Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon Wróżb i Magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zamknij [X]
Galeria
Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne
Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne
Galeria okno

Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne

Autor: Jason Mankey
Ocena: 2.5 (2 oceny) Zobacz recenzje »
Typ produktu Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Dostępność:
24 godziny + czas dostawy
Opis książki Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne

31.43

Ilość
Dodaj do schowka najniższa cena z 30 dni: 26,94 zł

„Rogaty Bóg” to wnikliwe studium przedstawiające historię, tradycję i mity otaczające postać Ojca Czarownic, ale także praktyczny poradnik pozwalający nawiązać więź z tą pradawną siłą.

Poznaj głębokie duchowe korzenie Rogatego Boga oraz odkryj rytuały i zaklęcia, które pomogą ci się do niego zbliżyć. Na przestrzeni lat rogate bóstwa były czczone jako bogowie natury, seksu, płodności, namiętności, ofiary, śmierci i odrodzenia. Książka przedstawia pochodzenie i cechy najbardziej znanych postaci, takich jak Pan, Cernunnos, Herne, Elen, Zielony Człowiek, a nawet Diabeł.

Bez względu na to, czy interesuje cię wiccański Rogaty Bóg – bardziej współczesna kompozycja kilku bóstw – czy też jedna z jego wielu innych postaci, zawarte w tej książce rytuały na spotkanie z potężnym bóstwem pomogą ci osiągnąć magiczne cele. Dzięki praktycznym technikom wróżenia, tworzenia ołtarza, pracy magicznej, duchowej miłości i otrzymywania darów od Ojca Czarownic książka ta wspiera transformacyjne pogłębienie relacji z boskością.

„Rogaty Bóg” to pozycja przeznaczona dla każdego, kto pragnie zgłębiać wiedzę i rozwijać praktykę magiczną. Uniwersalna wymowa książki sprawia, że znajdą w niej coś dla siebie zarówno tradycyjne koweny, jak i niepraktykujący magii politeiści czy osoby zainteresowane pogańską teologią.

Pobierz darmowy fragment


O książce

Za pośrednictwem rzetelnych i sprawdzonych faktów z historii, poruszających rytuałów, osobistych anegdot i uzasadnionych spekulacji Jason Mankey prezentuje nadzwyczajną analizę tego bardzo złożonego i często źle rozumianego bóstwa. Dzieło Mankeya jest podstawową lekturą każdego, kto chce zdobyć informacje i prowadzić kompetentną rozmowę o ulubieńcu każdej europejskiej czarownicy – Rogatym Bogu.

Katrina Rasbold, autorka „Złych uroków"


O autorze

Jason Mankey jest Arcykapłanem trzeciego stopnia w gardneriańskiej wicca i pomaga prowadzić koweny czarownic w rejonie Zatoki San Francisco wraz ze swoją żoną Ari. Jest także popularnym mówcą podczas pogańskich i magicznych zlotów w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii, a przez osoby ze swojego kręgu został uznany za autorytet w dziedzinie Rogatego Boga, historii wicca oraz wpływu okultyzmu na rozwój rock and rolla. Jason pisze artykuły dla „Raise the Horns” na portalu Patheos Pagan i dla wydawanego drukiem czasopisma „Witches and Pagans”.

Szczegóły książki Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne
 • Tytuł: Rogaty Bóg
 • Autor: Jason Mankey
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 336
 • Format: 14.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788383210070
 • Język: polski
 • Podtytuł: Historia, mity i praktyki magiczne
 • Oryginalny tytuł: The Horned God of the Witches
 • Tłumacz: Wyszogrodzka-Gaik Agnieszka Patrycja
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788383210070
 • EAN: 9788383210070
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Recenzje książki Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne - przeczytaj opinie klientów:

ocena: 3
Opinia potwierdzona zakupem
Książka niezła, ale ja niestety nie dowiedziałam się z niej niczego, czego wcześniej bym nie wiedziała. To raczej książka dla początkujących, którzy chcą się dowiedzieć genezy, powiązań Rogatego Boga. Napisana w sposób przystępny, dynamiczny. Lubię takie książki napisane poprzez osobiste, dogłębne doświadczenie autorów a nie jako zbiór we wszystkich możliwych pracach. I tak właśnie jest, autor pisze przez pryzmat swoich doświadczeń, przeżyć.
ocena: 2
Opinia użytkownika sklepu
Jego głowę zdobi ogromne poroże, a dłonie niemal opadają pod ciężarem złotych, bogato zdobionych torkwesów. Jest bogiem łowów, panem życia i śmierci, pobudzenia seksualnego, poświęcania, bogactwa i wielu innych aspektów życia, które badacze z lubością mu przypisują, co rusz dopatrując się nowych metafor ukrytych w starych malowidłach.

Jason Mankey wykonał iście mrówczą robotę zbierając w całość informacje, które udało mu się ustalić i pozyskać.

Świadczy o tym choćby bogata bibliografia umieszczona na końcu książki i liczne przypisy. Widać, że autor poświęcił sporo czasu na poznanie genezy swojego bóstwa ale także poglądów i wierzeń innych czarownic. Nie była to jednak całkowicie obiektywna kwerenda, autor sam wielokrotnie powtarza, że odrzucił od razu wiele przekonań i teorii, które wydawały mu się nieprawdopodobne a skupił się na tych, które zyskały jego sympatię.

