Wyrocznia Wizji

Ciro Marchetti, autor talii Pozłacany Tarot, Tarot Snów i Boski Tarot, stworzył talię, która nie jest Tarotem, a wyrocznią – Wyrocznię Wizji. Wiele osób zachwycają prace Marchetti’ego, i po ukazaniu się Wyroczni Wizji z pewnością duża ich część również i po tę talię sięgnęła lub sięgnie. Zwłaszcza, że wciąż widać w nich charakterystyczny styl ich autora – bogactwo detali i głębię kolorów na kartach oraz niesamowity klimat, który odczuwa obserwator wkraczający do ich świata.

wyrocznia2Wyrocznia Wizji zawiera 52 pozłacane na brzegach karty o dość dużych rozmiarach. Osoby o małych dłoniach nie będą w stanie tasować talii w tradycyjny sposób, lecz dzięki temu dokładniej widać szczegóły obrazów na kartach. Według założenia autora mają one pozwalać na intuicyjny odczyt, do talii jednak dołączył instrukcję z opisem znaczenia każdej karty według własnej interpretacji.

Na kartach nie ma nazw, jedynie kolejne numery, które ułatwiają odszukanie ich opisów w instrukcji. W niej zamieszczone zostały: zdjęcie karty, jej nazwa, dobrany do niej cytat i dokładniejsze znaczenie. Już jedna karta niesie ze sobą odpowiedź bądź sugestię, kilka kart obok siebie pokazuje znacznie dokładniejszy obraz sytuacji, o którą pytamy.

Zestaw Wyrocznia Wizji wydany został w języku czeskim. Zamknięta w pudełku instrukcja, z kolorowymi stronami, jest właśnie w tym języku. Do każdego zestawu dołączona jest już osobno, luzem, czarno-biała w środku książeczka z instrukcją w języku polskim – jak wyglądają w porównaniu, widać na zdjęciu poniżej.

Jak Wyrocznia Wizji sprawdza się w praktyce? Rzeczywiście, rozkład trzech kart przyniósł wiele informacji, potrzebował więcej czasu na ich przemyślenie. Rozłożone karty wprawiają w niezwykły nastrój i zapraszają do odkrycia tych wielu znaczeń ukrytych za symbolami. Część z nich staje się oczywista, znaczenie innych może jeszcze krążyć gdzieś na granicy zrozumienia, niektórych pewnie nie czas, by zrozumieć. Odpowiedź z jednej karty na konkretne pytanie: „Czy mam skorzystać z tej propozycji?” była wręcz dosłowna: „Czy ta oferta nie jest zbyt dobra, aby była prawdziwa?” :)

„Nasze życia są wypełnione decyzjami i ich konsekwencjami.
Ilustracje te mogą pomóc zapewnić perspektywę, która obrazuje, jak możemy dojść do tych decyzji
i przemyśleć ich konsekwencje, zarówno dla nas, jak i dla innych”.
Ciro Marchetti o Wyroczni Wizji

wyrocznia

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...