Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zdrowie i uroda
Kategorie
Nowości
Kontakt
INFOLINIA
801 011 078
+48 85 674 36 19
pn-pt w godz. 8-18
Bezpieczne zakupy
Zamknij [X]
Galeria
MAT-MAS nowa postać masażu DORNA
MAT-MAS nowa postać masażu DORNA
Galeria okno

MAT-MAS nowa postać masażu DORNA

Ocena: (Brak ocen)
Dostępność:
3-5 dni + czas dostawy
Cena rynkowa: 65.00
Nasza cena:

52.00

Taniej o: 13.00 zł ( 20 % )
Ilość
Dodaj do schowka

Opis książki

MAT-MAS nowa postać masażu DORNA
Do progu (99,00 zł) Darmowej Dostawy do kiosku Ruchu brakuje Ci 99,00 zł.
Sprawdź koszt dostawy

 • Odbiór paczki w kiosku Ruchu od 3,99 zł
 • Odbiór na stacji PKN Orlen od 8,99 zł
 • Odbiór paczki w placówce Poczty Polskiej od 8,99 zł
 • Odbiór paczki w paczkomacie od 9,99 zł
 • Paczka pocztowa (48h) od 10,99 zł
 • Kurier DPD od 12,99 zł

 

Zabieg Mat-Mas to manualna autorska metoda Barbary i Wojciecha Kąpińskich. Efekt wieloletniej pracy nie tylko autorów ale  doświadczeń wielu przyjaciół i znajomych, kompleksowy zabieg a używając  modnego dziś określenia - holistyczny. Jest to składowa wielu połączonych w jedną całość zabiegów, terapii i masaży. Podstawą jest  masaż segmentarny  metodą Dorna, wzmocniony energetycznym masażem Breussa, uzupełniony refleksyjnym masażem stóp, wsparty elementami tak ostatnio modnej klawiterapii. W terapii wykorzystano w celu podniesienia efektu takie pomoce jak mata terapeutyczna, masażery, materac typu detensor, bańki chińskie próżniowe, masażer wodny do stóp, specjalny ,,chodzik" oraz urządzenie ,,chi- machine". Takie połączenie wielu różnych terapii i masaży przyspiesza w znaczny sposób efekt i skraca  znacznie czas terapii, a jednocześnie działa całościowo (holistycznie) na cały organizm. W zabiegu Mat-Mas wykorzystuje się zależność między obszarami skóry, tkanki podskórnej i tkanki mięśniowej, a naczyniami i narządami wewnętrznymi, które są unerwione przez te same odcinki rdzenia kręgowego. Każde naczynie krwionośne, mięsień, tkanka łączna są podporządkowane określonemu odcinkowi rdzenia kręgowego, czyli segmentu kręgosłupa. (segment - trzon, krążek międzykręgowy i dwie pary nerwów (czuciowe i ruchowe). Zmiany jakie tworzą się w obrębie tkanki łącznej w postaci pasmowych i płaskich wklęśnięć oraz zgrubień na mięśniach przykręgosłupowych, są przyczyną ognisk chorobowych narządów wewnętrznych.

Zastosowanie terapii ,,mat-mas" poprzez działanie na powierzchnię skóry wpływamy na ogniska chorobowe leżące poza tkanką skóry oraz na zmniejszenie lub ustąpienie czynnościowych zmian chorobowych powstałych w tkankach. Terapię ,,mat- mas" rozpoczynamy tak jak większość zabiegów od rozmowy i wywiadu. Staramy się ustalić jak najwięcej szczegółów dotyczących schorzenia i objawów związanych z bólem, co daje nam również wskazówki do dalszych działań. Kąpiel wodna stóp z zastosowaniem masażera wodnego i dodatkiem soli Meine Base, jest  doskonałym okresem  na wywiad i rozmowę z naszym klientem.                                               

                Zaczynamy od ułożenia osoby masowanej na macie terapeutycznej i specjalnym materacu.

