Magiczne Bestsellery

  |  

Polecamy

  |  

Horoskop

  |  

Salon Wróżb i Magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zamknij [X]
Galeria
Perła pod Krzyżem
Perła pod Krzyżem
Galeria okno

Perła pod Krzyżem

Ocena: 3.3 (4 oceny) Zobacz recenzje »
Typ produktu Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Dostępność:
P R O D U K T   N I E D O S T Ę P N Y
Opis książki Perła pod Krzyżem

20.93

najniższa cena z 30 dni: 20,93 zł
PRODUKT NIEDOSTĘPNY Zapytaj o dostępność
W ostatnich latach wielu autorów podjęło temat teorii spiskowych, w tym także tajemnych stowarzyszeń, symboli i kodów, które za sprawą tradycji okultystycznej i ezoterycznej przejawiają się w historii niemal każdego narodu. "Perła pod Krzyżem" to książka, która w przystępny sposób obala wiele mitów dotyczących tych zagadnień. Autor nie daje się ponieść zbiorowej fantazji, co charakteryzuje jego naukowe podejście do tematu. Począwszy od domniemanego związku Jezusa z Marią Magdaleną, który zaowocował w przyszłości powstaniem największej w Europie linii dynastycznej, a skończywszy na wyprawach krzyżowych i zakonie templariuszy, autor przeprowadza czytelnika subtelnie przez kolejne zagadnienia, przedstawiając dowody naukowe na potwierdzenie lub obalenie danej teorii. Czytelnik poznaje źródła kultu św. Marii Magdaleny i dowiaduje się, gdzie i jak ten kult rozwijał się w Europie. Autor wyjaśnia także tajemnicę słynnego znaleziska w Rennes-le-Chateau i rozwiewa tajemnice z nim związane. Przy okazji zaznajamia czytelnika z technikami szyfrowania, które odkryto w powiązaniu z Rennes-le-Chateau. Książka "Perła pod Kryżem" przedstawia teorię, według której Ewangelia św. Jana została napisana za pomocą specyficznej metody. W swoich dziełach napomina o niej Plutarch - filozof i moralizator, a zarazem hierofant wtajemniczony w misteria starożytnego świata. Metoda ta opiera się na wprowadzeniu zamierzonego "bałaganu", nieuporządkowania w logicznym przebiegu treści danego pisma w taki sposób, aby osoby wtajemniczone i znające odpowiednie klucze potrafiły odnaleźć w nim przewodnią myśl. Plutarch wspomina o tej technice w odniesieniu do kultu Izydy, dlatego można przypuszczać, że wywodzi się ona ze starożytnego Egiptu. W czasach średniowiecza tajemna tradycja chrześcijaństwa i związany z nią kult św. Marii Magdaleny wywarły przemożny wpływ na nurt tzw. romansów graalowych i poezji śpiewanej trubadurów, w tym na mit o papieżycy Joannie. Istnieją różne poszlaki, które świadczą, że jednym z wtajemniczonych był św. Bernard z Clairvaux, założyciel templariuszy. W późniejszych wiekach gnoza chrześcijańska, zwana także tradycją Różo-Krzyża, będzie stanowić źródło inspiracji dla wielu czołowych poetów i pisarzy kultury europejskiej, wśród których znajdują się mistrzowie tej klasy, co Dante Alighieri czy też William Shakespeare, a na gruncie polskim - Juliusz Słowacki i Adam Mickiewicz. Wyraźny wpływ tego nurtu można odnaleźć także w twórczości największych florenckich artystów: fresk zatytułowany "Ostatnia Wieczerza", który powstał spod pędzla Leonarda da Vinci, otwiera sekwencję trzech obrazów niosących wyraźne gnostyckie przesłanie. Książka została wzbogacona posłowiem napisanym przez wybitnego religioznawcę, gnostyka i antropozofa, prof. Jerzego Prokopiuka.
Szczegóły książki Perła pod Krzyżem
 • Autor: Wojciech Dastych
 • Wydawnictwo ILLUMINATIO
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 192
 • Format: 14,5x20,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: ILLUMINATIO28
 • Język: polski
 • ISBN: 9788362476039
 • EAN: 9788362476039
 • Wymiary: 1450x2050
Recenzje książki Perła pod Krzyżem - przeczytaj opinie klientów:

ocena: 3
Opinia potwierdzona zakupem
w mojej opinii książka napisana trudnym i ciężkim językiem. Niełatwo się ją czyta. Raczej dla osób znających dobrze tematykę. Póki co odłożyłam ją na później ale na pewno do niej wrócę..
ocena: 3
Opinia potwierdzona zakupem
Trochę zawiodłem się na tej książce. Może dlatego, że wcześniej czytałem książki Gardnera, a Perła jest tak jakby wielkim skrótem Gardnera w pigułce. Tak więc dla początkujących w temacie zgłębiania Graala będzie to dobra pozycja wyjściowa, ale dla "starych wyjadaczy" strata czasu i pieniędzy..
ocena: 2
Opinia użytkownika sklepu
Książka rozczarowała mnie. Może dlatego że spodziewałam się "sensacyjnych" wiadomości. Dużo w niej wiedzy historycznej a nie tego oczekiwałam..
ocena: 5
Opinia użytkownika sklepu
Jak czytam komentarze takie jak powyżej to po prostu ręce mi opadają, czy ten naród już kompletnie zidiociał? A może pozamykajmy szkoły, po co skoro i tak wszystko schodzi na psy?.
Podobne produkty
eBook Piękna jak perła. Karolina Kózkówna pdf mobi epub Piękna jak perła. Karolina Kózkówna

Cena: 3.09 zł
Książka o bł. Karolinie Kózkównej, poza biografią bł. Karoliny Kózkówny, czytelnicy znajdą...
eBook Perła Staszowa Kaplica Matki Bożej Różańcowej pdf Perła Staszowa Kaplica Matki Bożej Różańcowej

Cena: 17.00 zł
Praca dr Agaty Ł. Bazak, poświęcona kaplicy Matki Bożej Różańcowej, przy kościele pw. świę...
Afgańska perła Afgańska perła

Cena: 34.93 zł
Nowe wydanie poruszającej powieści Nadii Hashimi, która została okrzyknięta  najlepsz...
eBook Afgańska perła mobi epub Afgańska perła

Cena: 32.18 zł
Nowe wydanie poruszającej powieści Nadii Hashimi, która została okrzyknięta  najlepszym de...
Audiobook Afgańska perła mp3 Afgańska perła

Cena: 37.43 zł
Nowe wydanie bestsellerowej powieści! Kabul, 2007 rok. Rahima i jej siostry tylko sporadyc...
Sklep prowadzony przez: Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, NIP: 542-315-11-57, REGON: 200317860, KRS 0000569207
+48 85 674 36 19, sklep@czarymary.pl

Copyright © 2004-2024 CzaryMary.pl