Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Dla uczniów, maturzystów, studentów i chłonących wiedzę

Dla uczniów, maturzystów, studentów i wszystkich pragnących szybkiej i efektywnej nauki.

 

Dzisiejszy świat zalewa nas nadmiarem informacji. Nauki, na każdym polu, w każdym aspekcie życia, również i w szkole, jest coraz więcej. Aby szybko sprostać wymaganiom i jednocześnie mieć z tego radość (tak, nauka z radością jest  możliwa, a nawet konieczna :)), należy wyjść poza granice tradycyjnego sposobu uczenia się. Tradycyjne, szkolne 'kucie', przy dużych porcjach materiału już się nie sprawdzaja. Potrzebne są nowe rozwiązania…

Najnowsze badania wykazują, że możliwości naszego umysłu są naprawdę duże, a niektóre źródła podają, że na codzień wykorzystujemy zaledwie parę procent potencjału umysłowego. Całe szczęście dziś są szeroko dostępne ‘niekonwencjonalne’ środki  umożliwiające inną naukę, naukę z XXI wieku  – czyli szybką, efektywną, przyjemną, przynoszącą dużo radości, rozwijającą istotę ludzką, czerpiącą z nieograniczonych wręcz zasobów potencjału człowieka.

W naszej Magicznej Galerii znajduje się wiele produktów, które mogą stać się bramą do świata Wydajnej i Radosnej Nauki, m.in. nagrania Hemi-Sync® (za chwilę powiem o nich więcej), świetne książki, talizmany oraz … kamienie i runy (tak, one też mogą mieć wpływ na lepszą naukę :)).

Na dużą uwagę zasługuje absolutna nowość, technologia o nazwie Hemi-Sync® (ang. Hemispheric Synchronisation - synchronizacja półkul). Heni-Sync® to nic innego jak nagrania do ‘zadań specjalnych’ m.in. do medytacji, wprowadzania w stan relaksu, dobrego i spokojnego snu, ogólnej poprawy stanu zdrowia, również i do szybkiej i efektywnej nauki.
Pierwsze działanie tych nagrań, to synchronizacja półkul mózgowych. Zazwyczaj jest tak, iż większość z nas ma jedną półkulę dominującą. W związku z tym, że żyjemy w świecie tzw. zachodnim, przesiąkniętym logiką i racjonalnym myśleniem oraz działaniem, u większości z nas dominującą półkulą jest półkula lewa (analityczna). U mniejszej ilości osób życiem ‘rządzi’ półkula prawa, a osobnicy ze sharmonizowanymi półkulami stanowią rzadkość (miejmy nadzieję, że m.in. nagraniom Hemi-Sync® proporcje się zmienią). Największe efekty w działaniu i nauce osiąga się wtedy, gdy między półkulami jest zgodność i dobra współpraca, czyli wtedy, gdy są sharmonizowane. Parafrazując pewne powiedzenie, co dwie półkule, to nie jedna.
Kolejnym działaniem Hemi-Syncowych nagrań jest wprowadzenie umysłu na pożądaną częstotliwość. Weźmy na przykład płytę ‘Indigo For Quantum Focus’. Celem nagrania jest zwiększenie koncentracji i skupienia. Nagrania (tego jak i wszystkich innych) należy słuchać przez słuchawki. Wtedy do uszu docierają dźwięki o różnych częstotliwościach, a różnica między dźwiękami błyskawicznie wprowadza umysł w porządany stan. W przypadku wyżej wspomnianego nagrania będą to częstotliwości na jakich znajduje się nasz umysł w stanie skupienia i koncentracji.
Twórcą technologii Hemi-Sync® jest nieżyjący już Robert Monroe, wielki człowiek, badacz odmiennych stanów świadomości, amerykański parapsycholog.
Nagrania Hemi-Sync® są całkowicie bezpieczne, a skuteczność gwarantowana – potwierdzają to liczne badania prowadzone na przestrzeni wielu lat.

Osobiście polecamy zwłaszcza te nagrania:

Illumination for Peak – Performance, przy którym, tak na marginesie, powstaje powyższy tekst :).

W ‘Illumination (…)’ w warstwie muzycznej przeważają utwory radosne i zarazem spokojne, lecz nie da się przy nich usnąć :). Twórcą muzyki jest J.S.Epperson.
Dzięki temu nagraniu masz szansę rozwinąć spójny i holistyczny stan skupienia – wzbijaj się wysoko ponad każde zadanie wymagające koncentracji!
Ta radosna, momentami spokojna kompozycja może być pomocna także w przypadkach ADD/ADHD, dysleksji i innych trudnościach w nauce.

