Psychomagia w życiu

Niektóre książki traktuję jako osobiste podręczniki i nie mam oporów w zaznaczaniu w nich zdań czy całych akapitów, które zwróciły moją szczególną uwagę. Poniżej pięć zdań podkreślonych niebieską kredką w „Psychomagii” A. Jodorowsky’ego, choć mam świadomość, że do zrozumienia wykładu autora potrzebny jest cały rozdział, tysiące rzeczy umyka pomiędzy zdaniami, chociaż „perełki” starają się zawsze zawierać jego esencję. O porównaniu świadomego snu i rzeczywistości dnia codziennego:

„(…) wielka nauka, jaka płynie ze świadomego snu, polega w mniejszym stopniu na odkrywaniu istnienia magii w życiu codziennym, a w większym na wymogu osiągania stanu jasności, świadomości, ponieważ nie można zapominać, że bez jasności nic nie jest możliwe”.

„We śnie obowiązują te same prawa, co w życiu codziennym: im bardziej dystansujesz się od życia, tym bardziej możesz się nim cieszyć i odbierać je jako miejsce odpoczynku”.

„Jako że śnimy nasze życie, możemy je interpretować i odkrywać to, co chce nam powiedzieć. Poznajemy treści, jakie chce nam przekazać, a na końcu drogi przekształcamy je w świadomy sen. Jeśli tylko osiągniemy taką jasność jak w świadomym śnie, będziemy dowolnie kształtować rzeczywistość”.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...