Mag – manifestacja i harmonia żywiołów

Mag w talii Spiralnego Tarota to grecki bóg Hermes, posłaniec bogów, patron alchemii, opiekun podróżnych, kupców, złodziei, pasterzy i wynalazców, przewodnik dusz zmarłych w drodze do Hadesu. Hermes identyfikowany jest z egipskim bogiem mądrości, Thotem.

Hermes w jednej dłoni trzyma wyciągnięty ku górze kaduceusz, drugą dłonią wskazuje na ziemię, której przekazuje ściągniętą ze Źródła energię; dzięki niej drzewa rosną i owocują. Na pelerynie Maga znajdują się cztery symbole Małych Arkanów Tarota. Buława to męski żywioł ognia, reprezentujący akcję, wizję i intuicję. Kielich to żeński żywioł wody, reprezentujący emocje, uczucia, kreatywność i miłość. Miecz to męski żywioł powietrza, reprezentujący intelekt, logikę, rozsądek. Moneta (Pentakl) to żeński żywioł ziemi reprezentujący wzrost, strukturę i życie. Hermes ma do swojej dyspozycji wszystkie żywioły, wskazuje to na karcie również rozsłonecznione i dla kontrastu zachmurzone niebo po drugiej stronie karty.

Na nogach Hermes ma uskrzydlone buty, które w każdej chwili mogą go przenieść w dowolne miejsce. Hermes jedną stopą znajduje się w podziemnym świecie, nieznanym królestwie nieświadomości (w ciemnej części karty widać w oddali rozmyte, szare postacie – dusze zmarłych), a drugą stopą znajduje się w świecie manifestacji. Tym samym on sam jest mostem pomiędzy tymi dwoma światami.

Hermes/Merkury rządzi astrologicznym znakiem Bliźniąt. Bliźnięta symbolizują dwie twarze boskości, świadczące o dualności jego charakteru. Hermes jest bogiem handlu, ale i złodziei, jest oszustem i czarownikiem, nauczycielem i mędrcem. Na Kabalistycznym Drzewie Życia Mag wędruje ścieżką dwunastą łączącą Keter – Koronę z Biną – Zrozumieniem. Dwunasta ścieżka jest drogą realizacji indywidualnych zdolności i poznania indywidualnych mocy. Na niej wizja właściwego celu i droga do jego osiągnięcia mogą stać się jasne. Hebrajska litera Beth powiązana z kartą Maga oznacza dom lub świątynię, miejsce zamieszkiwania i manifestacji ducha.

Mag z talii Quantum Tarot reprezentuje oddziaływanie elektromagnetyczne, obejmujące całe spektrum różnych długości fal światła, od światła widzialnego przez podczerwień, ultrafiolet, promienie gamma, promieniowanie rentgenowskie, fale radiowe do mikrofal. Kwantowy Mag manipuluje i formułuje energię, czyniąc niewidzialne widzialnym. Posiada zdolność tworzenia czegoś z niczego, co jest esencją magii. Przynosi świadomość i oświecenie, będąc mostem pomiędzy morzem nieświadomości a materialną rzeczywistością. Reprezentuje zdolność uzewnętrznienia naszych idei czy wizji. Zawsze, gdy tworzymy, przywołujemy archetyp Maga.

Pytaniem, które zadaje Mag jest: „Co chciałbyś stworzyć?”

Na karcie Maga w talii Quantum Tarot znajdziemy fragmenty dwóch zdjęć z teleskopu Hubble’a: Planetary Nebula MyCn18: klepsydrowy wzór wokół Umierającej Gwiazdy oraz zbliżenie na Mgławicę Oriona.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...