródłowego Medytacja kodu źródłowego

Cena: 41.99 zł
Tradycyjne techniki medytacyjne wymagają dużo czasu, a na efekty trzeba dość długo czekać....
Skuteczne terapie usuwania toksyn z organizmu Skuteczne terapie usuwania toksyn z organizmu

Cena: 76.33 zł
Twoje dolegliwości to nie psychosomatyka, a objawy długotrwałego stanu zapalnego i chorób ...
Pokonać raka raz na zawsze Pokonać raka raz na zawsze

Cena: 35.10 zł
Ta książka może być wkrótce zabroniona, gdyż zachodni system medyczny nastawiony jest na t...
Sklep prowadzony przez: Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, NIP: 542-315-11-57, REGON: 200317860, KRS 0000569207
+48 85 674 36 19, sklep@czarymary.pl

Copyright © 2004-2023 CzaryMary.pl