Rozmyślania nad Duchowością

Czym jest duchowość?
To słowo jest dziś często używane. W przyszłości będzie jeszcze częściej. W związku z tym przyszła do mnie myśl, aby pokrótce w swoich własnych słowach wyjaśnić czym ona jest a czym nie jest.
Otóż nie jest to ani medytacja, ani wizualizacja; nie jest to sięganie do przepięknej i bogatej kultury Wschodu i wyśpiewywanie mantr.
Nie jest to siedzenie w kwiecie lotosu do momentu zdrętwienia nóg (lub innej częsci ciała) lub osiągnięcia stanu nirwany.
Nie jest to również gromadzenie wiedzy.
Duchowością jest coś, co się czuje, czym się oddycha, a co Colin Sisson cudnie nazywa 'radością, miłością i wolnością’. Aby to troszeczkę rozszerzyć dla naszego umysłu, który, biedny, splątany jest wieloma ograniczającymi przekonaniami, przytoczę piękny fragment z książki Colina Sissona „Niezwykła moc świadomego oddychania”:

„Czy jesteśmy tu po to, aby tylko przetrwać, zgromadzić trochę dobytku, mieć parę rozrywek, zarabiać pieniądze, sprzątać w domu i bez końca znosić codzienną rutynę tak zwanego 'normalnego’, przeciętnego życia? A może mamy odkryć kim, dlaczego i po co jesteśmy? Może mamy zrozumieć, że jesteśmy albo możemy być istotami kochającymi, radosnymi i wolnymi. Miłość, szczęście i wolność to nasze naturalne stany.”

Zachęcam do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami na temat duchowości – nie tylko na blogu, nie tylko od święta, lecz zawsze, gdy przyjdzie do Ciebie takie pragnienie :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...