Muzyko- i czakroterapia. Uzdrawianie dźwiękiem

ILLUMINATIO55Twój głos wibruje z częstotliwością energii Twojego serca. Rezonuje ze wszystkim, czym jesteś w danym momencie, a używanie go nic Cię nie kosztuje. Twój głos ma ogromną siłę! Możesz jej użyć do uzdrawiania siebie i innych osób.

Jak tego dokonać, dowiesz się z książki Shirlie Roden „Uzdrawianie dźwiękiem”. Shirlie pokazuje w niej, jak na nowo odkryć moc głosu, która może uzdrowić Twoje życie i życie ludzi dookoła Ciebie. Dzięki prostym narzędziom dowiesz się, jak rozwinąć siłę własnego głosu i ją właściwie wykorzystywać, a dzięki praktycznym ćwiczeniom krok po kroku nauczysz się pozbywania emocjonalnych blokad.

Z pomocą poniższego ćwiczenia będziesz przesuwać energię od podstawy kręgosłupa aż do korony, po drodze oczyszczając bloki energetyczne i podwyższając swój poziom energii.

Energetyzujące dźwięki

„Stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, ugnij lekko kolana, ramiona opuść luźno po bokach. Jeśli wykonujesz to ćwiczenie na siedząco, nie krzyżuj nóg i umieść dłonie na udach, skierowane wnętrzami w dół. Odpręż się i weź wdech. Skoncentruj się na czakrze korzenia u podstawy kręgosłupa. Kiedy śpiewasz, otwieraj szeroko usta, rozluźnij gardło, utrzymuj język płasko na spodzie jamy ustnej.

A: Rozpoczniemy od energetyzującego dźwięku A, wdychając energię przez nos, kierując ją w górę poprzez czakrę korzenia i śpiewając na wydechu. Weź wdech, a potem zrób wydech, intonując dźwięk A i licząc powoli do ośmiu. Powtórz to trzy razy.

EJ: Teraz wdychaj energię w górę nosa od czakry korony do obszaru tuż poniżej pępka. Zmieniając wysokość w górę skali do kolejnej nuty, użyjemy dźwięku, aby uwolnić blokady w obrębie układu trawiennego. Rozszerz usta, weź wdech i zrób wydech z dźwiękiem EJ, licząc powoli do ośmiu. Powtórz to trzy razy.

O: Tym razem podczas wdechu będziemy przesuwać energię w górę, od pępka do splotu słonecznego, usuwając problemy i uwalniając się od lęku. Ułóż usta w małe kółko, weź wdech i zrób wydech z dźwiękiem O, licząc powoli do ośmiu. Powtórz to trzy razy.

OŁ: Użyj teraz oddechu do przesunięcia energii w górę z obszaru splotu słonecznego do centrum serca, otwierając je i wpuszczając miłość. Nadal utrzymując usta ułożone w małe kółko, otwórz je nieco szerzej. Weź wdech, wraz z wydechem zaintonuj dźwięk OŁ, licząc powoli do ośmiu. Powtórz to trzy razy.

I: Wdychaj energię w górę, od serca do centrum gardła – ośrodka woli, którym wyrażasz swoją prawdę. Rozciągnij szeroko usta, weź wdech i zrób wydech z dźwiękiem I, licząc powoli do ośmiu. Powtórz to trzy razy.

OM: Teraz będziemy wdychać energię w górę, od czakry gardła do czakry trzeciego oka, na czole między brwiami – centrum Twojej intuicji. Otwórz swoją intuicję dźwiękiem OM, zaczynając od O i kończąc na M. Niech dźwięki M rezonuje w Twoich ustach. Weź wdech i zrób wydech wraz z dźwiękiem OM, licząc powoli do ośmiu. Powtórz to trzy razy.

U: Teraz za pomocą oddechu przesuń energię jeszcze raz w górę, od trzeciego oka do korony, otwierając uniwersalną wiedzę. Użyjemy czystego, klarownego tonu, aby stworzyć cel i osiągnąć jasność. Weź wdech i zrób wydech z dźwiękiem U, licząc powoli do ośmiu. Powtórz to trzy razy.

JAM JEST: Teraz wdychaj energię całym ciałem – każdym nerwem, mięśniem, tkanką i porem skóry. Poczuj, jak oddech życia przepływa przez każdą Twoją komórkę, relaksując Cię i napełniając energią. Weź wdech i z wydechem zaintonuj frazę „Jam jest”, licząc powoli do ośmiu. Powtórz to trzy razy.

Rozluźnij ramiona i pozwól, aby energia krążyła w Tobie. Stań albo usiądź z zamkniętymi oczami i doświadczaj, jak to jest być w pełni sobą, każdą komórką swojego ciała. Poczuj energię istnienia. Niech dźwięk napełni Cię życiem!”