             Ułożenie na macie terapeutycznej daje nam dodatkowo kilka korzyści: uzyskujemy obraz energetyczny receptorów na plecach, uzyskujemy wstępne rozluźnienie mięśni, lepsze ukrwienie skóry, zastosowanie materaca ,,matrik"T-3 daje anatomiczne ułożenia kręgosłupa i całej sylwetki. Zwiększa to i przyspiesza nam efekt zabiegu. W tym czasie wykonujemy  masaż receptorów na stopach, który jak wspomniałem może nam posłużyć również do diagnozowania stanu organizmu.

                Oceniamy obraz jaki utworzyły nam odciśnięte kolce na plecach, pozwoli nam to potwierdzić zgodność diagnozy receptorów na plecach  z receptorami na stopach. Dokonujemy również oceny palpacyjnej zmian występujących w tkankach. Ocena tkanek powierzchniowych daje nam obraz np. podwyższonej wrażliwości na ból(przeczulica) i może powodować zwiększone napięcia skóry,  uczucie mrowienia, swędzenia lub pieczenia, znaczną wrażliwość na dotyk, a przy dotyku tępy ból uciskowy lub mocno piekący.  Dokonując oceny powierzchniowej stanu skóry po działaniu maty możemy określić stan pacjenta:

                            - odczyn bladoczerwony - stan bez zmian

                            - odczyn ciemnoczerwony - ostry stan zapalny

                            - przebarwienia nieregularne o rozlanym charakterze - choroba przewlekła

Badanie zmian w tkance łącznej badamy manualnie między skórą a tkanką podskórną oraz między tkanką podskórną a powięzią. Przy chorobach narządów wewnętrznych przesuwalność tkanki łącznej jest ograniczona, wyczuwamy wówczas znaczny opór, a występuje on  najczęściej w okolicy przykręgosłupowej. Działając na skórę w odpowiednich segmentach zakończonych receptorami czuciowymi i na odpowiedni korzeń nerwowy wzdłuż jego przebiegu aż do kręgosłupa, działamy również na powiązane z danym segmentem narządy wewnętrzne. W połączeniu tym zasadniczą rolę odgrywa ośrodkowy, obwodowy, autonomiczny układ nerwowy. Mata wstępnie rozpoczyna ten proces. Aby wyrównać bilans energetyczny receptorów zastosujemy teraz bańki próżniowe. Jeżeli działanie maty potraktujemy jako działanie siły YIN to bańka będzie działała jak siła YANG. Czas ustalamy od 5-10 minut i dalej rozmasowujemy całe plecy ze szczególnym uwzględnieniem miejsc o bardziej intensywnej barwie, możemy użyć w tym celu, tak jak robimy to w naszym Centrum aparatu do terapii podciśnieniowej.  Tak przygotowane mięśnie pozwolą nam uzyskać lepsze wyniki podczas dalszego zabiegu. Teraz przystępujemy do  dokonujemy terapii metodą Dorna.

Układając  osobę masowaną na plecach dokonujemy pomiaru długości kończyn dolnych. Operacja ma na celu nie precyzyjny pomiar długości ale zbadanie ustawienia stawów biodrowych. Kość krzyżowa, która pomiędzy stawami biodrowymi wygląda jak kotwica, zmienia swoje ustawienie w zależności od ustawienia wzajemnego bioder. Jeżeli któryś ze stawów biodrowych unosi się(na wskutek np. złego obuwia, stwardniałych podeszw czy popękanych pięt) wyżej to następuje również odchylenie w stronę przeciwną kości krzyżowej.

Mechanizm powstawania skoliozy jest więc bardzo prosty. Wiadomą rzeczą  jest że skrzywienie w odcinku lędźwiowym spowoduje ponowne skrzywienie na wysokości 6-7 kręgu piersiowego, dlatego że głowa człowieka musi znajdować się zawsze w pozycji pionowej. Takie ustawienie spowoduje natychmiastowe ponowne skrzywienie w odcinku szyjnym z tych samych powodów jak poprzednio, ponieważ  nasz mózg aby miał prawidłowe ukrwienie i funkcjonował sprawnie powinien znajdować się w pozycji pionowej.                            

