[10.01.2020] Pełnia i zaćmienie Księżyca

Pełnia i zaćmienie Księżyca… Pierwsza pełnia w 2020 roku połączona będzie z półcieniowym zaćmieniem Księżyca.  Zaćmienie Księżyca powstaje wtedy, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się w jednej linii i Ziemia rzuca swój cień na Księżyc. W czasie zaćmienia 10.01.2020 roku cień przesłoni Księżyc prawie w 90%. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że chmury nie przeszkodzą nam w obserwacjach.

Pełnia i zaćmienie Księżyca

Zaćmienie w piątek 10.01.2020 roku będzie widoczne z terenu całej Polski:

  • o godz. 18.07 będzie początek fazy półcieniowej;
  • o 20.10 będzie maksimum zaćmienia Księżyca (niemal 90%);
  • o godz. 22.12 będzie koniec fazy półcieniowej.

Całe zjawisko potrwa 4 godziny i 5 minut.

Pełnia i zaćmienie Księżyca

Pełnia Księżyca w znaku Raka

Podczas pełni i zaćmienia 10.01.2020 roku Księżyc będzie w znaku Raka. Księżyc w Raku jest bardzo silny, sprzyja rodzinie, bliskości, szukaniu porozumienia. Pomyślnie przebiegają w tym czasie działania służące zdrowiu, emocjom i opiece nad bliskimi.

Styczniowa pełnia nazywana jest Pełnią Księżyca Wilka, Cichym Księżycem, Księżycem Śnieżnym, Księżycem Mroźnym, Księżycem Niewinnym, Księżycem Odległym i Księżycem Łagodnej Zimy. Sprzyja ona oszczędzaniu energii poprzez pracę wyłącznie nad własnymi problemami,  dążeniu do tego, by nasze ciała subtelne harmonijnie ze sobą współpracowały, rytuałom ochrony i odwracania czarów.

Koniunkcja 4 planet w znaku Koziorożca

Pełni Księżyca przez cały weekend towarzyszyć będzie koniunkcja czterech planet w znaku Koziorożca: Merkurego, Słońca, Saturna i Plutona. To znaczące wydarzenie. W prognozach astrologicznych sprawdzisz, co oznacza ono dla Twojego znaku zodiaku.

Baran: w pracy rozpocznie się proces całkowitej przemiany celów i priorytetów, możecie spodziewać się przetasowań na wszystkich poziomach kadry kierowniczej, Barany prowadzące własną firmę będą musiały skorzystać z kredytu lub zmienić kierunek działalności.

Byk: starajcie się kontrolować emocje i uświadomić sobie, że z każdego wydarzenia możemy czerpać inspirację. Wiadomości ze świata wpłyną na was stymulująco i wymuszą zmiany w najważniejszych życiowych sprawach.

Bliźnięta: pełnia oraz zaćmienie Księżyca w znaku Raka wywoła emocje związane z sytuacją materialną, zamknie to pewien etap niepewności i frustracji finansowej. Koniunkcja 4 planet w sobotę i niedzielę może mieć kardynalne znaczenie dla waszej przyszłości – decyzje podjęte pod koniec tego i na początku przyszłego tygodnia wyznaczą kierunek zmian, którym będziecie zmuszeni się podporządkować.

Rak: niektóre Raki mogą poczuć się zagubione i niepewne, i zbyt mocno będą przeżywać najmniejszy konflikt, jakiego będą świadkiem lub uczestnikiem. Koniunkcja 4 planet w przeciwległym Koziorożcu zmusi do konfrontacji z własnymi lękami i skłoni do podjęcia ważnych decyzji, dotyczących istotnych dla was związków.

Lew: pełnia i zaćmienie Księżyca w Raku oraz następująca potem koniunkcja 4 planet wymusi decyzje rozpoczynające długotrwały proces, prowadzący do uzdrowienia na głębokim poziomie zarówno ciała, jak i psychiki oraz ducha. Warto zdecydować się na zabiegi fizjoterapii, jeśli dokucza wam kręgosłup lub rozpocząć trening, który wzmocni mięśnie.

Panna: uświadomicie sobie jasno naturę własnych emocji, nad którymi powinniście zapanować, szczególnie w stosunku do dzieci oraz do osób, wyznających odmienne poglądy. Koniunkcja większości planet przebywających w Koziorożcu rozpoczynająca się w sobotę skłoni do podjęcia wiążących decyzji w sprawach dzieci, znajdujących się pod waszą opieką lub wpłynie na rozwój nowego hobby, którego naturą okaże się transformacja materii.

Waga: warto w piątek posłuchać mądrych rad bliskich wam osób, aby uniknąć emocjonalnych decyzji, które na długo mogłyby zagrozić waszej karierze. Starajcie się kierować rozumem, a nie emocjami, ponieważ koniunkcja 4 planet w znaku Koziorożca wyznaczy kierunek zmian w sprawach rodzinnych oraz zawodowych, które okażą się nieodwracalne.

Skorpion: w piątek pełnia oraz zaćmienie Księżyca w życzliwym znaku Raka, wywoła emocje, których treścią będzie chęć uporządkowania relacji z rodzeństwem oraz sąsiadami. Koniunkcja 4 planet pozwoli podjąć istotne decyzje, których skutki okażą się długofalowe i nieodwracalne, dysponujcie jednak teraz siłą zdolną przenosić góry, nie obawiajcie się więc zmian, jakie was czekają.

Strzelec: zaćmienie Księżyca w znaku Raka w połączeniu z koniunkcją Merkurego i Słońca wywoła emocje związane z finansami, nie jest to dobry moment na korzystanie z kredytu, ale sytuacja może was do tego zmusić, gdy w czasie weekendu. Rozpocznie się dla was proces, w którym macie szansę dostrzec swoją wartość i zrewidować podejście do spraw finansowych.

Koziorożec: to jest moment, w którym zdecydowanie powinniście postawić na rozsądek, a nie emocje. Dystans zachowajcie również w kolejne dni, podczas koniunkcji 4 planet, bo decyzje podjęte wówczas, szczególnie w zakresie związków zarówno osobistych, jak i biznesowych, okażą się nieodwracalne i wpłyną na transformację waszej osobowości.

Wodnik: pojawią się problemy z podwładnymi, które wzbudzą wiele niepotrzebnych emocji, starajcie się kierować rozsądkiem i nie poddawać presji. Kolejne dni przyniosą koniunkcję 4 planet w znaku Koziorożca, najwyższy czas, abyście zmienili podejście do zdrowia i zadbali o komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny, zaniedbania w tej materii mogą odezwać się w przyszłości.

Ryby: W piątek pełnia połączona z zaćmieniem Księżyca w Raku wywoła niepokój związany z dziećmi, horoskop radzi zachować spokój i kierować się rozumem zamiast emocjami, zwłaszcza że koniunkcja 4 planet przebywających w Koziorożcu zapowiada zmiany i głęboką transformację w relacjach zarówno z dziećmi, jak i przyjaciółmi. Decyzje podjęte pod koniec obecnego i na początku przyszłego tygodnia wpłyną na sposób, w jaki będziecie w przyszłości budować ważne dla was relacje.

Prognozy astrologiczne na styczeń 2020 roku znajdziesz na serwisie z CzaroMarowymi Horoskopami >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...