Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon Wróżb i Magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zamknij [X]
Galeria
Kadzidło Kościelne 20gKadzidło Kościelne 20g
Kadzidło Kościelne 20g
Galeria okno

Kadzidło Kościelne 20g

Ocena: 4.5 (12 ocen) Zobacz recenzje »
Dostępność:
24 godziny + czas dostawy
Opis zioła Kadzidło Kościelne 20g

8.00

Ilość
Dodaj do schowka najniższa cena z 30 dni: 8,00 zł

Prawdziwe kadzidło kościelne - historia, skład, stosowanie i oddziaływanie

Kadzidło kościelne, stosowane w liturgii, wydziela przy spalaniu wonny, odurzający dym. Nie należy go mylić ze zwykłymi kadzidełkami - jest to rzadka, cenna substancja, stosowana od wieków religii i ezoteryce. Szlachetność prawdziwego kadzidła sprawia, że doskonale spełnia się ono w podniosłych ceremoniach. Naturalne kadzidło kościelne, złożone z prawdziwych żywic, wywiera też korzystny wpływ na zdrowie i nastrój. Zachodnie kadzidło kościelne różni się składem, zapachem i zastosowaniem od kadzidła znanego w kulturach Wschodu, np. w ezoteryce indyjskiej i chińskiej.

Właściwości kadzidła - kadzidło a zdrowie i ezoteryka

Prawdziwe kadzidło, w odróżnieniu od nie zawsze korzystnych dla zdrowia "kadzidełek", jest stosowana także jak substancja pozytywnie wpływająca na zdrowie i samopoczucie. Oddziaływanie to związane jest z zawartymi w żywicach, które wchodzą w jego skład substancjami czynnymi - seskwiterpenami. Substancje te stymulują i regulują układ hormonalny i przysadkę mózgową. Ekstaza, w którą wprawia kadzidło, związana jest z wydzielaniem serotoniny ("hormonu szczęścia") i zwiększeniem natlenienia mózgu. Stosowane w niewielkiej ilości kadzidło stymuluje także życie intelektualne. Ponadto posiada właściwości dezynfekcyjne, zabijając niekorzystne dla zdrowia drobnoustroje i odstraszając owady. Te korzystne właściwości kadzidła wykorzystuje nie tylko medycyna naturalna, ale także ezoteryka. W ezoteryce kadzidło oczyszcza z negatywnych energii, stymuluje wibracje, podkreśla istotny dla przebiegu ceremonii podniosły nastrój, ułatwia medytację, a w dużych ilościach wprawia w stany transowe.

Co zawiera w sobie kadzidło kościelne?

Prawdziwe kadzidło kościelne to substancja pochodzenia naturalnego, nie zawierająca żadnych sztucznych substancji zapachowych. Dzięki temu dowolna ceremonia, w której je stosujemy jest pełna godności. Także sam jego zapach jest bardziej złożony i elegancki, nie dla wszystkich jednak przyjemny. Zapach kadzidła budzi mieszane uczucia - nie jest to więc substancja zapachowa odpowiednia dla każdego. Prawdziwe kadzidło wysokiej jakości jest odurzające, bardzo intensywne. Może nawet w nastrój transowy i ekstatyczny.

Kadzidło kościelne stosowane w liturgii katolickiej objęte jest ścisłymi normami dotyczącymi składu. Traktuje się ją jako sakramentale, a więc substancję lub czynność "podobną do sakramentów". Prawdziwe kadzidło zawiera przede wszystkim olibanum, mieszankę żywic kadzidłowców, które rosną wyłącznie na pustyniach południowej Arabii, w Sudanie, Etiopii i Somalii. Dodaje się do niego również inne żywice i wonne olejki (przede wszystkim cedrowy i cyprysowy) oraz wonne zioła (najczęściej szałwię, werbenę, arcydzięgiel i lawendę).

Kadzielnice kościelne i domowe

Tradycyjnie kadzidło kościelne spalamy w specjalnych kadzielnicach. Są to srebrne lub złote naczynia liturgiczne zawieszane na łańcuszku, dzięki którym można je wprawiać w ruch wahadłowy (trybularze). Pozwala to na lepsze rozchodzenie się dymu w dużych pomieszczeniach kościelnych. Stosowanie tradycyjnych kadzielnic nadaje też ceremonii godności i widowiskowości. Trybularze nie są jednak konieczne do stosowania prawdziwego kadzidła - równie dobrze sprawdzają się mniejsze kadzielnice domowe. Wykonane są one najczęściej z mosiądzu, a spalanie kadzidła możliwe jest dzięki rozżarzonym węgielkom (w prostszych, współczesnych wersjach stosować można również małe świeczki typu tea light).

Historia kadzidła - od starożytnych kultów do w liturgii katolickiej

Kadzidło, kojarzone dziś głównie z liturgią katolicką, stosowane było już w ceremoniach religijnych starożytności. Egipcjanie sprowadzali je z tajemniczej krainy Punt, prawdopodobnie na wybrzeżu Somalii. W starożytnej Grecji kadzidło stosowano w owianych tajemnicą misteriach orfickich i eleuzyńskich. Odurzający dym o silnym zapachu powszechnie występuje w kulcie religijnym, na cześć boga Dionizosa spalano np. liście laurowe, który wprowadzał w dziki szał jego czcicielki - bachantki. W odróżnieniu od tego rodzaju substancji, kadzidło jest substancją o specyficznym, dla wielu bardzo przyjemnym, dla innych nieznośnym zapachu. W starożytności żywice, z których składa się naturalne kadzidło sprowadzano z odległej Arabii, przez co była to substancja bardzo kosztowna, nie tylko symbol misteryjnego kultu, ale także symbol bogactwa. Południe Arabii, gdzie pozyskiwano kadzidło, Rzymianie znali z tego powodu pod nazwą "Arabia Felix" - "Arabia Szczęśliwa". W liturgii chrześcijańskiej kadzidło stosuje się zgodnie z nakazem Starego Testamentu i Apokalipsy - w prawosławiu częściej, niż w katolicyzmie (protestanci zakazali natomiast stosowania kadzidła, uznając je za "magiczne"). Kadzidło kościelne jest identyczne z egipskim, greckim i rzymskim.

