Biblia umysłu i ciała

Choć zima za oknem to niektórzy z niecierpliwością czekają na pierwsze oznaki wiosny. Aby przygotować się na jej nadejście warto pomyśleć o przebudzeniu organizmu z zimowego snu: oczyszczeniu i całościowej poprawie zdrowia, dzięki technikom łączącym ciało, umysł i duszę. „Biblia umysłu i ciała” dr. Marka Atkinsona jest znakomitą pozycją, do której zawsze w miarę potrzeby można powracać.

To obszerna książka napisana lekkim językiem i nie przytłaczająca terminologią medyczną. Oprócz fachowych porad dotyczących diety, sposobu życia, suplementów, radzenia sobie ze stresem autor opracował także kwestionariusze, które po wypełnieniu przez czytelnika stworzą obraz kondycji jego organizmu. Jednocześnie podaje recepty jak poprawić swoje zdrowie w myśl zasady, że ciało, umysł, dusza i środowisko stanowią jedność i są zależne od siebie.

„Biblia umysłu i ciała” opisuje szczegółowo 14 najbardziej pospolitych przeszkód stojących na drodze do absolutnego zdrowia, podając zarazem ich rozwiązania, jak: niezdrowa dieta, zakwaszenie organizmu, zaburzenia układu pokarmowego, toksyczność, chroniczne zapalenie, zaburzenia równowagi hormonalnej, drożdżaki i pasożyty, stres psychiczny, niezaspokojone potrzeby emocjonalne, uzależnienia, odsuwanie się od ludzi, zaprzeczanie rzeczywistości, nieodpowiednie zarządzanie emocjami oraz niska samoocena.

Przez wypełnienie kwestionariusza dr. Atkinsona rozpoznasz własne przeszkody do osiągnięcia całkowitego zdrowia. Jeśli znasz już swoje problemy, dzięki przewodnikowi zamieszczonemu w książce, znajdziesz sposób ich zażegnania – „Biblia umysłu i ciała” podpowie Ci jakie suplementy (typu konkretne witaminy bądź wyciągi roślinne), a także narzędzia umysłu i ciała będą pomocne w Twoim przypadku (np. esencje kwiatowe dr. Bacha, wizualizacja czy świadome oddychanie). To niezwykła pozycja, która stosuje całościowe podejście do naszego zdrowia.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...