Wróżenie z igieł

Kartka papieru, ołówek i igiełka wystarczą – wystarczy zapisać wybrane imiona na kartce, odwrócić ją i przebić igiełką; jeśli trafimy na imię, tak nazywać się będzie nasz/a wybranek/ka, jeśli trafimy w puste miejsce, w przyszłym roku raczej nie będzie wesela.
Jeśli mamy więcej igieł można spróbować innej wróżby. Najlepiej niech igły mają różne długości, aby można było je odróżnić od siebie. Należy posmarować je tłuszczem, położyć delikatnie na powierzchni wody i obserwować ich ruchy. Igły, które zatonęły, oznaczają ludzi, z którymi znajomości zostaną zerwane, a te, które nie zatonęły – osoby, które w nadchodzącym roku pozostaną w kręgu Twoich zainteresowań. Jeśli któreś z igiełek połączyły się oznacza to związek lub ślub. Jeśli zlepiły się na całej długości, czeka te osoby wierna przyjaźń. Rozłączenie się końców igieł, a tym bardziej rozejście się igieł po powierzchni wody w różne strony, mówi o rozluźnieniu się więzi między osobami, które symbolizują.
Znalazłam też inną wróżbę: 7 lub 13 szpilek trzeba włożyć do pojemniczka, a następnie tuż nad stołem przykrytym obrusem odwrócić, by szpilki wysypały się w pobliżu siebie. Następnie należy się przyjrzeć, czy układ szpilek zawiera jakąś literę, ponieważ każda z nich ma swoje znaczenie: E – pomyślność w miłości w pracy, jeśli litera jest odwrócona – przejściowe kłopoty; H – szczęście w miłości, małżeństwo; K – sukces zawodowy; L – uważaj na złodziei, jeżeli litera jest odwrócona ostrzega przed chorobą lub wypadkiem; M – wyjątkowo korzystna propozycja; N – okres dobrej passy; T – pomoc przyjaciół; W – uwaga na oszustów wokół siebie; V – ktoś będzie chciał cię wykorzystać; X – szczęście sprzyja ci we wszystkim. Z barku szpilek proponuję mniej tradycyjne zapałki :)
Wróżb andrzejkowych jest mnóstwo – najczęściej dotyczą małżeństwa, przyszłego związku, rozwojowi nowej znajomości, lecz w ten magiczny wieczór możemy także zadawać wróżbie pytania o różne dziedziny naszego życia. Andrzejki to wieczór wróżb, a jeżeli są przeprowadzane w miłym towarzystwie, jest też sposobem na dobrą zabawę. A więc samych pomyślnych wróżb! :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...