Polecane z tym produktem

Biała szałwia to święte ziele Indian Nawajo, służące do oczyszczania i ochrony energetycznej ludzi i pomieszczeń. Oferowany susz pochodzi z naturalnych siedlisk Salvia Apiana położonych w górach...
Biała szałwia to święte ziele Indian Nawajo, służące do oczyszczania i ochrony energetycznej ludzi i pomieszczeń. Oferowany susz pochodzi z naturalnych siedlisk Salvia Apiana położonych w górach...
Biała szałwia to święte ziele Indian Nawajo, służące do oczyszczania i ochrony energetycznej ludzi i pomieszczeń. Oferowany susz pochodzi z naturalnych siedlisk Salvia Apiana położonych w górach...
Szczegóły zioła Kadzidło Kościelne 20g
Recenzje zioła Kadzidło Kościelne 20g - przeczytaj opinie klientów:

ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
łatwo się rozpala a dym z niego snuje się po całym omu,. Dziękuję za przesyłkę !
ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
Tym kadzidełkiem z mirrą i białą szałwią jałowca, pozbyłąm się robaków szubak smirnowa. Dodatkowo oczyszcza dom z negatywnych energii i zostawia ładny zapach.
ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
Ładny, charakterystyczny zapach. Woń jest delikatna i przyjemna.
ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
Pięknie pachnie Na długi czas zostawia mistyczny zapach w mieszkaniu
ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
dziękuję, poszukiwałam czegoś takiego, próbowałam kombinować z różnymi ziołami, ale dodatek olibanum i mirry to jest to!.
ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
idealnie oczyszcza :)))))))))

pozdrawiam Czarnoksiężnik.
ocena: 1
Opinia potwierdzona zakupem
Kadzidło koscielne nie pachnie zupełnie tak jak w kościele. Pachnie trochę tak jak marycha i wstydziłam sie go palić żeby sąsiedzi nie pomyśleli ze palę..
ocena: 3
Opinia potwierdzona zakupem
Nie zauważyłam działania ale tylko raz użyłam i może akurat nie było mi potrzebne więc nie mam wyrobionego zdania jeszcze.
ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
produkt w 100% spełnia moje oczekiwania, polecam !!.
ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
gorąco polecam warto zakupić i delektować się zapachem.
Podobne produkty
eBook Kościelne prawo małżeńskie pdf Kościelne prawo małżeńskie

Cena: 17.00 zł
Praca adresowana jest przede wszystkim do studentów prawa. Stanowi komentarz do Kodeksu Pr...
Stwierdzenie Nieważności Małżeństwa Sobczak Aleksander Stwierdzenie Nieważności Małżeństwa Sobczak Aleksander

Cena: 29.67 zł
Niniejsza książka prezentuje przebieg procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa koście...
Podstawka pod kadzidło 25 cm Podstawka pod kadzidło 25 cm

Cena: 6.63 zł
Drewniana podstawka na kadzidełka w kształcie narty. Podstawka nadaje się do kadzideł klas...
Kadzidło indyjskie róża Kadzidło indyjskie róża

Cena: 14.30 zł
Słowo sattva oznacza dobro, pozytywność, prawdę, zdrowie, pogodność, holistyczne spojrzeni...
Kościół i jego wierni. Struktury kościelne... Kościół i jego wierni. Struktury kościelne...

Cena: 59.00 zł
Prezentowany tom zawiera studium szeroko rozumianych postaw religijnych mieszkańców Nysy -...
Cedr 11 cm, Naturalne Kadzidło w Pęczku Cedr 11 cm, Naturalne Kadzidło w Pęczku

Cena: 36.90 zł
Cedr jest dobry do oczyszczania przestrzeni, w której będziemy pracować, do podniesienia w...
Naturalne indyjskie kadzidło Palo Santo Naturalne indyjskie kadzidło Palo Santo

Cena: 24.60 zł
Słowo sattva oznacza dobro, pozytywność, prawdę, zdrowie, pogodność, holistyczne spojrzeni...
Palo Santo - kadzidło stożkowe - 11 g Palo Santo - kadzidło stożkowe - 11 g

Cena: 18.00 zł
Palo Santo (Bursera Graveolens) to gatunek drzewa, rosnącego wyłącznie na kontyn...
Słodka trawa - kadzidło stożkowe Słodka trawa - kadzidło stożkowe

Cena: 18.00 zł
SŁODKA TRAWA - KADZIDŁO STOŻKOWE Łacińska nazwa tej rośliny - Hierochloe - wywodzi się z d...
Sklep prowadzony przez: Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, NIP: 542-315-11-57, REGON: 200317860, KRS 0000569207
+48 85 674 36 19, sklep@czarymary.pl

Copyright © 2004-2023 CzaryMary.pl