Czas trwania: 51 minut

 

Indigo For Quantum Focus


Twórcą muzyki w ’Indigo (…)’ jest J.S. Espperson.
Nagranie jest skierowane na zadania wymagające skupienia i koncentracji, przyspiesza wydajność uczenia się, zwiększa kreatywność oraz poprawienia wyników pracy umysłowej. Może być również pomocne w przypadkach ADD/ADHD, dysleksji i innych trudnościach w uczeniu się.

Czas trwania: 71 minut

Remembrance

Skup się dzięki potędze Hemi-Sync® i z muzyką zaprojektowaną do kwantowego uczenia się, dla wysokich wyników i strumienia kreatywności. Remembrance jest idealne do każdego rodzaju zadań umysłowych wymagających skupienia i koncentracji i może być pomocne w przypadku ADD/ADHD, dysleksji i innych trudności związanych z nauką. Puszczaj w tle albo używaj ze słuchawkami, aby by poszerzyć zdolności umysłowe podczas stymulacji kreatywności i wyobraźni. Skomponowane i wykonane przez J. S. Epperson’a.

Czas trwania: 65 minut.

 

Revelations For Heightened Creativity

A teraz propozycja zwłaszcza dla tych, którzy borykają się z twórczą niemocą – oto nagranie na zwiększenie kreatywności. Na ‘Revelations (…)’ towarzyszy nam pełna pasji muzyka artystów z Oracle Gatherings Tribe z Seatlle. Muzycy są znani ze swych umiejętności tworzenia szerokiego spektrum nastrojowych struktur melodycznych. ‘Revelations’ są kompilacją muzyki elektronicznej, która obmywa cię niczym łagodna bryza przynosząca odprężenie, inspirację i kreatywny wgląd.

Czas trwania: 62 minuty

 

Lightfall For Focus and Concentration 

Tako rzecze Zaratustra jest często kojarzone z intelektualnymi i technologicznymi osiągnięciami ludzkości, jak na przykład jej użycie w Odysei Kosmicznej 2001. Świetlisty wodospad jest współczesną interpretacją klasycznego dzieła R.Strauss’a połączoną z Air on a G String and Prelude in C, Bacha. Skomponowany i wykonany przez utalentowaną Lenorę Paxton na instrumentach klawiszowych i Philipa Siadi na gitarze, Lightfall zawiera częstotliwości Hemi-Sync® dla koncentracji, wspierające wysokowydajne stany umysłowe i może być również użyteczne w przypadkach ADD/ADHD, dysleksji oraz innych trudnościach w uczeniu się.

Czas trwania: 44 minuty.

 

Inną ciekawą pozycją, stworzoną do zadania specjalnego – szybkiej nauki angielskiego, jest płyta:

Super Nauka Angielskiego

Najlepsze efekty uzyskuje się słuchając płyty w słuchawkach. Wtedy docierają do uszu dźwięki o różnych częstotliwościach. Różnica w dźwiękach jest częstotliwością, która błyskawicznie wprowadza umysł na fale mózgowe określane stanem alfa. Otóż w stanie alfa ciało się rozluźnia, umysł uspokaja i w związku z tym szybciej uczymy się nowych treści. Kolejną rzeczą, którą ofiarowuje nam to nagranie, jest synchronizacja półkul mózgowych. Dzięki temu poprawia sięTwoja pamięć i zdolność do szybszej nauki. Nauka staje się przyjemniejsza i o wiele bardziej efektywna. A więc: ‘English is easy!’.

 

 

 

Mamy dla Ciebie kolejną oryginalną propozycję na podniesienie efektywności uczenia się. Nie wiemy jak na ten pomysł mogą zareagować Twoi nauczyciele, lecz… Ty nie musisz im się tłumaczyć – wystarczy że wypróbujesz, ‘skosztujesz’ i z uśmiechem na ustach i dumą w sercu będziesz patrzył jak z każdą klasówką, sprawdzianem, kolokwium Twoje oceny rosną, a  czas poświęcony na naukę maleje…Naszą propozycją są talizmany i kamienie wyspecjalizowane do polepszenia koncentracji, synchronizacji półkul mózgowych oraz pomocy w jasnym i precyzyjnym wyrażaniu myśli.
Oczywiście wspomniane propozycje są nie tylko dla uczniów i studentów – są one dla każdego, kto pragnie zwiększenia efektywności pracy umysłu.

 

Wisior Sigil nauki i koncentracji 

Główne działanie tego sigila, to zapewnienie spokoju, ułatwienie koncentracji oraz wyrażnia posiadanej wiedzy (na pewno każdy z nas choć raz w czasie swojej szkolnej 'kariery' przeżył taki moment, gdy mimo największych starań i dużej wiedzy nie był w stanie jej wydobyć).

Oprócz powyższych działań pomaga również pokonać blokady i zahamowania oraz chroni przed nieuwagą i niedbalstwem.

