Głupiec na początku podróży

Zapraszam do poznania karty Głupca z dwóch talii Tarota: Spiral Tarot, Tarota Spirali i Quantum Tarot 2.0, wydania drugiego Kwantowego Tarota. Dlaczego Tarota Spirali? Odpowiedź znajduje się we wcześniejszym wpisie :) Ściśle powiązany jest z teorią reinkarnacji, tym, że nasza wędrówka od Głupca do Świata nie kończy się, lecz jak w spirali rozpoczyna na nowo, lecz na wyższym poziomie, z większym doświadczeniem. Tarot Kwantowy zaś często pojawia się w CzaroMarowej ofercie, i jest talią, którą lubię „badać” (to dziwne określenie, lecz najbardziej odpowiednie). Karty tej talii stały się małymi dziełami sztuki cyfrowej zaprojektowanymi tak, aby wyeksponować fascynujący i złożony świat współczesnej nauki, począwszy od mechaniki kwantowej do teorii superstrun, od Wielkiego Wybuchu do czarnych dziur. Zestawienie kart z dwóch talii Tarota zawsze pozwala odkryć ich dodatkowe znaczenia, więc nawet jeśli nie korzystasz z tych talii, a interesujesz się Tarotem, być może zaciekawi Cię ich opis.

Na karcie Głupca Tarota Spirali widzimy młodego Parsifala z legend o królu Arturze. Ubrany jest w prosty kaftan z samodziału, który uszyła dla niego matka. Dookoła pasa ma nałożony wieniec z liści laurowych, który ma przypominać o zwycięstwach odniesionych we wcześniejszym życiu, z doczepioną do niego małą sakwą zawierającą odwagę, optymizm, lojalność i nieustraszoność. Sakwa ta zawiera również pamięć o wielu poprzednich wcieleniach i licznych podróżach, która znajduje się tuż pod powierzchnią świadomości. Celem misji Głupca jest ponowne rozpoczęcie podróży po spirali, z odnowioną nadzieją i wiarą.

Graal ukazuje i zostaje zdobyty przez ludzi, którzy żyli swoim własnym życiem. Reprezentuje wypełnienie najwyższych duchowych potencjałów ludzkiej świadomości. Parsifal na karcie z zachwytem i przestrachem wpatruje się w wizję Graala, symbol jego życiowej misji. Jest z nim anioł, by go chronić i nad nim czuwać. Parsifalowi towarzyszy również czarny kot, żeńskie wyobrażenie bliskie naturze. Męskość potrzebuje żeńskiego przewodnika, jeśli ma odnaleźć Graala, kot instynktownie wyczuje niebezpieczeństwo, podczas gdy sam Głupiec jest pozbawiony strachu przed wszystkim. Orły unoszące się nad przepaścią są symbolem wywyższonej duszy. Karta Głupca powiązana jest z planetą Uran, symbolem wolności i poszukiwań najwyższych ideałów ludzkości. Jest także abstrakcyjną, powietrzną planetą, czysty duch jest odwrotnością ziemi i natury. Uran symbolizuje abstrakcyjną myśl. Na tym poziomie Głupiec jest abstrakcją. Musi odbyć podróż, by stać się prawdziwym i uziemionym. Kiedy widzi wizję Graala, nieświadomie kieruje się ku niemu wiedząc instynktownie, że dzięki niemu osiągnie pełnię.  Na kabalistycznym Drzewie Życia Głupiec ścieżką 11 łączy Keter – Koronę z Chochmą – Mądrością. Głupiec oznacza niewinność ducha dążącego wprost do manifestacji. Na karcie widzimy hebrajską literę Alef (wół), o której mówi się, że zawiera w sobie esencję wszystkich liter. Możemy powiedzieć, że karta Głupca zawiera w sobie esencję wszystkich pozostałych Wielkich Arkanów.

Głupiec w Tarocie Kwantowym symbolizuje Wielki Wybuch, proces kreacji naszego Wszechświata. Według tej teorii Wszechświat narodził się około 14 mld lat temu. Cała materia została utworzona w przeciągu kilku sekund po Wielkim Wybuchu, chociaż galaktyki i gwiazdy potrzebowały wielu milionów lat, by się uformować.

Kwantowy Głupiec reprezentuje pojawienie się czegoś nowego, motyla wyłaniającego się z poczwarki. Głupiec nie ma w sobie strachu, ponieważ nie ma żadnych życiowych doświadczeń. Ignoruje niebezpieczeństwo, lecz również jest całkowicie otwarty, bez żadnych uprzedzeń czy ukrytych zamiarów. Widzi rzeczy takimi, jakimi są w rzeczywistości, nawet jeśli nie posiada wiedzy potrzebnej do ich zrozumienia.

Pytaniem związanym z kartą Kwantowego Głupca jest: „W jaką podróż jesteś gotowy wyruszyć?”

Na karcie Głupca w talii Quantum Tarot znajdziemy fragmenty dwóch zdjęć z teleskopu Hubble’a: Perfect Storm of Turbulent Gases in the Omega/Swan Nebula (M17) oraz Galaxy Abell 1689’s „Gravitational Lens” Magnifies Light of Distant Galaxies

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...