Boginie miłości i ich wsparcie w miłosnej magii

W każdej kulturze obecne są bóstwa odpowiedzialne za miłość, małżeństwo, płodność i bezpieczeństwo domowego ogniska. To z ich pomocy możemy skorzystać, by wspomóc te dziedziny naszego życia. Do którego z nich się zwrócimy, zależy to wyłącznie od naszych własnych przekonań oraz rodzaju potrzeby. Oto kilka bogiń miłości, na początek słowiańska bogini Lela:

Pani Lela (Łada) to słowiańska bogini miłości i budzącej się wiosny, opiekunka rodziny i zmarłych przodków. Jej świętymi drzewami są lipa i brzoza. Ku jej czci, a także Łado, jej oblubieńca, kobiety i mężczyźni odbywali wiosną taniec z mieczami.

Grecką boginią namiętności, miłości zmysłowej i płodności była Afrodyta. Wzywana jest podczas przywoływania pozytywnych energii miłosnych. W starożytnym Rzymie funkcje bogini miłości pełniła Wenus. Za grecką boginię małżeństwa uważano Herę (rzymską Junonę), zaś Demeter (rzymska Ceres) bogini urodzaju, matka-ziemia, pomaga w zaklęciach związanych z dziećmi, domem i rodziną.

Boginią domowego ogniska i życia rodzinnego w starożytnym Rzymie była Westa. W domach zamieszkiwała przy paleniskach, podczas każdego posiłku ofiarowywano jej jedzenie i napoje, zaś w jej świątyniach służyły westalki, dziewicze kapłanki, których zadaniem było pilnowanie świętego ognia, symbolicznego paleniska narodu. Do Westy odnosić się można podczas zaklęć i rytuałów związanych z ochroną domu i rodziny.

Mniej znane są boginie związane z miłością pochodzące z celtyckiego panteonu, chociaż pierwszą z nich Aine, większość z nas zna z legend o królu Arturze. Aine, zwana też Panią z Jeziora, była irlandzką boginią miłości i płodności. Często brała sobie śmiertelnych kochanków, a z łączenia się z nimi powstała magiczna rasa ludzi-wróżek/chochlików, z tego powodu z czasem zaczęto ją nazywać Królową Wróżek. Święto ku jej czci odbywało się w noc przesilenia letniego, czyli obecną noc świętojańską. Aine można wzywać podczas rytuałów związanych z miłością, ochroną domu i płodnością.

Branwen to walijska bogini miłości. Do niej można się zwracać podczas rzucania zaklęć związanych z trudną sytuacją uczuciową, beznadziejną miłością, a także z problemami w związku.

W Mezopotamii boginią prokreacji i miłości, a także wojny i w ogóle królową niebios, była Isztar. Przedstawiana jest w towarzystwie lwów. Wdawała się w liczne romanse z bogami i ludźmi, zaś w jej świątyniach zarówno kobiety, jak i mężczyźni uprawiali sakralną prostytucję. Do Isztar zwracano się w zaklęciach związanych z miłością, pożądaniem i zemstą.

Astarte jest babilońską wersją bogini Isztar. Astarte jako bogini płodności pomagała w zaklęciach związanych z miłością, posiadaniem dzieci i urodzajem.

hathor

Hathor, Źródło: Wikipedia.

Bastet

Bastet,  Źródło: Wikipedia.

W starożytnym Egipcie boginią miłości była Bastet, bogini o głowie kotki. Była ona też opiekunką radości, muzyki, tańca, domowego ogniska, płodności oraz wszystkich kotów, symbolizujących jej zwierzęcą namiętność. Egipcjanie oddawali jej cześć, uznając koty za święte zwierzęta i mumifikując je po śmierci, by zapewnić im wieczne życie. Jej wyznawcy czcili ją podczas procesji barek udekorowanych kwiatami i orgiastycznymi ceremoniami. Do Bastet możemy zwracać się w rytuałach związanych z miłością, namiętnością i ziemskimi przyjemnościami.

Inną egipską boginią miłości była Hathor, opiekunka kobiet, w tym protektorka żon faraonów, uosobienie matki. Utożsamiano ją z grecką Afrodytą i rzymską Wenus, zaś zwierzęciem jej poświęconym była krowa. Hathor przyzywa się podczas rytuałów związanych z miłością, ochroną domu, rodziny i kobiet.

Wśród powyższych bogiń nie może zabraknąć bogini Izydy, patronki domowego ogniska i czarów. Była ona żoną i siostrą Ozyrysa, matką Horusa. Boska rodzina składająca się z Izydy, Ozyrysa i Horusa stanowiła najważniejszą część boskiego panteonu. Z czasem Izydę na wizerunkach zaczęto coraz częściej przedstawiać jako karmiącą matkę. Izyda była także boginią płodności i Księżyca. Tę boginię można przyzywać w każdym rytuale czy zaklęciu, gdyż jest bóstwem bardzo silnie związanym z magią, nie tylko antyczną, lecz także współczesną.

Izis

Izyda. Źródło: zasoby własne.

Z pomocy której z bogiń zechcesz skorzystać w swoich czarach, to zależy tylko od Ciebie. Wezwij najbliższą Ci boginię, szczerze i z głębi serca powiedz, w jakim celu potrzebujesz jej pomocy. Zapal w darze dla niej kadzidło i wykonaj rytuał przy jej magicznej obecności. Pamiętaj, by zawsze dziękować za jej pomoc nie czekając nawet na wynik rytuału, a jeśli ten się spełni – podziękuj jej za wsparcie ponownie. Udanych czarów!

Zobacz: BÓSTWA OCHRONNE – TALIZMANY I FIGURKI W CZARYMARY.PL >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (6 głosów, średnia: 4,33 z 5)
Loading...