Wodnik – jedenasty znak zodiaku

Wodnik to znak zodiaku osób urodzonych w dniach 21.01-20.02. Jest to stały znak powietrzny, znajdujący się we władaniu rewolucyjnej planety Uran. Wodniki są zazwyczaj osobami nowoczesnymi i skoncentrowanymi na przyszłości. Na dodatek wyróżniają się z powodu swojej oryginalności i akceptują tę cechę u innych ludzi. Często dostarczają swoim najbliższym dużo radości, ale też smutku. Osoba spod znaku Wodnika może być bowiem irytująco niestabilna i chłodna oraz zaniedbywać ludzkie uczucia, przez co długotrwałe relacje z nią bywają dość trudne. Niemniej jej fascynujące cechy i bystry umysł przyciągają ludzi, którzy wydają się przebaczać jej krnąbrne tendencje.

Wodnik jako znak zodiakuWodnik znak zodiaku

Znak powietrzny.
Jedenasty znak zodiaku.
Przeciwieństwo znaku Lwa.
Planety rządzące znakiem to Saturn i Uran.

Osoby urodzone w znaku Wodnika dążą do możliwie największej swobody i niezależności. Chcą być ponad sprawami, a jednak powiązani ze wszystkim. Mają indywidualny styl życia, jak już wspomniałam wcześniej, i niewiele troszczą się o konsekwencje. Wodniki chętnie pracują w grupie ludzi, którzy chcą urzeczywistnić jakiś ideał. Może być im trudno pamiętać o obowiązkach dnia codziennego przy tak wielu wielkich pomysłach, które chcą zrealizować.

Wodniki wnoszą zapał do najbardziej przyziemnych sytuacji w codziennym życiu. Ich dobry nastrój dodaje otuchy wszystkim osobom znajdującym się wokół niego. Szybko jednak same się nudzą i po jakimś czasie mogą stać się zmęczone tym, że bezustannie wzbudzają w innych ludziach zainteresowanie. Mogą mieć też trudności z dostosowaniem się do przyziemnych wyzwań.

Wodnik w pracy:
Atuty: bystry, radosny, otwarty, indywidualistyczny.
Słabości: niecierpliwy, nieobliczalny, nieuchwytny.
Sposób interakcji: bezpośredni, nieprzewidywalny, nieokiełznany, akceptujący, przyjazny.

Można powiedzieć, że Wodnik robi wszystko osobliwie. Kiedy popadnie w rutynę, trudno go przekonać do zmiany nawyków lub nauczyć nowych metod.

Wodnik w miłości:
Atuty: spontaniczny, naturalny, zabawny, miły, interesujący
Słabości: lekkomyślny, powierzchowny, zawodny, mało zaangażowany
Sposób interakcji: energiczny, ożywiony, otwarty, wymagający.

Silna potrzeba niezależności i wolności może utrudniać Wodnikowi tworzenie silnych więzi międzyludzkich. Może też się czuć przez innych nierozumiany i przez to decydować się na samotność.

Amulety i prezenty dla Wodnika

Kolorami przypisanymi do znaku Wodnika są szary i zielono-granatowy, natomiast z metali jest to uran. Runy dla Wodnika to Eihwaz, Mannaz, Ingwaz, Dagaz. Talizmanami wśród kamieni dla Wodników są turkus (daje Wodnikowi natchnienie, a jednocześnie spokój i siłę do realizacji pragnień), szafir, akwamaryn (pomaga Wodnikowi nawiązać kontakt z wyższym Ja), sokole oko, obsydian, ametyst, cyrkon, oraz dla urodzonych w 1. dekanacie- turkus i jadeit, w 2.dekanacie – karneol, w 3. dekanacie- szmaragd.

W oparciu o astrologiczne korespondencje wybraliśmy produkty dopasowane do osób, które urodziły się w znaku Wodnika:

Upominki dla Wodnika

Bibliografia:
– C. Faulkner, Znaki, Między Słowami, Kraków 2018.
– G. Goldschneider, Moja i twoja astrologia, Wydawnictwo Kobiece Białystok 2019.
– Hrabia S.A. Wroński, Astrologia klasyczna Tom 2, Wydawnictwo Ars Scripti-2, Białystok 2006.
– S.Sharamon, B.J. Baginski, Kamienie szlachetne a znaki zodiaku, Oficyna Wydawnicza “Aster”, Kraków 1993.Bibliografia:
– B. Tern, Księga run, Wydawnictwo Kobiece, wyd. II, Białystok 2020.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...