„Potęga Uzdrawiania Intuicyjnego” – recenzja książki

energia uzdrawianieŁukasz Woźniak opowiada dzisiaj o książce Potęga Uzdrawiania Intuicyjnego. Zapraszam do udanej lektury!

W obecnych czasach podwyższa się poziom wiedzy duchowej wśród społeczeństwa, pojawia się proste pragnienie zmiany swojego życia na lepsze. By to zrobić poszukujący lepszego kupują mądre książki, zapoznają się ze świeżymi poglądami i przekonują się o słuszności odmiennych nawyków.

Moim zdaniem wciąż prowadzi to donikąd, jeśli zapomina się, że to w sobie człowiek ma źródło równowagi i szczęścia. Naszym głównym zadaniem, stojącym u podstaw uzdrowienia i zmian, jest zatem pozbywanie się tego, co nas blokuje przed kontaktem z naszym wnętrzem. Na takiej właśnie pracy nad samym sobą oraz transformacji tego, co w sobie nosimy, skupia się – wydana w Polsce przez Illuminatio – publikacja Potęga Uzdrawiania Intuicyjnego.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem jej okładkę, odniosłem wrażenie, że jest to książka o tematyce wyłącznie zdrowotnej. Szczególnie biorąc pod uwagę poprzednią publikację Inny Segal, Sekretny Język Twojego Ciała. Dopiero, gdy do niej zajrzałem, zauważyłem, że zawiera ona coś znacznie więcej niż wskazówki na temat uzdrawiania fizycznego.

To, z czego składa się ta publikacja, to 21 rozbudowanych porad na temat różnych kwestii naszego życia – od rozwijania intuicji, przez odkrywanie swojej duszy, aż do uzdrawiania relacji z innymi ludźmi. Książka porusza też tematy akceptowania samego siebie, „zaprzyjaźniania się” z pieniędzmi, czy usuwania wewnętrznych ran z przeszłości.

Według autorki, te 21 problemów to najczęściej zadawane jej pytania podczas kursów czy warsztatów, które prowadzi ona na całym świecie. W publikacji znajdujemy też praktyczne, interesujące i różnorodne ćwiczenia, jak i historie – przykłady.

Treść książki mogę ocenić wysoko. Podoba mi się to, że została napisana w bardzo motywujący, uświadamiający sposób. Główną zaletą, odróżniającą tę książkę od zwykłego poradnika jest pokazanie możliwości samouzdrawiania. Czytelnik pojmuje, że rozwiązania swoich problemów nie powinien szukać „na zewnątrz”, lecz najpierw poznać samego siebie.

Autorka pisze o akceptacji wewnętrznego światła i cienia, sięganiu do archetypów w naszej podświadomości, uleczeniu ograniczających poglądów i wspomnień. Oczywiście, zapoznajemy się nie tylko z teorią – do każdego zagadnienia autorka przygotowała ćwiczenia. Oprócz tego, że są ciekawe – są również proste do wykonania. Jedyne, czego do nich potrzebujemy, to odpowiednia wola zmiany. Ze względu na duże praktyczne podejście autorki publikacji, można go śmiało określić jako podręcznik uzdrawiania.

Autorka zaznaczyła ważną rzecz, że nasze dolegliwości fizyczne zazwyczaj biorą się z bałaganu w naszej podświadomości. Jest to zatem istotne, aby lecząc ciało, przyjrzeć się danemu problemowi z drugiej strony. Przykładowo uwolnienie się z jakiegoś negatywnego wspomnienia może poskutkować zniknięciem zdrowotnego problemu, który mieliśmy od dawna.

Inna Segal jest także twórczynią kart (The Secret Language of Color), które mają pomagać w terapii kolorem. Jest to kolejna rzecz zaakcentowana również tutaj – w różnych ćwiczeniach ujęta jest medytacja z wizualizacją kolorów, stosownych do danego problemu. Barwy mają w rzeczy samej duży wpływ na nasz codzienny nastrój, ale też podświadomość.

Definitywną zaletą publikacji Potęga Uzdrawiania Intuicyjnego jest też samo jej wydanie – podoba mi się większy format książki, czytelna czcionka i bardzo przejrzysty układ. Wśród wad z kolei mogę ująć to, że autorka czasami nie była wystarczająco konkretna, brakowało mi sprecyzowanych wskazówek. Miejscami też moja uwaga gubiła się podczas czytania, bo nie wszystkie tematy mnie zaciekawiły.

Na szczęście podczas lektury tego podręcznika możemy wybrać sobie tylko te zagadnienia, które wymagają w naszym życiu pracy. Inna Segal wyróżnia się głębokimi i uświadamiającymi przemyśleniami, dlatego niemal każdego ta książka nauczy czegoś nowego w danej dziedzinie. Osobiście, na pewno zmotywowała mnie ona do jeszcze głębszego przyjrzenia się temu, co nosiłem w swojej podświadomości.

energia intuicja

Podobała mi się ta książka i świetnie się ją czytało. Uważam, że jej znakomitą cechą jest pokazanie, że to, co najpierw powinniśmy zrobić, to wsłuchać się w głos naszej intuicji i odkryć samego siebie. Jak mówi autorka:

Prawda jest taka, że intuicja jest zjawiskiem naturalnym i ma do niej dostęp każdy, kto gotów jest poświęcić wystarczającą ilość czasu i energii, aby ją ujarzmić.

Zatem nie ma powodu, aby odsuwać się w tył, myśląc: „To mnie na pewno nie dotyczy”. W rzeczywistości praca z samouzdrawianiem i uwalnianiem się jest dla każdego i  daje cudowne rezultaty.

Książkę „Potęga Uzdrawiania Intuicyjnego” można kupić tutaj:

Potęga uzdrawiania intuicyjnego

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...