Czas poznać sekrety kapryśnego Słońca

Chociaż Słońce jest najbliższą nam gwiazdą, nadal nie wiemy zbyt wiele o jego tajemnicach. Bez Słońca niemożliwe byłoby życie na naszej planecie w postaci, którą znamy, ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad długofalowym wpływem Słońca na losy Ziemi i nasze życie? Czy czeka nas słoneczny kataklizm, a jeśli tak, jak mamy się przed nim ochronić?

Właśnie tego tematu podjął się Joseph Lawrence w książce „Słoneczny kataklizm„.  Zamieścił w niej zupełnie nowe wyobrażenie na temat potencjalnego zagrożenia, które kryje się za wybuchami na Słońcu – mogą one doprowadzić do zniszczenia bądź znacznego uszkodzenia świata, który znamy. W „Słonecznym kataklizmie” znajdziesz:

  • szczegółową analizę związku i wpływu Słońca na Ziemię;
  • spojrzenie na historię Ziemi z punktu widzenia zmiennej aktywności słonecznej;
  • prognozę skutków wielkich burz słonecznych dla współczesnego świata;
  • fascynujące historie wybuchów na Słońcu.

We fragmencie książki przeczytasz o hipotezie kapryśnego Słońca. Joseph używa błyskotliwego języka, przedstawia przystępne informacje i fascynujące opowieści, więc książka Słoneczny kataklizm jest nie tylko mądrą, ale i fascynującą lekturą.

PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI SŁONECZNY KATAKLIZM >>

O ile jeszcze sto lat temu wybuch na Słońcu mógł co najwyżej uszkodzić sieć telegraficzną, o tyle dzisiaj może doprowadzić do ogólnoświatowego paraliżu na niewyobrażalną dotąd skalę. Opowieść Josepha pokazuje, jak przy użyciu dostępnych narzędzi i technik stworzyć system zabezpieczenia naszej egzystencji przed nadchodzącym kataklizmem.

Lawrence E. Joseph jest autorem kilku tytułów, w tym książki „Apokalipsa 2012”. Przez wiele lat pisał o nauce, naturze, polityce i biznesie dla takich gazet jak New York Times, Discover czy Salon. Obecnie pisze artykuły dla witryny The Huffington Post. Zasłynął także jako mówca – udzielił ponad pięciuset wywiadów poświęconych tematyce EMP i innych zjawisk związanych ze Słońcem w filmach, programach telewizyjnych, audycjach radiowych i w prasie.

Książka „Słoneczny kataklizm” nie jest opowieścią o końcu ludzkości, jedynie uświadamia nam zagrożenie oraz pokazuje, w jaki sposób powinniśmy sobie z nim poradzić. Nasza przyszłość jest w dużo większym stopniu zależna od kaprysów Słońca, niż nam się początkowo wydawało.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...