Zamknij [X] |
Galeria
|
|
Poczyni³em to nagranie z 3 powodów:
¯ycie nie toczy siê ju¿ tak spokojnie jak kiedy¶.
Coraz mniej czasu pozostaje na zajmowanie siê swoimi potrzebami duchowymi.
Cz³owiek wiêcej pracuje, ¿eby wiêcej zarabiaæ, lepiej ¿yæ, i bardziej komfortowo...
Osi±ga pewien poziom dobrobytu... i dalej pracuje, wiêcej, ¿eby utrzymaæ ten poziom, albo ¿eby jeszcze go podnie¶æ.
Zachwiane zostaj± proporcje, konsumpcja siê zwiêksza.
Ale potem czêsto okazuje siê, ¿e gdzie¶ czego¶ brakuje... a ludzie czêsto nawet nie potrafi± tego nazwaæ, bo trac± wiê¼ ze swoim wnêtrzem.
"¦wiadomy spacer ¦wiadomo¶ci" jest po to, aby znale¼æ wiêcej czasu na zajêcie siê swoj± duchowo¶ci±, swoim wnêtrzem, ¶wiadomo¶ci±, któr± jeste¶, i która wype³nia cia³o i ¶wiat.
Drugi powód, to "wyj¶cie na zewn±trz". Czêsto jest tak, ¿e oddzielamy czas medytacji od "realnego" ¶wiata. Oddzielamy czas swoich wewnêtrznych eksploracji od ¶wiata "zewnêtrznego". Zaszywamy siê w swoim refugium, ograniczamy ilo¶æ bod¼ców, aby g³êbiej pod±¿aæ za swoimi wizjami.
Ludzie bardziej zorientowani na konsumpcjê ró¿nie na to patrz±. Czasami akceptuj±, czasami toleruj±, a czasami widz± "dziwaków" oderwanych od rzeczywisto¶ci.
Ale medytacja, to stan ¶wiadomo¶ci, a Ty mo¿esz medytowaæ tam, gdzie jeste¶.
Nie mo¿liwe? Trudne? Banalne?
Medytacja nie jest oderwaniem od rzeczywisto¶ci czy zamkniêciem siê w swoim wnêtrzu.
Mo¿esz byæ w medytacyjnym stanie gdziekolwiek jeste¶.
W nagraniu "¦wiadomy spacer ¦wiadomo¶ci" postrzegasz ¶wiat i jednocze¶nie medytujesz.
To, co Ciê spotyka w trakcie, co zauwa¿asz, z czym wchodzisz w interakcje, albo co pozwalasz, ¿eby "przep³ywa³o" - to jest czê¶æ medytacji. Nie ma tutaj "przeszkadzaczy". Wszystko jest czê¶ci± Twojej medytacji.
Do Ciebie nale¿y interpretacja zdarzeñ, to, co robisz, jakie decyzje podejmujesz. Tutaj naprawdê jeste¶. Tutaj decydujesz, czy pod±¿asz za swoimi my¶lami, czy pozwalasz, aby przep³ywa³y. Tak, jak czasami poszukujesz odpowiedzi w medytacjach "wewnêtrznych", tak i tutaj znajdujesz odpowiedzi. ¦wiat jest odbiciem Twojego wnêtrza. Obserwujesz go, pozwalaj±c mu przep³ywaæ, albo wchodzisz z nim w interakcje.
Ta medytacja w ruchu powsta³a równie¿ z my¶l± o ¶wiadomo¶ci poza cia³em.
Wiem, wiêkszo¶æ istniej±cych nagrañ w tym temacie skupia siê na do¶wiadczaniu wibracji, albo programowaniu okre¶lonych reakcji w okre¶lonych sytuacjach.
¦wiadomo¶æ siebie, uziemienie, odpowiednia uwaga sprawiaj±, ¿e automatycznie postrzegasz rzeczywisto¶æ z punktu bohatera, a nie obserwatora. Twoje sny s± czêsto odbiciem Twojego ¿ycia na jawie. Gdy na jawie zaczniesz ¯YÆ ¦WIADOMIE, wtedy bêdziesz tak ¿yæ i we ¶nie. ¯yæ i postrzegaæ ¦wiat ze swojego "centrum", a nie tak, jakby¶ ogl±da³ lub ogl±da³a film.
