Jak celebrować przesilenie letnie?

Najkrótsza noc w roku z 20 na 21 czerwca, czas przesilenia letniego to magiczne święto: sabat Litha. Oto kilka wskazówek na to, jak możesz je celebrować. Możesz włączyć dowolną ilość elementów – tyle, ile Ci odpowiada – do swojego własnego rytuału.

Przesilenie letnie jest skupione na Słońcu, możesz wykonać swój rytuał w południe i włączyć do niego reprezentacje Słońca, takie jak: kolor żółty, tarcze słoneczne, koła, kwiaty związane ze Słońcem. Możesz również wykonać swój rytuał o świcie i uczcić wschodzące Słońce. To też odpowiedni czas, by wyrazić wdzięczność słonecznym bóstwom: nordyckiej bogini Frigg, japońskiej Amaterasu, egipskiej Bast, Sechmet czy Hathor, greckiej Eos, Atenie, Afrodycie, Artemidzie, Hestii czy Herze, celtyckiej Brigit czy Eponie, rzymskiej Junonie czy Weście. Wśród bogów będzie to słowiański bóg Kupała (tak, Kupała nie był kobietą! ;) hinduski bóg Agni, egipski Ra, grecki Zeus i Apollo, rzymski Jowisz i Sol, nordycki Odyn lub Thor.

Najlepiej, by rytuał odbył się na zewnątrz, ale jeśli nie masz takiej możliwości i wykonujesz go w pomieszczeniu, znajdź do tego jakieś słoneczne miejsce. Do tego stałą tradycją podczas obchodów przesilenia letniego jest ognisko. Jeśli masz rozpalone ognisko, możesz wrzucić w jego płomienie ofiary złożone z ziół, modlitwy i afirmacje zapisane na skrawkach papieru lub po prostu tańczyć wokół ognia. Jeżeli nie masz możliwości rozpalenia ogniska, użyj w swoim rytuale świec jako źródła ognia.

75d9d5acfb89b2a152ab20d35e180951Również żywioł Wody jest ważny podczas rytuałów na przesilenie letnie. Woda wiąże się z oczyszczaniem i uzdrawianiem, spróbuj zażyć kąpieli z leczniczymi ziołami, zanim rozpoczniesz swój właściwy rytuał albo obejdź swój krąg dookoła, niosąc miseczkę z wodą w trakcie rytuału, który celebrujesz w trakcie z innymi osobami.

W czasie przesilenia letniego natura znajduje się w pełnym rozkwicie. Udekoruj swój dom lub krąg rytualny kwiatami, liśćmi dębu lub dostępnymi w tym czasie owocami czy warzywami. Urządź ucztę, korzystając z pożywienia, które jest z łatwością dostępne o tej porze roku. Odpraw rytuały, które skupiają się na obfitości, wzroście, dobrobycie i wdzięczności dla natury.

Akcesoria, których możesz potrzebować do rytuałów na czas przesilenia letniego,
znajdziesz pod linkiem TUTAJ >>

Częstą praktyką w tym okresie jest wróżenie w celu dowiedzenia się czegoś o swojej prawdziwej miłości. To również najlepszy czas do zbierania ziół, których można użyć do celów magicznych i/lub leczniczych. Kiedy będziesz je ścinał, skup się na energii i sile Słońca drzemiącej w ich liściach oraz na intencjach, w których mają zostać potem użyte.

wrozkaPrzesilenie letnie jest uważane za najwłaściwszy dzień do obcowania z elfami. Wiele tradycji wykorzystuje ten dzień do składania ofiar lub gestów dobrej woli skierowanych w stronę elfów. Wykonaj rytuał, który zawierać będzie prośby o błogosławieństwo elfów. Umieść na zewnątrz w podzięce dla efów kwiaty lub miseczkę mleka. Ich uwagę przyciągają też urocze, błyszczące przedmioty. Pamiętaj, że kiedy obcujesz z elfami, musisz być zawsze uprzejmy i pełen szacunku. Mogą okazać się dość złośliwe, kiedy je rozdrażnisz!

Czary i wróżby z użyciem ziół oraz inne odmiany zaklęć i praktyk magicznych na czas przesilenia letniego znajdziesz w książce Deborah Blake: Litha, którą zamówisz TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...