Magia w słoiku. Zaklęcie na Spokojny Dom

Magia w słoiku to energia intencji oraz wzmacniające ją zioła, kryształy, olejki i inne przedmioty zamknięte w słoiku (choć może nim być dowolny pojemnik). To sposób tworzenia talizmanów i amuletów z długą tradycją. W zaklęciach wykorzystujących pojemniki gromadzona w nim energia jest uwalniana z czasem, a nie w momencie ukończenia zaklęcia jak np. przy spalaniu świecy. Stopniowe uwalnianie energii sprawia, że magia pojemników jest idealna do długoterminowych celów.

Na przykładzie jednego z zaklęć z książki „Magia w słoiku” zobaczysz poniżej, na czym polega taka magia w słoiku.

Zaklęcie Spokojny Dom

To zaklęcie na to, aby w domu panowały harmonia i spokój. Tu wykorzystany jest słoik jako pojemnik gromadzący akcesoria do naszego zaklęcia. Zamiast słoika możesz użyć przezroczystej szklanej lub plastikowej bombki, wówczas będziesz potrzebować czegoś, aby ją zawiesić.

Potrzebne materiały:

Wykonanie:

 1. Włóż do słoika zioła i płatki róży. Mów przy tym słowa: Na spokój w domu i harmonię w rodzinie.
 2. Dodaj kryształy różowego kwarcu, mówiąc: Na miłość wśród domowników.
 3. Dołóż kryształy górskie ze słowami: Na wzmocnienie i wzbogacenie działania minerałów.
 4. Zakręć słoik. Delikatnie potrząsaj nim, by nadać mu energię. Poczuj przy tym, jak pokój, w którym się znajdujesz, wypełnia się energią uspokajającego światła.
 5. Potrząśnij słoikiem i widząc w wyobraźni to światło, od trzech do pięciu razy wypowiedz zaklęcie: Światło spokoju, jasno świecące, napełnij ten dom blaskiem jak słońce.
 6. Skieruj energię do słoika patrząc, jak światło narasta i rozlewa się po całym pokoju. Gdy go całkiem wypełni, dominującą ręką nakreśl nad słoikiem pentakl, pieczętując w niej światło.
 7. Raz dziennie potrząsaj słoikiem, recytując przy tym zaklęcie z kroku 5, od trzech do pięciu razy. Pracuj tak dopóty, dopóki rodzina potrzebować będzie wzmocnienia spokoju. Gdy słoik nie będzie potrzebny, odkręć go uwalniając jego energię, zioła oddaj naturze, a kryształy możesz oczyścić i użyć w innym zaklęciu.

Magia w słoiku Zakęcie na spokój

Subiektywne uwagi:

Zastanawiałam się, dlaczego jest tu pięć kwarców różowych, bo numerologicznie do stabilności bardziej pasuje mi liczba cztery. Proponuję od siebie do słoika dodać:

 • po jednym kwarcu różowym na każdego domownika,
 • plus kwarc dla domowego (jeśli czujesz, że mieszka z Tobą duch opiekuńczy domu),
 • plus po kwarcu dla każdego zwierzęcia, które przecież też są członkiem rodziny,
 • i wówczas dołączyć do tego taką samą ilość kryształów górskich, które mają wzmacniać kwarce różowe.

Sposoby pracy z tym rodzajem magii przedstawia Charity L. Bedell w książce „Magia w słoiku„. Jest o księga zaklęć, ćwiczeń i praktyk, opisująca sposoby wybierania i wypełniania pojemników z wykorzystaniem europejskiej magii ludowej, tradycji conjure (hoodoo) i współczesnych czarów. W książce Magia w słoiku znajdziesz zaklęcia i rytuały z różnych kategorii: dom i rodzina, współpraca z duchami przodków, dywinacja, miłość, ochrona, oczyszczanie, odczynianie i usuwanie klątw i uroków, pieniądze, płodność, zdolności i dary ponadnaturalne, szczęście, praca, zdrowie, wypędzanie i usuwanie, usuwanie przeszkód i otwieranie dróg, oraz sprawiedliwość i magia krzywdząca (bo i taka jest czasem potrzebna).

Tak więc masz pusty słoik? ;) To czarujemy!

Książkę „Magia w słoiku” znajdziesz w CzaryMary.pl  >>

Magia w słoiku

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...