Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon Wróżb i Magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zamknij [X]
Galeria
Khadi Henna średni blond 100 g
Henna średni blond
Galeria okno

Khadi Henna średni blond 100 g

Ocena: 0.0 (Brak ocen)
Dostępność:
24 godziny + czas dostawy
Opis produktu Henna średni blond

49.90

Ilość
Dodaj do schowka najniższa cena z 30 dni: 50,30 zł

W pełni ziołowa farba do włosów, która siwym i jasnym włosom nadaje kolor średniego blondu. W zależności od czasu trzymania farby końcowy efekt może się różnić - włosy mogą mieć czysty lub lekko czerwony odcień. Efekt lekkiego przyciemnienia można uzyskać na włosach naturalnie blond lub średniego blondu. Zaletą naturalnej henny Średni Blond jest to, że farbuje trwale i nie ulega szybkiemu wypłukaniu. Właścicielki ciemnych włosów po użyciu farby mogą spodziewać się znaczącego odżywienia i wzmocnienia włosów. Naturalny kolor włosów będzie podstawowym czynnikiem mającym wpływ na ostateczny wygląd po użyciu farby.

Zalety Henny Średni Blond

Dzięki hennie Średni Blond można uzyskać:

 • zjawiskowy odcień średniego blondu na włosach siwych i jasnych,
 • poprawę kondycji włosów (objawiającą się m.in. poprzez mniejsze wypadanie włosów) oraz większą objętość.

Efekty koloryzujące jak i odżywcze to efekt wspaniałego, naturalnego składu farby bogatego w składniki pochodzenia roślinnego takie jak: rabarbar indyjski, łupiny granatu, henna, aloes i migdałecznik chebułowiec.

 • Waga: 100g proszku (po zmieszaniu z wodą tworzy farbę wystarczającą dla włosów do ramion).
 • Pochodzenie: Indie

Produkt jest naturalny. Naturalność produktu potwierdza certyfikat BDIH. Produkty Khadi nie są toksyczne, a ich najwyższa jakość jest poddawana rygorystycznym kontrolom.

Henna jest odpowiednia do stosowania przez wegan. Farby Khadi mogą być stosowane podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

W przypadku podrażnionej skóry głowy odradza się przeprowadzenie koloryzacji. Farby Khadi dedykowane są wyłącznie do farbowania włosów na głowie. Podczas mieszania należy uważać, aby nie wdychać proszku.

Plamy z farby mogą okazać się trwałe na odzieży i trudne do usunięcia ze skóry. Z tego powodu należy ochronić ubranie ręcznikiem, a na dłonie zakładać foliowe rękawiczki.

Składniki:

Cassia Auriculata Leaf Powder*, Indigofera Tinctoria Leaf Powder*, Lawsonia Inermis Leaf Powder*, Jugglans Nigra Husk Powder, Punica Granatum Rind Powder, Uncaria Gambir Extract, Terminalia Chebula Fruit Powder*, Jatropha Curca Leaf Powder, Quercus Infectoria Gall Extract, Aegle Marmelos Rind Powder, Rheum Emodi Root Powder, Adhatoda Vasica Leaf Powder, Aloe Barbadensis Leaf Powder*, Cesalpinia Sappan Wood Powder, Cordia Dichotomas Leaf Powder*.

* certyfikowany składnik organiczny

Sposób przygotowania i przechowywania:

Kluczowe wskazówki przed farbowaniem:

1. Efekt końcowy farbowania zależy od czasu, w którym farba będzie znajdować się na włosach - im dłużej farba będzie trzymana na włosach, tym ciemniejszy i bardziej intensywny będzie ostateczny odcień. Stanie się tak za sprawą czerwonych barwników, które nadają włosom odcień średniego blondu o lekko czerwonym odcieniu;

2. Przestrzegać temperatury wody - zbyt wysoka może sprawić, że docelowy blond uzyska żółty odcień. Optymalną temperaturą jest 50°C.

3. Pod wpływem zbyt częstego farbowania włosy mogą stawać się coraz ciemniejsze. W celu uniknięcia efektu ciemnienia należy przy kolejnych aplikacjach farby zaleca się nakładanie jej tylko na odrosty. Aby osiągnąć najlepszy efekt, pełny schemat farbowania należy powtarzać co czwartą koloryzację - wtedy farba może znajdować się na włosach krócej. Przy kolejnych koloryzacjach na wcześniej farbowane partie włosów można nakładać Cassię Khadi, a farbę blond stosować tylko na odrosty.

4. Aby uzyskać najlepszy efekt wyrazistego blondu pozbawionego czerwonych odcieni, przeprowadzić powtórne farbowanie bezpośrednio po pierwszej koloryzacji włosów - to lepsze rozwiązanie niż dłuższe trzymanie farby na włosach, ponieważ czerwony barwnik aktywuje się po około 30 minutach.

5. Po koloryzacji ziołowej Henną Średni Blond nie rozjaśniać ani nie farbować włosów farbą chemiczną, ponieważ reakcja składników ziołowych z chemicznymi może spowodować nieoczekiwany i niepożądany efekt.

6. Efekt koloryzacji mogą znacząco zakłócić także dodane podczas procesu farbowania składniki, które nie zostały wskazane w instrukcji. Ponadto nie używać substancji zaburzających pH farby (mogą spowodować mocno czerwony efekt kolorystyczny), np. ocet czy sok z cytryny. Warto pamiętać, że kosmetyki na bazie olejów stosowane bezpośrednio przed koloryzacją mogą utrudnić działanie naturalnym barwnikom.