 

 

Wisior Wiedzy 

Przedstawia z jednej strony drzewo wiedzy, z drugiej męrców. Należy nosićgo przy sobie zwłaszcza podczas egzaminów. Pomaga w uzyskaniu mądrości, dojrzałości i postępów w nauce. 

Jego wysokość wynosi 3 cm.

 

Ametyst

Wspomaga pracę naszego umysłu, łatwiej nam jest się skoncentrować i uczyć. Dlatego kamień ten polecamy tym, którzy pracują intelektualnie.
Jego działanie na umysł i mózg jest kojące i uspokajające. Potrafi załagodzić ból głowy, ale również uspokoić wzburzone emocje, czy zniwelować skutki działania stresów.

 

 

Tygrysie oko

 

Sprzyja przejrzystosci mysli, skupieniu i koncentracji na rzeczach ważnych.

Pomaga w ekspresji oraz łatwiejszym wyrażaniu uczuc i myśli.
Niesamowitą zaletą kamieni jest to, że wspomagają nas w wybranej dziedzinie, jeśli tylko… mamy je przy sobie. Tak więc pamiętaj o tygrysim oku przy każdej okazji.

 

 

Runa Ansuz

Naszą kolejną oryginalną propozycją jest runa. Runa niezwykła, dająca możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli. Jej właścicielowi  przynosi również porozumienie, mądrość i natchnienie.
Jest polecana zwłaszcza na egzaminy ustne.
Dobrym pomysłem jest umieszczenie runy w strefie celów życiowych (według feng shui), co zaowocuje wieloma inspiracjami.

Prezentowana runa jest wyszywana haftem krzyżykowym.
Jest dostępna w drewnianej ramce lub antyramie.

 

A teraz czas na literaturę :)
Z ukochanych i niezastąpionych książek wybrałam 5 ważnych pozycji. Oto one:

 

Pamięć. Trening interaktywny - Marek Szurawski

‘Chciałbym, abyś dzięki tej książce nie tylko szedł, ale i begł, a nawet fruwał. Żebyś stał się artystą uczenia się. Żebyś błyszczał, święcił rewelacyjne sukcesy, nie kując i nie ryjąc po nocach, tylko mając więcej czasu na wiele innych wartościowych rzeczy w życiu. I żeby tylko twoją tajemnicą zostało, jak niewiele wysiłku w to włożyłeś…’ – tak pisze autor, Marek Szurawski.

I rzeczywiście, pilnie studiując treści zawarte w książce, można osiągnąć to wszystko, a nawet więcej.

Książka zaczyna się i kończy ogólnym testem pamięci. Pierwszy jest na sprawdzenie, w jakim momencie aktualnie się znajdujemy, drugi pokazuje nam jaką przeszliśmy drogę, jak zwiększyła się nasza pamięć po okresie nauki i wypróbowania na sobie przedstawionych technik.
Na początkowych stronach znajdziemy głównie część teoretyczną z ćwiczeniami towarzyszącymi, odkryjemy główne prawa funkcjonowania naszej pamięci, mity i nawyki dotyczące uczenia się, poznamy rodzaje pamięci, mechanizmy oraz etapy zapamiętywania oraz co z tym wszystkim możemy zrobić.  Następnie zostaniemy łagodnie wprowadzeni w techniki nowoczesnego uczenia się…

Książka jest napisana w sposób umożliwiający szybkie zapamiętanie poszczególnych treści bez zbytniej konieczności wracania do poszczególnych rozdziałów. Każdy rozdział zaczyna się krótkim streszczenie – czego dowiesz się właśnie w tym rozdziale, czego się nauczysz, co już teraz będziesz mógł wykorzystać. Następnie autor zachęca do krótkiej 2 minutowej ‘gimnastyki mózgu’, aby czytane treści ‘wchłonęły’ się szybciej i na trwale zapisały w pamięci. Każy rozdział również kończy się w niestandardowy sposób, mianowicie mapą myśli – specjalną ‘mapą’ umożliwiającą szybkie zapamiętanie ważnych informacji – oraz ćwiczeniami na wyobraźnię. 

Zdecydowanie godne polecenia.

 

 

Mapy Twoich Myśli - Tony Buzan

Oto jedna z wielu książek Tonego Buzana - światowego autorytetu w dziedzinie twórczego wykorzystania umysłu. Jest on twórcą koncepcji map myśli, myślenia promienistego, umiejętności posługiwania się umysłem. Tony Buzan napisał 19 książek poświęconych temu zagadnieniu.  

