Magiczny napój koła Yule

Przesilenie zimowe, i tym samym początek astronomicznej zimy, przypada w tym roku na dzień 21 grudnia na godzinę 22:47. To niezwykle magiczny czas. Teraz znajdujemy się w samym środku najzimniejszej i najciemniejszej pory roku, jednak mamy pewność, że cykl trwa i jasna połowa roku systematycznie się zbliża. Dni zaczną się już wydłużać aż do przesilenia letniego.

Przesilenie zimowe to magiczne święto Yule. Tematem głównym sabatu Yule jest odrodzenie, narodziny wielu bóstw i odnowienie cyklu solarnego (W starożytnym Rzymie obchodzono Saturnalia, w Persji – narodziny Mitry (bóstwa Słońca), wśród ludów germańskich – Jul, u Słowian zaś Święto GodoweSzczodre Gody czy też Święto Zimowego Staniasłońca. Kościół narodzenie nowego Słońca uczynił narodzinami Chrystusa). Skąpa roślinność, jaką możemy znaleźć zimą, teraz przypomina nam, że życie i magia przetrwają nawet najcięższe czasy.

Energia Yule to moment zwrotny całego roku, kiedy wydaje się, że ziemia zamiera w bezruchu. A kiedy ponownie zaczyna się poruszać, wszystko jest już inne, chociaż na początku możemy tego nie zauważać. Bardzo często skupiamy obchody tego święta właśnie na tej zmianie i uroczystości koncentrują się na cieple, świetle, nadziei oraz powracających powoli i ogrzewających nas promieniach słońca. Oto przepis przepis idealnie dopasowany do tego zimowego święta.

Magiczny napój koła Yule

Napój koła Yule swoją energią dostraja nasze ciała i umysły do magii tego okresu, pomaga nam dotrzeć do świętych mocy słońca i ziemi obecnych podczas tego pięknego święta. Potrzebne będą:

  • 2 szklanki wody
  • 1 łyżka rozmarynu
  • 1 łyżka skórki startej z pomarańczy
  • 3 połamane laski cynamonu
  • 1/2 łyżeczki owoców jałowca

Naenergetyzuj zioła i uwarz napój jak zwykle. Gdy wystygnie, przecedź go przez sitko.

Napojem tym możesz zastąpić wino podczas rytuału, możesz też wypić go przed obrządkiem, żeby wzmocnić swoje połączenie z energią tego święta. Ma on jasną, czarującą wibrację, która wypełnia przestrzeń ożywieniem idealnie zestrojonym z mocą tego sabatu.

Więcej przepisów na magiczne napary, wywary i mikstury znajdziesz w książce Michael Furie Księga eliksirów TUTAJ >>

Magiczny napój koła Yule

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...