Zimowe oczyszczanie i błogosławienie domu

Zbliża się przesilenie zimowe i Święta Bożego Narodzenia, w czasie których będziemy mogli podziwiać pełnię Księżyca i korzystać z księżycowej energii. Początek zimy to dobry czas na energetyczne oczyszczanie domu. Okadź drzwi wejściowe i kąty dymem z białej szałwii, cedru lub pokrop słoną wodą, przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (w lewo). Wykonując te czynności, powtarzaj słowa: „Niech żywioł Powietrza nas inspiruje, niech żywioł Ziemi nas ochrania, niech żywioł Wody nas uzdrawia, a żywioł Ognia zawsze ogrzewa nasze serca„.

OBRAZ3

Podczas chodzenia klaszcz w dłonie, aby rozproszyć starą i zastygłą energię, a następnie zadzwoń dzwonkiem lub grzechotką na powitanie nowej, świeżej energii. Otwarcie okna i wpuszczenie świeżego powietrza – nawet na zaledwie kilka minut – nie tylko jest idealnym sposobem na oczyszczenie i rozjaśnienie, ale także dobrze wpływa na zdrowie.

Po zakończeniu oczyszczania ustaw w pokojach elementy zabezpieczające bądź zawieś nad drzwiami i oknami talizmany ochronne, np. Amulet ochrony domu, Amulet ochrony dzieci, Amulet od zła wszelkiego lub inne:

amulety_m

Wprowadź do swego otoczenia elementy ochronne powiązane z wszystkimi czterema żywiołami:

  • Element Ziemi równoważy nasze emocje i pomaga nam zakotwiczyć się w codziennym życiu. Dlatego rozstaw w kuchni kryształy lub miseczki z solą morską symbolizujące krystaliczny lód i śnieg.
  • Element Powietrza jest energetyzujący i poprawia naszą czujność i jasność umysłu. Zapal kadzidełka. Porozwieszaj wszędzie małe białe lampiony lub wytnij z papieru płatki śniegu i przyczep je do sufitu, niech swobodnie wirują i zwisają.
  • Element Ognia odwołuje się do iskry życia podczas środka zimy. Zapal świeczki, a jeśli masz kominek, rozpal w nim ogień. Rozwieś na domu i wewnątrz pokojów lampki choinkowe – im więcej, tym lepiej!
  • Element Wody uspokaja, koi i leczy. Użyj luster symbolizujących zamrożony staw i lód lub wystaw na zewnątrz miskę lub kociołek wody.

Więcej rytuałów na czas przesilenia zimowego znajdziesz w książce Yule. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie zimowe, którą zamówisz TUTAJ >>

9788364645921

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...