Podręcznik wyjaśnia fundamentalne zasady przebiegu procesów myślowych w mózgu oraz ukazuje, jak uwolnić niewykorzystywaną potęgę myslenia i nią pokierować.
Pozwala na to mindmapping. Dzięki użyciu słów, symboli, kolorów, rytmu, efektu trójwymiarowości uaktywniają się wszystkie ośrodki mózgu, a nie tylko obszary związane z umiejętnościami językowymi i matematycznymi jak w przypadku tradycyjnego notowania linearnego. W rezultacie zwielokrotniamy efektywność pracy mózgu. Zaś promienista struktura map myśli, odzwierciedlająca naturalną architekturę mózgu, pozwala na błyskawiczną analizę i syntezę idei, a także ogromnie skraca czas notowania oraz przeglądania notatek w poszukiwaniu istotnych informacji.

 

 

Podręcznik szybkiego czytania - Tony Bunzan

Oto jedna z wielu książek Tonego Buzana - światowego autorytetu w dziedzinie twórczego wykorzystania umysłu. Jest on twórcą koncepcji map myśli, myślenia promienistego, umiejętności posługiwania się umysłem. Tony Buzan napisał 19 książek poświęconych temu zagadnieniu.

W zasięgu możliwości większości ludzi jest czytanie 1000 słów na minutę! Zdobywanie informacji – z podręczników, gazet, internetu, publikacji fachowych i rozrywkowych – jest dla wielu z nas istotnym elementem codziennego życia. Przeciętna prędkość czytania u dorosłego człowieka wynosi jednak tylko 200 słów na minutę. Dzięki kursowi przedstawionemu  w tej książce można zwielokrotnić prędkość czytania przy jednoczesnym zwiększeniu chłonności umysłu na zapamiętywanie istotnych informacji. Warunkiem jest dostosowanie sposobu czytania do naturalnych wymagań oczu i mózgu.  „Podręcznik szybkiego czytania” jest rezultatem 40 lat praktyki i badań autora na tym polu. Poznawanie cudownych możliwości wzroku i zdumiewającej pojemności mózgu pozwala nie tylko zwiększyć prędkość czytania i zapamiętywania, ale także szybciej i bardziej kreatywnie myśleć, relatywnie łatwo zdawać egzaminy – a w efekcie oszczędzać dni, tygodnie, a nawet miesiące życia. 

 

 

Superpamięć dla uczących się - Harry Lorayne 

'Wszystkim, którzy kiedykolwiek cierpieli katusze przed klasowką, kolokwiu, egzaminem i którzy nigdy więcej nie chcą tak się męczyć (...)' - taki jest początek dedykacji autora książki.  Po tym wstępie można stwierdzić, iż jest on niezwykle empatyczną osobą, a więc jeśli uznasz, że warto wykorzystać wiedzę zawartą w tej książce, możesz mieć pewność, iż oddajesz się w dobre ręce!
 

Superpamięć (…)” to kolejna książka autora bestsellera „Sekrety superpamięci”. Harry Lorayne proponuje tym razem metody mnemotechniczne (ułatwiające zapamiętywanie) dostosowane do potrzeb ucznia lub studenta. Przystępnie i dowcipnie wyjaśnione są ogólne zasady szybkiego i trwałego zapamiętywania. Dalsze rozdziały poświęcone są prezentacji specyficznych technik opracowanych z myślą o nauce m.in.:
słownictwa obcojęzycznego, ortografii, historii, geografii, muzyki, wzorów matematycznych, fizycznych i chemicznych, trygonometrii, biologii i genetyki, anatomii, prawa, biznesu i polityki.

 

Super pamięć - Brześkiewicz Zbigniew 

Możliwości naszego umysłu są wręcz nieograniczone. Przekonują się o tym uczniowie, studenci oraz osoby dorosłe sięgające po techniki usprawnienia pamięci oraz naukowcy, którzy przeprowadzili już szereg badań w tym kierunku, które to badania potwierdziły słuszność tezy.

Nie musisz już żyć w przeświadczeniu, że masz słabą pamięć – możesz ją poprawić w każdym wieku.
Nie musisz już z niechęcią lub obawą myśleć o zbliżającej się sesji, egzaminie, klasówce.
Już teraz możesz uczyć się szybko, efektywnie, bez wysiłku i (uwaga, nowość!!) z radością.
Wystarczy tylko trochę wiedzy i praktyki. Wiedzę znajdziesz m.in. w tej książce, a praktyka … - to już zadanie dla Ciebie :)

DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE, MASZ DUŻE SZANSE, ABY:
- zrozumieć, jak funkcjonuje Twoja pamięć i dowiedzieć się, dlaczego zapominasz;
- wyeliminować denerwowanie się i zwalczyć przygnębienie - głównych wrogów Twojej pamięci;
- stać się bacznym obserwatorem i czujnym słuchaczem;
- rozwinąć swoją wyobraźnię;
- świetnie zapamiętywać: obce słówka, numery telefonów, terminy zaplanowanych spotkań i narad, imiona, nazwiska i twarze, treść czytanych czasopism i książek;
- nauczyć się przemawiać tak płynnie, jak greccy senatorowie.

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2