Mniej jedz i bardziej kochaj, czyli… jak dożyć 100 lat?

Wybitny lekarz Deepak Chopra w książce „Odbudowa ciała, ożywianie duszy” zwraca uwagę na nasze przekonanie na temat długiego życia.

Biologicznie zostaliśmy wyposażeni tak, by zmierzać do zdrowia, harmonii i pełni. Nasze ciała ustawicznie się odradzają, z każdą chwilą powstają na nowo. Przepełnia je głęboka inteligencja, której jedynym celem jest podtrzymanie życia.

Starość wyobrażamy sobie jako czas upadku i rozkładu, osłabienia intelektualnego i fizycznego. To co sobie wyobrażamy i na czym skupiamy uwagę, daje impuls do realizacji; mamy to w co wierzymy, ponieważ tak działają twórcze siły świadomości.

Zwróćmy uwagę na nasze przekonania. Starość wyobrażamy sobie jako czas upadku i rozkładu, osłabienia intelektualnego i fizycznego.

To co sobie wyobrażamy i na czym skupiamy swoją uwagę daje impuls do realizacji; mamy to w co wierzymy, ponieważ tak działają twórcze siły świadomości.

W ciągu sekundy w naszym organizmie zachodzi około 20 milionów podziałów komórkowych, w wyniku których codziennie zmienia się miejsce około dwóch kilogramów komórek.

Nasze ciała wyposażone są w doskonałe procesy ochronne, wzmacniające i regenerujące.

To bezcenna wiedza, jednak dużo zależy od nas – możemy te procesy wzmacniać lub osłabiać Nasze ciała zaprojektowane są, aby w pełnym zdrowiu przeżyć co najmniej 120 lat!

64763001284KSZachęcam do zapoznania się ze wspaniałą książką Dana Buettnera „Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej.” W ciągu siedmiu lat jego ekipa zjeździła prawie cały świat, odwiedzając miejsca, gdzie „ludzie zapominają umierać”.

Badając ich styl życia, nawyki, praktyki i typowe zajęcia wysunięto wnioski, wskazujące na życie najprostsze z możliwych:

– umiarkowane jedzenie najprostszego, naturalnego pożywienia
– naturalny, prosty ruch – chodzenie, jazda rowerem, praca w ogródku
– troska o rodzinę i przyjacielskie więzi
– praca wykonywana z miłością i radością bez szczególnych ambicji
– bycie częścią społeczności
– chwile ciszy i wypoczynku
– wiara w siłę wyższą
– zaangażowanie i oddanie czemuś lub komuś
– silna wola i poczucie wewnętrznej stabilności

ZACZNIJ OD DZISIAJ!!!
ŻYCIE JEST ZBYT KRÓTKIE. NIE PĘDŹ TAK, BO GO NIE ZAUWAŻYSZ.

Ciesz się życiem

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...