Moon Journal – uniwersalny dziennik i kalendarz księżycowy

W CzaroMarowym asortymencie pojawił się „Moon Journal” – dziennik i kalendarz księżycowy, który zachwyci Cię, jeśli pragniesz żyć w rytmie faz Księżyca. Jego autorką jest Sandra Sison, amerykańska astrolog i hiponoterapeutka. Dzięki swojej wiedzy astrologicznej stworzyła ona przewodnik po cyklach Księżyca w taki sposób, że poprzez samodzielne uzupełnienie dni, kiedy Księżyc wchodzi w daną fazę,  jest on odpowiedni na rok, w którym zaczynamy z nim pracować. Zajrzymy razem do jego wnętrza.

Pierwszy kontakt z „Moon Journal”  jest bardzo przyjemny, i tak pozostaje już do końca :) Został pięknie wydany. Ma twardą, zintegrowaną okładkę, którą zdobią cztery fazy Księżyca. Jego wnętrze jest kolorowe, dominują odcienie koloru fioletowego, różowego i pomarańczowego, a całość dopełnia przydatna zakładka z jasnofioletowej tasiemki.

„Moon Journal” zaprasza do podążania za Księżycem wewnątrz nas samych, w naszej duszy.

„Zrozumienie faz Księżyca może pomóc na nowo poczuć się częścią cykli natury. Ten regularny rytm wyznacza czas na głęboką autorefleksję, wielką radość i wszystko to, co pomiędzy. Gdy dopasujemy się do cykli Księżyca, tempo życia stanie się spokojniejsze, a nam łatwiej będzie regenerować siły. Wysoki poziom stresu ustąpi miejsca poczuciu równowagi”.

We „Wprowadzeniu” znalazły się podstawowe informacje o cyklach Księżyca i o tym, jakie korzyści przynieść nam może dostrojenie się do jego zmieniających się faz.

Witaj w Moon Journal

W „Moon Journal” przedziały czasu wyznaczane są przez okresy, w jakich Słońce znajduje się w danym znaku zodiaku. Pomoże Ci zastanowić się nad każdym z motywów charakterystycznych dla danego znaku zodiaku, zrozumieć go i określić związane z nim cele.

W tym dzienniku znajdziesz też informacje, jak tworzyć osobiste afirmacje w oparciu o energie panującego właśnie znaku zodiaku. Poznasz też poranne i wieczorne rytuały, które możesz wypróbować, gdy Słońce wejdzie w odpowiedni znak, oraz propozycje aktywności na każdy dzień tygodnia. Ich celem jest wywołanie pozytywnych zmian w naszej podświadomości i dopasowanie do rytmu Słońca, Księżyca i energii dni tygodnia.

 

W Moon Journal niech prowadzi Cię zodiak

Na początku każdego rozdziału znajdziesz niewypełniony kalendarz na trzydzieści dni. Podział w nim, jak wspomniałam wcześniej, opiera się na okresie panowania poszczególnych znaków zodiaku. Twoim zadaniem jest dodanie dat i zakolorowanie kółek zgodnie z fazami Księżyca dla każdego znaku. Dzięki temu będziesz mógł śledzić kolejne cykle i osiągnąć z nimi harmonię.

Zaraz po kalendarzu na dany okres czasu znajdują się opisy aktualnego znaku zodiaku i tego, jakim działaniom sprzyja jego energia oraz treść afirmacji na dany miesiąc:

Kalendarz księżycowy w Moon Journal

Na kolejnych stronach „Moon Journal” znajdziesz opis tego, czemu sprzyja dana faza Księżyca w połączeniu ze znakiem zodiaku, w jakim aktualnie znajduje się Księżyc. Co ciekawe, opisany został nie tylko nów i pełnia, ale też to, czemu sprzyjają dni, kiedy Księżyca przybywa lub ubywa w aktualnym znaku zodiaku. W tej podróży przez cykle Księżyca poznasz sugestie do przemyśleń, których celem jest dostrojenie Cię do energii danej fazy Księżyca. Na zakończenie danego okresu zawsze znajduje się sześć stron pustych przeznaczonych na własne notatki.

Przewodnik po fazach Księżyca w Moon Journal

Czas na praktykę! :)

Wypełniłam w swoim „Moon Journal” aktualny okres czasu, w którym Słońce znajduje się w znaku Koziorożca. Według oznaczeń autorki, które widać na zdjęciu powyżej, nów oznacza puste koło, pełnię – koło zamalowane i ten sposób oznaczenia przyjęłam do swoich notatek. Dla ułatwienia wpisałam daty oraz zaznaczyłam dni panowania Koziorożca. Rezultat nie jest zbyt piękny, lecz wierzę, że Twój własny sposób oznaczania będzie dla Ciebie bardziej czytelny :)

Przykład wypełnienia cykli Księżyca w Moon Journal

Na tym przykładzie widać od razu, że umyka nam podwójna pełnia Księżyca, co ma miejsce w styczniu. Co prawda autorka we wstępie wspomina o tym, że druga pełnia Księżyca w jednym miesiącu nazywana jest Niebieskim Księżycem, lecz taki układ kalendarza – opierający się na znakach zodiaku – nie ułatwi nam dostrzeżenia drugiej pełni w danym miesiącu (tak, jak to będzie w styczniu oraz w marcu 2018 roku). To samo dotyczy Czarnego Księżyca, czyli drugiego nowiu w jednym miesiącu, który jest wydarzeniem jeszcze rzadziej występującym niż Niebieski Księżyc. Dla kogo te informacje są istotne, musi zwrócić na nie uwagę przy uzupełnianiu kalendarza i przeanalizować fazy Księżyca najpierw w danym miesiącu i szczególnie oznaczyć to w swoim „Moon Journal”. Na początku roku sprawdzam wszystkie fazy Księżyca w ciągu najbliższych 12 miesięcy, więc dla mnie nie będzie to problemem.

Pod koniec „Moon Journal” znajdziesz informacje o tym, jak stworzyć urodzinową tablicę wizualizacyjną, o boginiach związanych z Księżycem i dziedzinach życia, w których możemy prosić je o wsparcie, o ziołach i kryształach, które pomogą w zrównoważeniu energii danej fazy Księżyca.

Podsumowując plusy i minusy „Moon Journal”:

Zamów swój Moon Journal+ Plusy:

  • Pięknie wydany;
  • Dopasowany do znaków zodiaku i faz Księżyca;
  • Zawiera opis wpływu wszystkich czterech faz Księżyca i podaje sugerowane aktywności, które pomagają dopasować się do ich energii;
  • Posiada miejsce na własne notatki;
  • Zawiera ciekawe informacje na temat afirmacji, o znakach zodiaku, ziołach i kryształach;
  • Jest uniwersalny i można rozpocząć z nim pracę w dowolnym momencie.

– Minusy:

  • Przez podział kalendarza według znaków zodiaku możemy przegapić drugą pełnię (Niebieski Księżyc) lub drugi nów Księżyca w jednym miesiącu (Czarny Księżyc).
  • Brak spolszczonej nazwy, ale to już moje absolutne czepialstwo! :)

ZAMÓW SWÓJ „MOON JOURNAL” >>

Poniżej znajdziesz tabele z datami i godzinami wystąpienia poszczególnych faz Księżyca w 2018 roku, które ułatwią Ci uzupełnienie swojego „Moon Journal”. Wystarczy, że naniesiesz te dane i już będziesz mógł zacząć korzystać z zawartych w nim wskazówek :)

Życzę Ci pełnej magii podróży w rytmie faz Księżyca!

Fazy Księżyca w 2018 roku

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...