Herkimer

Diament Herkimer to dwustronnie zakończony kryształ kwarcu. Jego nazwa pochodzi od hrabstwa Herkimer w stanie Nowy Jork, w którym jest wydobywany. Średnica Herkimerów zwykle nie przekracza 10 mm, lecz mimo rozmiarów są niezwykle silnymi minerałami, łączącymi w sobie właściwości kryształu górskiego i diamentu.
Herkimer znacznie przyśpiesza procesy regeneracyjne organizmu, zapobiega też zapaleniom i infekcjom. Otwiera szeroko czakramy, umożliwiając większy przepływ czystej energii w naszym ciele. Znakomicie łączy się w pracy również z innymi minerałami. Powinien być regularnie czyszczony pod zimną bieżącą wodą i naładowany światłem słonecznym. Zauważyłam, że nawet w pochmurne dni po oczyszczeniu ma i bez słońca od razu silne oddziaływanie. Chwila medytacji z nim na czakrze Trzeciego Oka dodaje energii całemu ciału. Niewielki kamień, lecz doprawdy zasługuje na miano diamentu.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...