Zaćmienie Słońca

Zaćmienie Słońca, zwłaszcza całkowite, jest niezwykłym widowiskiem. 8 kwietnia 2024 roku o godz. 18:17 czasu UTC mieszkańcy Meksyku, USA i Kanady będą mieli okazję obserwować takie właśnie całkowite zaćmienie Słońca. W Polsce to wydarzenie będzie można podziwiać wyłącznie poprzez transmisję.

Zaćmienia Słońca dają nam możliwość zagłębienia się w siebie. Zwróć w najbliższym czasie uwagę na swoje sny i wizje, które mogą nieść dla Ciebie dodatkowe przesłania. W trakcie zaćmienia Słońca Księżyc je całkowicie zasłania i kobieca energia jest w pełnym przepływie. Dla kobiet i dziewcząt to odpowiedni czas na spotkania we własnym gronie, odkrywania i wzmacniania w sobie siły i kobiecości.

O ile w przypadku zaćmienia Księżyca, który wówczas w przyspieszony sposób przechodzi przez kolejne fazy, przy mocnym skupieniu można wykonać skuteczny rytuał w wybranej wcześniej intencji, o tyle w przypadku zaćmienia Słońca zalecam dużą ostrożność. Poniżej znajdziesz opis wpływu zaćmienia Słońca według astrologii. Ten wpływ jest najsilniejszy w miejscu, w którym zaćmienie jest widoczne. Konsekwencje takiego magicznego działania, tym bardziej jeśli będzie wykonywane ze złą intencją, będą silne i mogą powrócić za 18 lat. Możliwe też, że będą odczuwane do kolejnego zaćmienia Słońca tego samego rodzaju.

Znaczenie zaćmienia Słońca w astrologii

Zaćmienia Słońca wpływają na naszą świadomość (zaćmienia Księżyca są bardziej związane z życiem codziennym i oddziałują na podświadomość). Astrologiczna wiedza, na której opieram się w omawianiu tutaj znaczenia zaćmień w astrologii, pochodzi z „Astrologii klasycznej” Siergieja A. Wronskiego.

W dni zaćmień nie zaleca się rozpoczynania niczego nowego. Zaćmienie jedynie wzmacnia negatywne wpływy. Sprawy, które jednak zostaną rozpoczęte, mogą powrócić po 18 latach. Z tego powodu najlepiej jest podczas zaćmienia nie robić nic ważnego. Zaćmienia wywierają wpływ na wszystkich ludzi, nawet na tych, w horoskopie których nie są one w żaden sposób zaznaczone. Aktualne zaćmienie ma duże znaczenie, jeśli stopień zaćmienia wiąże się z jakąkolwiek planetą natalną lub innym elementem horoskopu. W przypadku jeśli tak się dzieje, można oczekiwać zmian i ważnych wydarzeń.

Co do wpływu zaćmień Słońca na całe państwa, jako że są obserwowane jedynie w dość wąskim pasie Ziemi, uważa się że mają duże znaczenie dla tych krajów, które się w tym pasie znalazły. W związku z tym większy wpływ wywiera zaćmienie Słońca na ludzi, którzy żyją w krajach, w których widać zaćmienie.

Aktualne zaćmienie Słońca będzie miało miejsce w znaku Barana, to znak ognisty i kardynalny.

Zaćmienia w znakach ognistych często zapowiadają nieprzyjemności dla działaczy państwowych lub innych wpływowych ludzi w rodzaju zrzucenia ze stanowiska, wygnania, pozbawienia wolności. Oprócz tego zapowiada konflikty, wybuchy, zamieszki, nieurodzaj. Wpływ zaćmień w znakach kardynalnych będzie niedługi, ale przejawi się burzliwie, ostro i szybko się zakończy.

Horoskop na dzień zaćmienia Słońca

Co mówi horoskop astrologiczny dla poszczególnych znaków zodiaku na dzień całkowitego zaćmienia Słońca? Zapraszam:

BARAN: W okolicach 8 kwietnia zachowajcie daleko idącą ostrożność, bo w waszym znaku dojdzie do zaćmienia Słońca, co może pozbawić was racjonalnego podejścia do rzeczywistości, górę wezmą emocje ukryte w podświadomości.

BYK: Zaćmienia Słońca w Baranie 8 kwietnia to szczególny moment, w którym może zabraknąć wam do kogoś cierpliwości, zapowiada też zmianę podejścia do spraw, uznawanych do tej pory za oczywiste, niektóre Byki odrzucą przekonania, które straciły aktualność.

BLIŹNIĘTA: Zaćmienie Słońca w Baranie może odbić się negatywnie na związkach przyjaźni, trudno będzie zachować dystans i realistyczne podejście do sytuacji.

RAK: 8 kwietnia zaćmienie Słońca zapoczątkuje projekt, który wprowadzi sporo zamieszania, odniesiecie wrażenie, że przełożeni nie wiedzą co robią lub nie dają sobie rady z wyzwaniami, które ostatecznie spoczną na waszych barkach.

LEW: Powinniście w okolicach tego dnia zachować szczególną ostrożność podejmując decyzje, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia pomyłki. Miejcie oczy szeroko otwarte na własne emocjonalne zawirowania, które pozbawią was obiektywizmu w ocenie sytuacji.

PANNA: Zaćmienie Słońca może doprowadzić do pomyłek przy podejmowaniu decyzji, zwłaszcza że przez większość miesiąca Merkury, władca waszego znaku, porusza się biegiem wstecznym, a więc zmierza w niewłaściwym kierunku.

WAGA: Niektóre Wagi dostrzegą w tym czasie, że bliskie im osoby nie spełniają ich oczekiwań lub postępują w sposób mało racjonalny, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie przebiega granica, za którą nie chcecie brać za kogoś odpowiedzialności.

SKORPION: 8 kwietnia może pogorszyć wasze samopoczucie, będziecie skłonni do popełniania błędów, więc zachowajcie ostrożność i sprawdzajcie wszystko dwa razy.

STRZELEC: Zaćmienie Słońca może wpłynąć stresująco na sprawy związane z waszym hobby.

KOZIOROŻEC: Powinniście zachować ostrożność w okolicach 8 kwietnia, gdy dojdzie do zaćmienia Słońca, bowiem w najbliższym czasie wy lub ktoś z domowników może stracić nad sobą panowanie i zrobić coś głupiego, czego będzie potem żałować.

WODNIK: Zaćmienie Słońca może wprowadzić zamieszanie w wasze plany, niektóre Wodniki zaczną postępować nierozważnie i podejmować niewłaściwe decyzje kierując się emocjami.

RYBY: Unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji w okolicach 8 kwietnia, kiedy dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Barana, bowiem wasze podejście będzie zbyt emocjonalne – tym bardziej, że Merkury, planeta odpowiedzialna za komunikację, handel i właściwe myślenie będzie w tym czasie się cofać, a więc podążać w niewłaściwym kierunku.

CzaroMarowe Horoskopy miesięczne i tygodniowe znajdziesz TUTAJ >>

Bibliografia:
– S.A. Wronski „Astrologia klasyczna” tom 4. Planety, Wydawnictwo Ars Scripti-2, Białystok 2007.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...