Magiczne święto jesiennej równonocy

23 września to czas jesiennej równonocy, celebrowany jako magiczne święto Mabon. Każdy obrót Koła Roku jest dla nas przypomnieniem, że żadna pora roku nie trwa wiecznie i wszystko jest tymczasowe. Momenty, w których dzień i noc mają równą długość, dodatkowo wiążą się z utrzymaniem wewnętrznej równowagi i harmonii.

Każdy sabat jest okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu i Bogini za wszystkie błogosławieństwa w naszym życiu. Od momentu równonocy jesiennej dni zaczną się skracać, noce zaś wydłużać, Bóg zaczyna zmierzać ku symbolicznej śmierci podczas Samhain, które świętować będziemy za kilka tygodni. Święto Mabon tradycyjnie następowało po pracowitym, wyczerpującym fizycznie okresie żniw i zapewniało krótki odpoczynek, podczas którego można było docenić to, co mamy. To czas na równowagę między pracą a odpoczynkiem i świętowaniem.

Dekoracje na czas jesiennej równonocy

Sposoby na celebrację jesiennej równonocy

Liście zaczynają już przybierać jesienne kolory, z każdym dniem przybywa żółtych i czerwonych odcieni. Są to kolory, które odpowiadają kolorom świec do jesiennych rytuałów: czerwień, bordo, pomarańcz, zielony, żółty i brąz.

  • Brązowa świeca: równowaga, rodzina, podstawy, serce, dom, stabilność.
  • Bordowa świeca: mądrość, silne związki z otoczeniem, namiętność w miłości, stabilizacja, spokój i szczęście, wzmacnianie poczucia własnej wartości, bezpieczeństwo, utwierdzanie stanu posiadania, szacunku i władzy.
  • Czerwona świeca: działanie, zmiany, płodność, pasja, ochrona, mądrość.
  • Pomarańczowa świeca: działanie, równowaga, uprzejmość, szczęście, optymizm, ciepło.
  • Zielona świeca: płodność, hojność, wzrost, harmonia, uzdrawianie, miłość, odrodzenie.
  • Żółta świeca: kreatywność, radość, światło, optymizm.

Ozdób swój ołtarz bukietem z jesiennych liści. Możesz stworzyć z nich artystyczną dekorację, która będzie reprezentować Twoją intencję na ołtarzu aż do kolejnego magicznego święta. Na ołtarzu mogą znaleźć się również sezonowe owoce, orzechy, żołędzie, kwiaty wrzosu czy owoce jarzębiny.

Magiczne właściwości jarzębiny

Czas jesiennej równonocy sprzyja zaklęciom i rytuałom związanym z ochroną i bezpieczeństwem, zwiększaniem pewności siebie, dobrobytem, harmonią i równowagą. Jeśli należysz do osób, które zmagają się z depresją sezonową, wykorzystaj ten czas, aby wzmocnić swój wewnętrzny spokój i siłę. Możesz w tym celu wykonać talizman i naładować go tą intencją tak, aby towarzyszył Ci do nadejścia wiosny.

Proste rytuały na sabat Mabon znajdziesz we wcześniejszym wpisie TUTAJ >>

Bez względu na to, jak zdecydujesz się świętować czas jesiennej równonocy, to doskonały moment na podziękowanie za otrzymane błogosławieństwa. Szczęśliwego Mabon!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...