Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Męska rzecz - wędrówka bohatera - 12 - 13 kwietnia WARSZAWA

!!! ZAREZERWUJ TERMIN: 12-13 KWIETNIA WARSZAWA !!!!

 

Robert Palusiński: Prawie 10 lat temu, na tylnej okładce mojej książki "Szamanizm w praktyce" cytowałem J. Campbella, który powiadał, że: "każdy wspina się po drabinie życia. Większość dostrzega kłopot dopiero wówczas, gdy okazuje się, że drabina została przystawiona nie do tej ściany, co trzeba". Podobnie mawiał Don Juan - szaman z książek Castanedy: "jest wiele dróg, ale tylko jedna to ścieżka serca. To żadna ujma porzucić ścieżkę bez serca i wkroczyć na ścieżkę z sercem. Ścieżka serca to ta, która czyni cię szczęśliwym." Czyż to nie zdumiewające, że Campbell powiadał, iż życie zgodne z życiowym mitem cechuje błogość, "zachwyt", jednak wcale nie musi być pozbawione cierpienia...

 

Zapraszam Cię do udziału w czymś nowym i niezwykłym: pierwsze warsztaty 7-miesięcznego cyklu pt. "Męska rzecz - wędrówka bohatera".

Warsztaty "Męska rzecz - wędrówka bohatera" to 8 - miesięczny cykl warsztatów przeznaczonych tylko dla mężczyzn. Warsztaty zostały zaplanowane jako całościowy proces poszukiwania wiodącego mitu jaki pragnie się zrealizować poprzez moje istnienie w Świecie. Poszukiwanie mitu będzie unikalnym działaniem grupowym, inicjacyjnym, włącznie z klasycznym obrzędem 24-godzinnego poszukiwania wizji, szałasu pary i "pogrzebem wojownika" na 6-dniowych zajęciach wyjazdowych.

Dlaczego tylko dla mężczyzn? Ponieważ wiele osób wyraziło takie zapotrzebowanie oraz z uwagi na fakt, że specyfika grupy mono-płciowej pozwala na poruszenie problematyki oraz wyrażenie ekspresji, która często nie ujawnia się w grupach mieszanych. Warto również dodać, że w Polsce powstały w ostatnim czasie liczne kobiece grupy wsparcia i rozwoju, zaś męskie inicjatywy tego typu dopiero zaczynają funkcjonować.

Więcej - zobacz poniżej....następne terminy: 12 - 13.04; 17-18.05; 14-15.06; 14 - 20.07. (wrzesień i październik do ustalenia)

 

zajęcia pod superwizją Tomka Teodorczyka

miejsce: Warszawa (Kraków) oraz krótsze i dłuższe wyjazdy plenerowe

kontakt: robert@akademiapop.org tel. 505 476 964

 

cena jednego warsztatu 2- dniowego: 180 zł/osobę; pierwsze zajęcia płatne miesięczne, następne (po zdecydowaniu się na cały cykl) płatne w całości (możliwe 2 raty)

 

więcej:

CYKL WARSZTATÓW "Męska rzecz - wędrówka bohatera" to odpowiedź na zapotrzebowanie i liczne pytania jakie pojawiały się podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów z grupami mieszanymi.

Projekt składa się z sześciu dwudniowych zjazdów i jednego sześciodniowego w lecie. Głównie w Warszawie, ale także i poza miastem, zwłaszcza 6 dni w lecie. W trakcie zajęć inspirowanych tradycyjnym rdzennym, etniczno-szamańskim podejściem, ale także najnowszymi zdobyczami psychologii zorientowanej na proces oraz analizy Jungowskiej zajmiemy się poszukiwaniem odpowiedzi na tak istotne pytania jak:


  • a. Podług jakiego mitu żyję? Czym jest mój mit teraz? Czy wciąż jest aktualny? Mit osobisty u Junga, "teoria żołędzia" Hillmana, wędrówka bohatera Campbella, "legenda życia" Coelho, "ścieżka serca" don Juana Matusa... Sprzymierzeńcy na drodze. Zobowiązanie i determinacja.

  • b. Maska - persona, cień i moc cienia. Cienie przeszłości i cienie miasta. Sprzymierzeńcy.

  • c. Wrażliwość - jak pogodzić męską siłę z otwartym sercem. Czy znam swoje emocje? Co one znaczą i mówią? Miłość, intymność, seks... jak być w intymnym związku z wybraną osobą. Jak kochać i być kochanym.

  • c. Czym jest nasza męska moc i jak do niej dotrzeć ? Jak bez ranienia wprowadzać siłę w życie?

  • d. Moc snów i Śnienia. Śnienie na jawie - czyli sny życiu codziennym.

  • e. Ścieżka serca: jak wygląda świat, inni ludzie i my sami oglądani z perspektywy serca? Jak odkryć swój mit - "legendę" życia? Do czego tęsknimy i co nas przyzywa? Jak dać szansę spełnienia mitu w codziennym życiu? Jak nie polec w zmaganiach pomiędzy "starym" mitem, a rodzącym się "nowym"?

  • f. Przeszkody na drodze ku zmianie. Dojrzała duchowość w świecie materii. Wizyty w piekłach i tęsknoty za rajem utraconym. Łączenie przeciwieństw.

  • g. Jak żyć pełnią życia? Jaki jest sens i cel mojego istnienia? Jakiego mitu spodziewa się ode mnie Wszechświat? (U)-Zdrowienie Duszy.

 

Podczas warsztatów będziemy Pracować z głosem - np. .śpiewać lub grać na bębnach i innych instrumentach - poznamy lepiej nasze emocje. Będziemy poznawać moc ciała, wieści jakie przekazuje nam jego mądrość oraz oraz ruch, który współgra z planetą. Nauczymy się pracy nad snami i naszymi relacjami nie tylko z ludźmi ale i wszelkimi żywymi istotami oraz ze światem. Będziemy czerpać mądrość ze snu, z relacji oraz z mowy Wszechświata. Będziemy uczestniczyć w ceremonii szałasu pary, poszukiwaniu pieśni mocy, "pogrzebie wojownika" oraz Vision Quest. Nauczymy się lepiej być sobą oraz dowiemy się jak żyć szczęśliwie, co nie znaczy, że bez cierpienia ...

 

Co najważniejsze - odkryjemy na nowo wartość przyjaźni, niezobowiązującej bliskości i płynącego z niej wsparcia - wartości nie do przecenienia dla współczesnego mężczyzny. Pierwsze warsztaty są otwarte, a uczestnictwo w nich nie zobowiązuje do udziału w całym cyklu!

 

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i trwają przez weekend. Warsztaty rozpoczynają się w marcu 2008 i trwają do października 2008. W tym zawiera się letni 6 - dniowy obóz.

 

Warsztat poprowadzi Robert Palusiński, terapeuta Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, autor książki "Szamanizm w praktyce" (oraz kilku innych pozycji) tłumacz książek Arnolda Mindella. Robert Palusiński studiował w Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces oraz w Szwajcarii (RSPOP Zurich), gdzie zdał egzaminy uprawniające do pracy terapeutycznej oraz pracy z grupami pod superwizją. Od 10 lat prowadzi autorskie warsztaty szamańskie łącząc pradawne techniki uzdrawiania z najbardziej twórczymi nurtami współczesnej psychologii. Więcej o prowadzącym zobacz : www.wesolymlyn.net/o%20mnie.htm kontakt: robert@akademiapop.org tel. 505 476 964

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2