Gdyby tak zmniejszyć Ziemię…

Znalazłam dzisiaj następujący tekst pomagający w odnalezieniu właściwego spojrzenia na swoje życie. :) Kiedyś był jednym z tzw. rozsyłanych łańcuszków szczęścia. Osobiście nie popieram takich zwyczajów, lecz niektóre z tych tekstów warto przeczytać i chwilkę się nad nimi zastanowić…

„Jeżeli dałoby się zmniejszyć Ziemię do rozmiarów wioski, którą zamieszkuje dokładnie stu mieszkańców, zachowując proporcje wszystkich ras, mieszkałoby tam mniej więcej:
* 57 Azjatów, 21 Europejczyków, 14 osób z zachodniej półkuli (południowej i północnej), 8 Afrykańczyków.
* 52 kobiety, 48 mężczyzn.
* 70 nie-białych, 30 białych.
* 70 nie-chrześcijan, 30 chrześcijan.
* 89 heteroseksualistów, 11 homoseksualistów.
* 6 osób posiadałoby 59% bogactwa całego świata i wszystkie 6 byłoby ze Stanów Zjednoczonych, 80 osób żyłoby poniżej standardu.
* 70 osób nie umiałoby czytać.
* 50 osób cierpiałoby z powodu niedożywienia.
* 1 osoba byłaby bliska śmierci, 1 osoba byłaby bliska narodzin.
* 1 osoba (tak, tylko jedna) miałaby wyższe wykształcenie.
* 1 osoba posiadałaby komputer.

Kiedy spojrzy się na świat z takiej perspektywy, potrzeba akceptacji, zrozumienia i edukacji staje się bardzo wyraźna. Godne uwagi jest również, co następuje:
* Jeżeli dzisiaj rano wstałeś z łóżka raczej zdrowy niż chory… Masz większe szczęście niż milion ludzi, którzy nie przeżyją tego tygodnia.
* Jeżeli nigdy nie doświadczyłeś niebezpieczeństw wojny, samotności więzienia, tortur ani głodu… Jesteś w lepszym położeniu, niż 500 milionów ludzi na świecie.
* Jeżeli możesz chodzić do kościoła bez strachu, nie obawiając się aresztowania, tortur lub śmierci… Jesteś szczęśliwszy niż miliard ludzi na tym świecie.
* Jeżeli masz dach nad głową, ubranie na grzbiecie, jedzenie w lodówce i masz gdzie spać… Jesteś bogatszy niż 75% ludzi.
* Jeżeli masz pieniądze w banku i trochę drobnych w portfelu… Jesteś wśród 8% światowych bogaczy.
* Jeżeli twoi rodzice żyją i ciągle są małżeństwem… Jesteś wyjątkową rzadkością.
* Jeżeli możesz przeczytać tą wiadomość, otrzymałeś podwójne błogosławieństwo… Ktoś o tobie myśli, a co więcej, jesteś szczęśliwszy niż dwa miliardy ludzi, które w ogóle nie umieją czytać.

A więc:
* Pracuj, jakbyś nie potrzebował pieniędzy.
* Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił.
* Tańcz, jakby nikt nie patrzył.
* Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał.
* Żyj, jakby to było niebo na Ziemi.”

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...