Po stwierdzeniu która z kończyn jest dłuższa rozpoczynamy zabieg udrażniania i mobilizacji stawów skokowych, kolanowych i biodrowych. Ponowne sprawdzenie długość kończyn,  pomoże stwierdzić czy przyczyną skrzywienia kręgosłupa mogą  być problemy z którymś ze stawów. Dalej wykonujemy nasz zabieg korzystając ze specjalnego ,,chodzika", a w przypadku jego braku wykorzystać można do tego celu podwyższenie od 5-10 cm pod jedną z kończyn. Ponieważ nasz zabieg Dorna odbywa się kiedy zarówno mięśnie i stawy są w ruchu, korzystanie z tych pomocy ułatwia nam pracę. Rozpoczynamy teraz korekcję kręgosłupa na odcinku lędźwiowym , a następnie na dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego.  Korekcji górnego odcinka piersiowego i odcinka szyjnego dokonujemy na siedząco,  rozluźniamy  mięśnie obręcz barkowej i wszelkiego rodzaju stwardnienie spowodowane napięciem nerwowym.  Ponownie układamy osobę masowaną w pozycji na brzuchu, zakładamy również podwójnie ręczniki i specjalny papier potrzebny nam przy masażu Breussa.

               Dokonujemy ponownie korekty kręgosłupa. Teraz przechodzimy do masażu Breussa. Po masażu Breussa zmieniamy jeszcze raz pozycję osoby masowanej i układamy ja w pozycji na plecach. Teraz dokonujemy korekcji odcinka szyjnego, a kończymy fragmentem masażu twarzy. Jak widzimy terapia ,,mat-mas" jest pełnym kompleksowym zabiegiem służącym nie tylko w odzyskaniu zdrowia ale również jako profilaktyczny zabieg służący jego utrzymaniu. Choć jak większość terapii manualnych bywa czasami bolesna, jej skuteczność jest wspaniałą nagrodą za zadany ból. Ilość  i częstotliwość zabiegów zależy od wielkości problemu z jakim się spotykamy. Należy jednak podkreślić ze tylko systematyczne zabiegi przynoszą określone efekty, oczekiwanie że pojedynczy zabieg ,,mat-mas" jest kolejną ,,cudowną " terapią jest błędnym stwierdzeniem.  Pojedynczy zabieg może oczywiście pomóc czy zmniejszyć ból ale tylko systematyczne, a przede wszystkim  profilaktyczne zabiegi uchronią nas od bólu i problemów ze zdrowiem.  Skuteczność do tej pory jest potwierdzona w następujących schorzeniach:

                       - skoliozy

                       - dyskopatie

                       - napięcia mięśniowe

                       - rwa kulszowa

                       - rwa ramienna

                       - bóle głowy

                       - Sm- stwardnienie rozsiane

                       - poprawa przemiany materii i ogólna poprawa stanu zdrowia

                       - usuwa stres i napięcia nerwowe.

 

Zaburzenia czynności narządu ruchu oraz ich następstwa w postaci zaburzeń czynności narządów wewnętrznych, mogą prowokować objawy chorobowe podobne bądź identyczne z tymi, jakie bywają skutkiem chorób organicznych. Badania laboratoryjne i inne badanie obiektywne stosowane w medycynie, nastawione są głównie na poszukiwanie i diagnozowanie przyczyn organicznych lub/oraz strukturalnych choroby. Są mało przydatne w zakresie różnicowania i diagnozowania zaburzeń czynnościowych. Ten swoisty niedostatek może być w dużym stopniu uzupełniony zasobami teoretycznymi i praktycznymi terapii manualnej, szczególnie w naturalnych sposobach kultywujących model chiński - holistyczny. Zaburzenia czynności narządów i układów wewnętrznych powstają jako następstwo zaburzeń czynności narządu ruchu. Dotychczasowe obserwacje i doświadczenie upoważniają, by twierdzić, że jest to jedna z przyczyn, a być może jedyna, czynnościowych chorób narządów wewnętrznych. Bywają jednak takie zależności pomiędzy wewnętrznymi objawami chorobowymi a konkretnymi strukturami anatomicznymi narządu ruchu, wywołującymi te objawy, których nie da się już prześledzić i wyjaśnić tymi dwoma drogami. W każdym razie wzajemne interakcje pomiędzy narządami i układami są faktem. Bodźce zarówno de kompensacyjne jak i lecznicze przepływają we wszystkich kierunkach między narządowo, ale także autonomicznie - wewnątrznarządowo. W związku z tym, gdy skupimy się wyłącznie na narządzie ruchu, można powiedzieć, że posiadają one dwa źródła zaburzeń czynności:

    * własne, autonomiczne, tkwiące w samym narządzie ruchu, gdzie nie stwierdza się przyczyn organicznych – zwanych somatycznymi. Można przyjąć zatem, że są to zaburzenia czynnościowe tego narządu.

    * Drugie źródło, na które narząd ruchu również reaguje zaburzeniami funkcji, to są choroby narządów, systemów wewnętrznych, często o podłożu organicznym, ale nie tylko. A zatem narząd ruchu może ulegać dysfunkcjom także z  przyczyn w stosunku do niego zewnętrznych. Sumę lub kombinację zaburzeń wewnętrznych  i zewnętrznych należy, moim zdaniem nazywać inaczej. Z tego powodu , by nazywać je w odróżnieniu od poprzednich: zaburzeniami czynności narządu ruchu.

Zgodnie z tradycyjną definicją medycyna manualna, zajmuje się leczeniem odwracalnych dolegliwości narządu ruchu” . Oznacza to, że ,,mat-mas" to terapia zaburzeń czynnościowych  w następstwie bólu oraz innych objawów chorobowych narządu ruchu.

Pełną informację o technikach i szczegółach zabiegu  można  uzyskać na kursach i szkoleniach, jakie prowadzone są w naszym Centrum i w innych ośrodkach na teranie całego kraju. Informacja o kursach w rozdziale- Kursy i szkolenia.

Prezentacja i pokaz zabiegu: Barbara i Wojciech Kąpińscy


Pokaz zarejestrowano w Centrum PANACEA przy ul. Żeromskiego 2b/3  w Skwierzynie, gdzie również organizowane są kursy terapią manualną Dorn-Bresuss.

Recenzje książki MAT-MAS nowa postać masażu DORNA - przeczytaj

opinie klientów:

Szczegóły książki MAT-MAS nowa postać masażu DORNA
 • Producent: Pphu Victor 11
 • Powiązane tematy: kursy i warsztaty na DVD
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: VICTOR267
 • EAN: 9788361168188
Podobne produkty
Muzyka do masażu - Masaż Muzyka do masażu

Cena: 22.40 zł
Promocja z: 28.00
Muzyka na płycie jest celową kompozycją z zakresu prawdziwej muzyki relaksacyjnej. Przyjemna w odbiorze powoduje podczas masażu miłe odprężenie. Można jej słuchać nie tylko do zabiegów. Zawartość: 1. Relaks Ciała - 8:59 2. Zapach Lotosu - 9:09 3. Blask Słońca - 7:36 4. Masaż Ciała - 9:50 5. Głęboki....
Ayurveda - Muzyka do masażu - Artur Sycz - Masaż Ayurveda - Muzyka do masażu - Artur Sycz

Cena: 22.40 zł
Promocja z: 28.00
Piękna, orientalna muzyka w aranżacjach współczesnych brzmień i etnicznych instrumentów. Wspaniała gratka nie tylko dla koneserów. Muzyka doskonała do wszelkich zabiegów terapeutycznych, relaksacyjnych i odnowy biologicznej. Spełniając wymagania współczesnego odbiorcy kompozytor przenosi słuchacza.....
Techniki i odczucia w masażu - Gil Amsallem - Masaż Techniki i odczucia w masażu - Gil Amsallem

