Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

"Anatomia Hatha Jogi"

Niedawno w naszej ofercie pojawiła się niezwykła książka o jodze, „Anatomia Hatha jogi”. Pierwsza recenzja już się pojawiła, oto ona:

 

"Zacznę być może nietypowo, gdyż od stwierdzenia, że dobra książka nie potrzebuje zbytniej reklamy – prędzej czy później zostanie ona zauważona przez ludzi potrafiących docenić jej wartość. A taka właśnie jest „Anatomia Hatha Jogi”. Tak więc w przypadku tej książki pragnę podzielić się moimi odczuciami i przemyśleniami.

 „Anatomia (…)” może odstraszać objętością (zawiera 520 stron), jednakże tuż po otwarciu książki te wrażenie szybko rozpływa się ustępując miejsca zaintrygowaniu wymieszanym z „dawką” zdziwienia wywołanego oryginalnością podejścia do tematu.

Joga jest stareńkim, liczącym przeszło 3 tysiące lat systemem filozoficznym. Zrodziła się na Dalekim Wschodzie, jednak dziś jest niezwykle popularna również na Zachodzie, a grono jej zwolenników stale rośnie. Jednym z aspektów jogi jest praca z ciałem, a dokładniej przyjmowanie odpowiednich pozycji połączonych z oddechem, czyli, mówiąc językiem jogi, ćwiczenie asan. I właśnie ten aspekt - praca z ciałem, jest przepięknie opisany w „Anatomii Hatha Jogi”.

 Niezwykłość tej książki polega na tym, że autor podszedł do asan od strony medycznej „zaglądając” w głąb ludzkiego ciała i opisując, co dokładnie dzieje się w momencie wykonywania poszczególnych ćwiczeń, wyjaśniając, w jaki sposób joga wpływa na poprawę funkcjonowania poszczególnych systemów w organizmie człowieka, a w konsekwencji całej kondycji psychofizycznej. Dokonał połączenia wiedzy Zachodu (anatomia ludzkiego ciała) ze stareńką wiedzą Wschodu (joga).

 Autor z ciekawością wnikliwego badacza przeprowadza nas po najróżniejszych grupach asan – poznajemy pozycje stojące, z wygięciem do tyłu, pozycje ze skrętem, stanie na głowie, by tylko wspomnieć o paru z nich. Nie zapomina przy tym o niebywale ważnym składniku asan – oddechu.

 Książka jest gorąco polecana nauczycielom jogi, osobom studiującym medycynę alternatywną, praktykującym jogę – tym, którzy są zainteresowani, co dokładnie dzieje się w ich ciałach w momencie „jogicznych wygięć” oraz sceptykom, którzy mimo swego sceptycyzmu są jednak otwarci na wiedzę oraz wszystkim, których po prostu zaintrygował temat „anatomicznego” podejścia do jogi."

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2