I choć książka wiele stron poświęca genezie Rogatego boga, to nie jest to tylko zbiór zapisów historycznych, to również niejako dziennik prywatnych praktyk magicznych Jasona Mankeya, jego wspomnień i przemyśleń w których wiara i magia walczą o palmę pierwszeństwa.

Autor przeprowadza czytelnika przez szczegółowe teorie dotyczące początków Rogatego boga, by chwilę później zalać go falą swoich przemyśleń lub podzielić się rytuałami mającymi zbliżyć czytelnika do wybranego aspektu bóstwa. Rytuałami, które autor sam praktykuje i przedstawia jako najwłaściwsze.

Pod względem teologicznym nie jestem w stanie ocenić tej książki, każdy ma prawo wierzyć w takiego boga, jaki bliski jest jego sercu. Pod względem merytorycznym, hym... Dużym plusem tej pozycji jest tak jak wspomniałam drobiazgowe przedstawienie genezy Rogatego boga, przedstawienie jego aspektów i ich personifikacji a także, co szczególnie do mnie przemawia umieszczenie w książce odpowiednich ilustracji.

Zaskoczył mnie jednak stosunek autora do samej magii i rytuałów. Z jednej strony cieszy mnie jego otwartość i tolerancja, z drugiej martwi mnie jego brak odpowiedzialności, ponieważ magia powiedzmy sobie metaforycznie, jest jak chemia. Jeśli wymieszasz niewłaściwie, wszystko wybuchnie ci w twarz. Zaś sam autor wykazuje zupełny brak stanowczości w stosunku do proponowanych czytelnikom praktyk, co i rusz sugerując, że można podmieniać „składowe” czy słowa rytuałów, jeśli podane przez niego nam nie pasują…

Podsumowując Rogaty bóg zawiera w sobie sporą dawkę historii i magii. Choć nie podzielam niektórych poglądów autora uważam, że to może być ciekawa lektura uzupełniająca wiedzę, jednak nie jej jedyne źródło. No i z całą pewnością odradzałabym tak niefrasobliwe podejście do magii i rytuałów.

Cernunnos, Pan, Lucyfer… Rogaty bóg ma wiele twarzy, ale gdzie leży prawda? Z tej książki się tego nie dowiecie. Ponieważ każda czarownica ma swój własny jego obraz w sercu i własną teorię jego istnienia. Niemniej jednak, jeśli interesuje was „W co wierzą czarownice” to warto po nią sięgnąć.

*Autor pisząc o czarownicach ma na względzie głównie wiccan, ale - jak sam zaznacza - nie tylko, jego zapiski dotyczą także współczesnego czarostwa oraz czarostwa tradycyjnego i obejmują przede wszystkim tereny Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu
Podobne produkty
Praktyczna magia dla początkujących. Magiczne praktyki, rytuały i zaklęcia do wykorzystania w codziennym życiu Praktyczna magia dla początkujących. Magiczne praktyki, rytuały i

Cena: 63.50 zł
Interesujesz się czarami, ezoteryką i wróżeniem? Dopiero się uczysz zaklęć i chcesz poznać...
eBook Niech te święta nie będą magiczne... Teologia, historia i obyczaje świąt w Polsce mobi epub Niech te święta nie będą magiczne... Teologia, historia i obyczaje

Cena: 23.72 zł
Rutyna wkrada się nie tylko do naszej codzienności, ale również do tych chwil, kt&o...
Audiobook Bóg vs cierpienie. Dlaczego Bóg nie chce żebyś cierpiał mp3 Bóg vs cierpienie. Dlaczego Bóg nie chce żebyś cierpiał

Cena: 25.01 zł
„Zapomnij o wszystkim, co dotąd wiedziałeś i myślałeś na temat: chrześcijaństwo a ci...
Mała księga prostych technik uzdrawiania energią. Litoterapia, medytacja, aromaterapia, reiki, opukiwanie i inne bezpieczne praktyki, które uzdrawiają ciało i umysł Mała księga prostych technik uzdrawiania energią. Litoterapia,

Cena: 42.42 zł
Czym jest uzdrawianie za pomocą energii? Uzdrawianie za pomocą energii to techniki i prakt...
Buddyzm zen drogą do duchowego przebudzenia Buddyzm zen drogą do duchowego przebudzenia

Cena: 33.92 zł
Kluczem do szczęścia i równowagi jest życie z większą świadomością Każdy z nas goni za szc...
eBook Statystyka. Od teorii do praktyki pdf Statystyka. Od teorii do praktyki

Cena: 30.60 zł
Czym różni się ta książka od innych podręczników statystyki? Autorzy książki, prof. dr hab...
Elektroakupunktura do użytku domowego i praktyki. Elektroakupunktura do użytku domowego i praktyki.

Cena: 33.41 zł
Leczenie prądem o niskim natężeniu znane jest już od dziesiątek lat. Lekarze i specjaliści...
eBook Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne mobi epub Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne

Cena: 28.43 zł
Fascynująca podróż do mitologicznych i duchowych korzeni postaci Rogatego Boga Synonim nat...
Księga czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne Księga czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne

Cena: 72.08 zł
Poznaj sekrety magii czarownicy wszechczasów – legendarnej Baby Jagi! Otwórz jej ksi...
Sklep prowadzony przez: Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, NIP: 542-315-11-57, REGON: 200317860, KRS 0000569207
+48 85 674 36 19, sklep@czarymary.pl

Copyright © 2004-2023 CzaryMary.pl