Lekarstwo na wszystkie choroby?

Jak informuje serwis huffingtonpost.com badaczom z Instytutu Lincolna udało się stworzyć preparat, który skutecznie eleminuje różne rodzaje wirusów – zarówno zwykłego przeziębienia, grypy jak i po SARS i HIV

Lekarstwo o nazwie DRACO, jest już testowane na 15 wirusach. Wszystkie z nich, włączając popularne przeziębienie, polio, H1N1 i wirusy żołądkowe, zostały skutecznie zabite w trakcie prób klinicznych.

Prawdziwa terapia jest skuteczna na wirusowych patogenach, włączając w to wirusy kliniczne (HIV, żółtaczka) naturalnie występujące (ptasia i świńska grypa, SARS, itd.) i wirusy związane z bronią biologiczną (wirus ebola, ospy itd.).

Niestety jest stosunkowo mało środków zapobiegawczych i sposobów leczenia dla tego typu chorób, dlatego naukowcy pragnęli przezwyciężyć trudności związane z efektywnym leczeniem tak szerokiego spektrum wirusów.

Celem badań jest stworzenie leku zabijającego wybiórczo, tylko zainfekowane komórki, który będzie działał szybko, ale bez szkody dla zdrowych komórek.

Lek jest połączeniem protein komórkowych, które pobudzają serie reakcji zapobiegających rozmnażaniu się wirusa. Proteiny wysyłają sygnał zainfekowanym komórkom o tym by uległy samozniszczeniu.

Todd Rider, kierownik personelu badaczy w Lincold Laboratory jest optymistycznie nastawiony do wprowadzenia leku.

– W teorii, powinien działać na wszystkie wirusy – zapewniał.

Odnosząc się do badań, naukowcy są na etapie testowania DRACO przeciw wirusom na myszach, mając nadzieję na przeprowadzenie prób klinicznych na większych zwierzętach jak i ludziach w niedalekiej przyszłości.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...