Cena: 14.99 zł
Promocja z: 65.00
Doskonalenie techniki, ruchów, postawy wykonującego masaż. Narzędzia – oddech, dłonie, przedramiona, łokcie, kolana, postawy, przemieszczanie się wokół stołu do masażu. Techniki – głaskanie, uciski, ugniatanie, modelowanie, ruchy pompujące, rozciąganie, oklepywanie, wibracje. Odczucia &n...
Anastazja tom VIII. - Nowa Cywilizacja - Proza ezoteryczna Anastazja tom VIII. - Nowa Cywilizacja

Cena: 25.11 zł
Promocja z: 27.90
"Nowa Cywilizacja" to już 8 tom fascynujących opowieści o Anastazji - Tajemniczej dziewczyny z Syberii. Zachęcamy do lektury! W ósmej książce „Nowa cywilizacja” - jak i w wielu poprzednich - autor przekazuje nam, słowami  Anastazji,  jej dziadka oraz młodego Wo...
Doskonała sylwetka z EFT. Nowa metoda na stare pro - Odchudzanie Doskonała sylwetka z EFT. Nowa metoda na stare pro

Cena: 25.73 zł
Promocja z: 34.30
Niezależnie od tego: ile ważysz, jaki jest dokładnie Twój problem z jedzeniem, skąd wzięły się dodatkowe kilogramy, czy to nadwaga, czy już otyłość, czy cierpisz na zaburzenia odżywiania – najskuteczniejszą metodą na pozbycie się problemów jest EFT. Autorka, wieloletnia trenerka znanej na cały...
Nowa Energia. Czas Przełomu - Naukowe i popularnonaukowe Nowa Energia. Czas Przełomu

Cena: 41.90 zł
Promocja z: 44.10
Czy korzystanie z kosmicznej energii to tylko złudny sen, a jego orędownicy są zwykłymi szaleńcami, jak przeciwnicy ruchu Nowej Energii chcieliby, byśmy sądzili? Czy rację mają strażnicy oficjalnej nauki i nie da się zbudować maszyn działających na wodę, a tym bardziej na energię wziętą z......
Świat masażu i medycyny zen - Mistrz Kaisen - Medycyna Wschodu Świat masażu i medycyny zen - Mistrz Kaisen

Cena: 15.85 zł
Promocja z: 16.69
Praktyczny podręcznik podstaw masażu i medycyny zen. Oprócz technik masażu zawiera również ziołowe przepisy wspomagające leczenie różnych dolegliwości. Mistrz KAISEN pozostaje wierny specyficznej edukacji zen, surowej, ale wolnej i pozbawionej umartwień. Poprzez praktykę uwagi u...
Nowa tantra. Prosta i seksowna - Sex. Życie intymne Nowa tantra. Prosta i seksowna

Cena: 34.40 zł
Promocja z: 43.00
Susan Crain Bakos korzysta z bogatych zasobów i doświadczeń tantry i neotantry, wydobywając z nich wszystko to, co najlepsze i najbardziej przydatne współczesnym kochankom.Jej nowa tantra została stworzona dla ludzi, którzy chcą podnieść jakość swojego życia seksualnego, koncentrując się na......
Pałeczka diagnostyczna z wałeczkiem do masażu - Zdrowe gadżety Pałeczka diagnostyczna z wałeczkiem do masażu

Cena: 50.50 zł
Stosowana w celu odnalezienia aktywnego punktu, a następnie jego efektywnej stymulacji + wałeczek do masażu...
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E/3, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2017 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2 T
Stany Zjednoczone: koszt dostawy już od 47,90 zł!*
Aby sprawdzić koszt dostawy: (1) wrzuć produkty do CzaroMarowego koszyka,
(2) przejdź do Koszyka i (3) wybierzesz kraj dostawy paczki.
Super! Chcę zobaczyć CzaroMarowe Bestsellery >
* dla paczki o wadze do 1 kg. Pełny cennik kosztów dostawy znajdziesz również tutaj.