[Pamiêtaj, ¿e do¶wiadczanie siebie poza cia³em to jedno, a pamiêtanie o tym po przebudzeniu to druga umiejêtno¶æ. "Relaks i Pamiêæ Snów"]
W "¦wiadomym spacerze ¦wiadomo¶ci" masz do dyspozycji 3 nagrania:
1 - pe³na medytacja ze ¶wiadomo¶ci± rytmu oddechu i ca³ego cia³a (31 minut, polecam na pocz±tek)
2 - wersja skrócona medytacji, ze ¶wiadomo¶ci± stóp i sugesti± postrzegania ¶wiata poza cia³em (17 minut)
3 - wybrana przeze mnie aktywna afirmacja (5 minut; sprawd¼, jakie to uczucie medytowaæ z afirmacj± stosuj±c rytm oddechu z nagrania 1)
Celem tej medytacji jest:
- ¶wiadome do¶wiadczanie swojego cia³a i ¶wiata
- ¶wiadome do¶wiadczanie swoich uczuæ i emocji w kontakcie ze ¶wiatem
- wy³±czenie "wewnêtrznych dialogów"
- skupienie na sobie, jako centrum
- postrzeganie ¦wiata jako miejsca manifestacji ¦wiadomo¶ci (Twojej)
Miejsce:
Na zewn±trz, w¶ród ludzi (np. galeria handlowa, du¿y sklep, pla¿a, ulice miasta, park, itp.)
Czas:
Raczej w ci±gu dnia, przy dobrym o¶wietleniu.
Je¶li my¶lisz o LD lub OBE, to raczej popo³udnie/wieczór.
Tempo:
Na pocz±tek polecam wolniejszy krok ni¿ zwykle. Wolniej id±c wiêcej zauwa¿asz.
Gdy ju¿ poznasz zasadê do¶wiadczenia, mo¿esz równie¿ biegaæ i medytowaæ.
Uwagi, trudno¶ci:
- Subwokalizacja /mimowolne powtarzanie, w my¶li lub szeptem, czytanego tekstu; przypomina wewnêtrzne dialogi/ - u 95% osób wystêpuje, gdy cz³owiek napotyka s³owo pisane, czyli np. w sklepie, na reklamie. Jest efektem szkolnej nauki czytania. Aby zminimalizowaæ lub usun±æ subwokalizacjê najpro¶ciej jest szybko przenosiæ wzrok/uwagê z miejsca na miejsce. Subwokalizacja w minimalnym stopniu wystêpuje u osób stosuj±cy szybkie czytanie (fast reading, czytanie fotograficzne). Dodatkowo, je¶li chcessz zwiêkszyæ szanse na do¶wiadczenia poza cia³em, æwiczenie na usuniêcie subwokalizacji w czytaniu wykonuj przed snem: Wystukuj±c rytm szybko przeno¶ wzrok po/w linijkach tekstu.
- Spotkania ze znajomymi - mo¿e byæ niezrêcznie, gdy ze s³uchawkami w uszasz kto¶ Ciê zagadnie. Jakkolwiek celem tego typu medytacji jest zachowanie medytacyjnej ¶wiadomo¶ci równie¿/zw³aszcza w takich zdarzeniach, to na pocz±tek polecam unikaæ tego typu sytuacji. W miarê osi±gania ³atwo¶ci w medytacji - do¶wiadczaj jej w ró¿nych sytuacjach. ¯yj ¶wiadomie.
Pamiêtaj, ¿e nagranie jest tylko narzêdziem.
Nawet je¶li na pocz±tku wydaje siê to trudne, to przypomina naukê jazdy samochodem. Na pocz±tku my¶lisz, ¿e masz tyle elementów do ogarniêcia w jednej chwili, ¿e... wydaje siê to niemo¿liwe. Dzi¶ siê nad tym nie zastanawiasz. Po prostu jedzesz.
Pamiêtaj, ¿e nagranie nie jest samochodem, co najwy¿ej instrukcj± jego u¿ytkowania.
Jeszcze o nagraniu
U¿ywasz s³uchawek, ale nie po to, aby siê odci±æ od ¶wiata zewnêtrznego, ale ¿eby s³uchaæ instrukcji, aby pod±¿aæ uwag± za instrukcj±, aby przypominaæ sobie o medytacji, gdyby za bardzo uwaga odp³ynê³a.
Dobrze jest, je¶li s³yszysz ¶wiat zewnêtrzny. Jego d¼wiêki s± t³em - nagranie nie powinno zag³uszaæ ¶wiata.
Choæ nie jest to wyra¼nie powiedziane, to do¶wiadczaj ¶wiata wszystkimi swoimi zmys³ami. B±d¼ ¶wiadomy lub ¶wiadoma tego, co s³yszysz, widzisz i czujesz (w ciele i zapachy i emocje).
Od teraz:
¯ycie jest Medytacj±
Sklep prowadzony przez: Glosel spó³ka z ograniczon± odpowiedzialno¶ci± sp.k. Al. Tysi±clecia Pañstwa Polskiego 6, 15-111 Bia³ystok, NIP: 542-315-11-57, REGON: 200317860, KRS 0000569207 +48 85 674 36 19, sklep@czarymary.pl Copyright © 2004-2024 CzaryMary.pl |