By pracować z dźwiękiem, możesz skorzystać z gotowej już medytacji nagranej na płycie CD. Poniżej znajdziesz propozycje specjalnie przygotowanej muzyki do pracy z czakrami.


Medytuj z Aniołami Dźwięku

RODEN03Na płycie znajdziesz dziewięć utworów przeznaczonych dla relaksu i do medytacji. W sumie to godzina muzyki, łączącej wibracje głosu i dźwięków. Płyta „Angels os Sound” może być odtwarzana w całości, utwór po utworze lub możesz pracować z każdym z utworów z osobna. Utwór pierwszy jest medytacyjną inwokacją. Następnie, jeśli chcesz skupić się na dźwięku konkretnej czakry, po prostu odtwórz odpowiedni utwór i oddychaj w rytm melodii i dźwięków. Każda melodia podnosi się o jeden ton muzyczny i tak do końca płyty, podnosząc Twoje wibracje – od podstawy kręgosłupa do czakry korony. Nie musisz robić nic więcej, tylko pozwolić sobie na odczuwanie muzyki w każdej komórce swojego ciała.


Czakroterapia – medytacja nad czakrami

victor22Na płycie „Czakroterapia”  znalazły się dwa utwory. Utwór pierwszy to medytacja „w górę”, tzn. rozpoczyna się od najniższych dźwięków wibracyjnie właściwych dla czakry podstawy i powoli melodia podnosi wibracje aż do poziomu czakry korony. Medytując „w górę” można znakomicie podnieść poziom energetyczny własnego organizmu. Utwór drugi to medytacja „w dół”. Rozpoczyna się od najwyższych wibracji właściwych dla czakry korony i powoli, w miarę upływu czasu, schodzi niżej do kolejnych czakr. W trakcie medytacji „w dół” można w doskonały sposób naenergetyzować się Białym Światłem i zsynchronizować wszystkie czakry.

W trakcie przechodzenia wibracji na wyższy lub niższy poziom, melodia oddzielona jest symbolicznymi dzwonkami.


Medytacja z czakrą podstawy

ALFATON89Czakra podstawy usytuowana u podstawy kręgosłupa, a jej dominującym kolorem jest czerwony. Ten ośrodek nazywany jest też ośrodkiem pieniędzy, ponieważ związany jest ze światem materialnym.  „Muzyka czakry podstawy” jest doskonałym środkiem przekazu informacji na poziomie emocjonalnym, sprawiając, że łatwiej osiągamy zaplanowane cele materialne poprzez wyciszenie szkodliwych emocji (np. gniew, złość, zawiść itp.). Wpływa na  właściwą koncentrację naszego umysłu na dobrobycie, czy to będzie dobra (dobrze płatna) praca, inwestycje (finansowe, ale też i w siebie) itp. Dzięki tej muzyce łatwiej Ci będzie koncentrować się na ośrodku czakry podstawy, a musimy skoncentrować się na tym ośrodku zanim rozpoczniemy duchową podróż wzwyż.


Transformująca melodia duszy

ALFATON114Płyta „Melodia Duszy” powstała na bazie wieloletnich doświadczeń autorki w pracy terapeutycznej, wykorzystującej muzykę jako środek leczniczy. Skomponowane przez muzykoterapeutkę utwory mają działanie relaksacyjne i transformujące. Poprzez wibrację głosu docierają do najgłębszych warstw komórek. Poddanie się ich terapeutycznemu działaniu prowadzi ciało i umysł do harmonii, równoważy pracę czakr, uwalniając napięcia i blokady. Przeznaczona jest dla wszystkich, którzy lubią głęboki relaks i medytację. Pozwala w stosunkowo prosty sposób uwolnić z umysłu i ciała to, co nie jest nam potrzebne.


Overtone Tube – Martin Seliger

VICTOR213Oto płyta do masażu dźwiękiem. Włączasz odtwarzanie, układasz się wygodnie, nie krzyżując przy tym rąk ani nóg, i poddajesz się terapeutycznemu działaniu dźwięków. Nagrane dźwięki wydaje ogromna tuba wykonana z akustycznego drewna przypominająca obłożony strunami wydrążony pień drzewa.  Akustyka wewnątrz tej tuby sięga potężnych drgań, które powodują głębokie oddziaływanie na harmonizację komórek ciała. Częstotliwość wibracji tego dźwięku jest głęboko odbierana na poziomie fizycznym i komponuje się z wewnętrznym oczyszczaniem umysłu i ciała. Po takim masażu odczuwalna jest głęboka harmonia i oczyszczenie.

W artykule opisane zostały następujące pozycje:

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...