Magiczny napój na Lammas

Na początku sierpnia obchodzone jest pierwsze z trzech świąt żniwnych: Lammas.  Sabat ten, zwany również Lughnasadh, jest czasem świętowania pierwszych zbiorów. W jego czasie najważniejsze plony lata już dojrzały. Odbywają się obrzędy, ludzie bawią się, wyrażają swoją wdzięczność za dostatek i ucztują. By uczcić żniwa, często piecze się chleb.

Podczas święta Lammas popularne było zawieranie małżeństw na próbę, czyli tymczasowych relacji nawiązywanych na rok i jeden dzień, trwających do zakończenia przyszłorocznych uroczystości – wtedy małżeństwo mogło zostać rozwiązane, jeśli strony sobie tego zażyczyły.  Poza krótkotrwałymi związkami na próbę zawierano w tym czasie również trwałe unie – zrękowiny (pogańska ceremonia zaślubin) często odbywały się właśnie podczas obchodów Lammas. W trakcie obchodów święta Lammas powszechnie praktykowano też magię ochronną.

Poniżej znajdziesz przepis na magiczny napój odpowiedni do celebrowania święta Lammas, który możesz włączyć do swoich osobistych obchodów. Pochodzi on z książki „Księga eliksirów” autorstwa Michael Furie.

Magiczny napój na Lammas

Napój na Lammas zbiera i zagęszcza światło oraz moc tego święta, abyśmy mogli ucieleśnić energię sabatu. Do jego wykonania potrzebne będą:

  • 1 szklanka wody,
  • 1 torebka czarnej herbaty,
  • 1/4 szklanki soku jeżynowego,
  • 1/4 szklanki soku malinowego,
  • 1/2 szklanki soku jabłkowego.

Naładuj wszystkie składniki energią Lammas. Zagrzej wodę w kociołku, a kiedy zacznie parować, zdejmij go z palnika. Wrzuć do środka torebkę herbaty na pięć, dziesięć minut. Po tym czasie wyjmij torebkę, dodaj soki i zamieszaj. Napój jest gotowy do picia.

Więcej przepisów na mikstury, eliksiry, a także wywary magiczne jest w książce „Księga eliksirów”, którą znajdziesz TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...