O doświadczeniach poza ciałem

Jeśli marzysz o tym, by nauczyć się wychodzić z ciała fizycznego i podróżować w przestrzeni astralnej, książka „Dynamika astralna” Roberta Bruce’a stanie się dla Ciebie swoistą biblią. To kompletne, bardzo obszerne opracowanie na temat doświadczeń poza ciałem.

Jak możliwe jest opuszczanie ciała fizycznego, odbywanie podróży, a potem wracanie do fizyczności? Nie jest to aby nasz sen? To prawda, często wyjście z ciała traktowane jest przez nas jako część snu, podczas gdy w rzeczywistości doświadczyliśmy OBE (Out of Body Experience, doświadczenia poza ciałem).

maxresdefaultZ pewnością wiesz o tym, że jesteś czymś więcej niż ciałem fizycznym. Posiadasz też ciało energetyczne, które może zbierać doświadczenia niezależnie od Twojego ciała fizycznego. Na przykład, podczas snu Twoja świadomość rozszerza się i opuszcza ciało – możesz wówczas odwiedzać inne miejsca prawie tak, jakbyś robił to fizycznie, tylko bez fizycznych ograniczeń. Po przebudzeniu takie doświadczenie możesz traktować jako sen o lataniu, który od razu zapominasz. Bruce mówi o tym:

Świadome wyjście z organizmu fizycznego okazuje się łatwiejsze, niż powszechnie się sądzi. Każdy projektuje siebie poza ciało w trakcie snu. Oczywiście na ogół zapominamy o tych doznaniach z powodu rozszczepienia umysłu. Jednak brak pamięci nie oznacza, że takie doświadczenia są wymysłem.

Wyjście poza ciało może być zaplanowanym
i powtarzalnym aktem Twojej woli.

Każdy z nas ma potencjał do doświadczania OBE, możemy wytrenować tę umiejętność i nauczyć się pamiętania swoich niefizycznych podróży. Oto przykład jednego doświadczenia, który Robert Bruce przytacza na początku książki:

W 1991 roku przez dwa tygodnie przebywałem u mojego bratanka Matta. Zrobiłem mu wtedy kurs z zakresu OBE. Pewnego wieczoru, w trakcie medytacji, gdy Matt poszedł spać, zobaczyłem jego duplikat projekcyjny, który przemieszczał się przez ścianę pokoju. Matt wymachiwał radośnie ręką, poruszając się powoli, aby nie przerwać mojego transu. Unosił się w powietrzu z pewnym trudem, choć wyraźnie odczuwał przyjemność. Kiedy zniknął, usłyszałem, że dyszy w sypialni obok – obudził się wówczas na krótko w ciele fizycznym, nim ponownie zasnął.

Rankiem Matt nie krył podekscytowania pierwszym doznaniem OBE. Postępował zgodnie ze wskazówkami, które mu przekazałem. Wykorzystał przy tym metodę wyjścia charakterystyczną dla OBE. Odczuwał wibracje w całym ciele, a następnie opuścił ciało i przeszedł przez ścianę. Zobaczył mnie w drugim pokoju i zaczął do mnie machać ręką. Zapamiętał, że również mu pomachałem. Potem stracił kontakt z całym doświadczeniem, co zgadzało się z moimi obserwacjami.

W trakcie swoich niefizycznych podróży możesz więc odwiedzać miejsca bliskie i dalekie, możesz sięgnąć do Kronik Akaszy i zobaczyć swoje przeszłe wcielenia, możesz też oglądać inne światy i wymiary, a także spotkać się z bliskimi, którzy odeszli.

Więcej na temat doświadczeń poza ciałem przeczytasz w książce Roberta Bruce’a „Dynamika astralna”, którą znajdziesz TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...