7. Niekiedy może zdarzyć się, że efekt koloryzacji na włosach siwych może przybierać zielone odcienie - w takim wypadku odczekać kilka godzin, a w wyniku naturalnego utleniania barwników zielony odcień zniknie. Aby natychmiast pozbyć się niepożądanego efektu, powtórzyć koloryzację przy pomocy mieszanki: 70% cassii Khadi + 30% czystej czerwonej henny Khadi.

8. Jeśli końcowy efekt koloryzacji nie jest satysfakcjonujący, farbowanie włosów można powtórzyć (nie będzie to miało niekorzystnego wpływu na zdrowie włosów, ponieważ naturalna farba ziołowa nie uszkadza włosów).

9. Należy pamiętać, że końcowy efekt zależy w głównej mierze od wyjściowego koloru włosów, ich struktury, czasu trzymania farby na włosach, a także temperatury wody i użytych dodatków.

10. Zaleca się bezwzględne przestrzeganie instrukcji producenta.

Do farbowania włosów potrzebne są:

 • farba Khadi Średni Blond w proszku,
 • duża miseczka (z plastiku, szkła lub ceramiki),
 • woda lub czarna herbata o temperaturze 50°C,
 • opcjonalnie sól (1 łyżeczka / 50g proszku),
 • rękawiczki foliowe/gumowe,
 • stary ręcznik do ochrony odzieży,
 • pędzel do aplikacji farby,
 • czepek ochronny (znajduje się w opakowaniu) lub folia spożywcza,
 • ręcznik lub turban do owinięcia głowy po nałożeniu farby.

Czas farbowania: 15-60 minut w zależności od planowanego efektu, koloru wyjściowego i struktury włosów. Cienkim i zniszczonym włosom wystarczy krótszy czas farbowania, niż ma to miejsce w przypadku mocnych i zdrowych włosów.

Kroki w koloryzacji:

1. Przed farbowaniem umyć głowę oczyszczającym, lecz łagodnym szamponem (pozbawionym składników oblepiających strukturę włosa - takie składniki utrudniają działanie barwników zawartych w farbie). Proces koloryzacji będzie przebiegać optymalnie wtedy, gdy włosy będą umyte i lekko osuszone ręcznikiem. Po umyciu owinąć włosem ręcznikiem, aby nie były zbyt suche w momencie nakładania farby.

2. Farbę w proszku należy zmieszać z ciepłą wodą (ewentualnie czarną herbatą) o temperaturze 50°C. Wskazówka: by dokładnie ustalić temperaturę, warto użyć termometru np. spożywczego. Proporcja płynu do proszku powinna wynosić 4 do 1, to znaczy 200 ml płynu na 50g proszku. W zależności od rodzaju włosów mogą one wymagać więcej płynu. Jeśli farbowane włosy są silnie przesuszone, można zastąpić jedną piątą płynu np. sokiem aloesowym (bez konserwantów).

3. Aby uzyskać trwalszy kolor, do mieszanki dodaj sól w proporcji: 1 łyżeczka soli na 50g proszku. Podobny efekt można uzyskać po zmieszaniu proszku z czarną herbatą.

4. Do nałożenia farby najlepiej wykorzystać mały pędzel przeznaczony specjalnie do farbowania.

5. Osoby, które nie mają doświadczenia w farbowaniu włosów tj. szybkim i sprawnym nakładaniu farby, powinny trzymać pojemnik z mieszanką w ciepłej wodzie, by farba nie wystygła. Temperatura farby jest bardzo ważna dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego.

6. Farbę należy w pierwszej kolejności nałożyć na odrosty, a dopiero później można farbować włosy na całej ich długości. Farbę, która pozostanie po koloryzacji, warto wmasować równomiernie na całej powierzchni włosów.

7. Farbę należy nakładać na włosy stosunkowo szybko. Później, by utrzymać ciepło oraz nie pozwolić farbie wyschnąć, włosy przykryć folią spożywczą lub czepkiem foliowym oraz owinąć ręcznikiem/turbanem.

8. Henna powinna znajdować się na włosach przez 15 do 30 minut. Wskazówka: w zależności od oczekiwanego efektu koloryzacji farba może znajdować się na włosach nawet 60 minut. Należy przy tym pamiętać, że po około 30 minutach trzymania farby na włosach (przy zachowaniu zalecanej temperatury wody) czerwona henna zawarta w farbie zaczyna się uaktywniać, przez co kolor uzyska bardziej czerwone tony.

9. Po upływie wskazanego czasu włosy można spłukać tylko i wyłącznie przy użyciu letniej - nie gorącej - wody.

10. Bezpośrednio po farbowaniu nie używać produktów do stylizacji włosów i odżywek. Niewskazane są także zabiegi odżywcze oraz gorące powietrze, pochodzące na przykład z suszarki. W związku z tym, że przez pierwsze 24 godziny barwniki najefektywniej wiążą się z włosami, najlepiej umyć głowę dopiero po upływie tego czasu. Wskazówka: żywotność koloru będzie dłuższa, gdy przed pierwszym myciem po koloryzacji włosy zostaną nasączone olejem Khadi.

11. Ostateczny kolor ustali się po upływie około 48 godzin.

Polecane z tym produktem

Farba do włosów Tints of Nature polecana szczególnie osobom, które nie chcą farbować swoich włosów henną, ale wciąż poszukują czegoś bardziej naturalnego niż ogólnodostępne, chemiczne farby. Produkt...
Naturalna farba o ziołowym składzie. Nadaje odcień od złotego blondu do czerwono-złotego blondu. Przeznaczona jest przede wszystkim do farbowania włosów siwych i bardzo jasnych. Po farbę Henna Złoty...
OPIS : Henna Jasny Blond to farba składająca się wyłącznie z naturalnych ziół. Jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla siwych włosów. Farba nada włosom kolor od jasnego blondu do blondu o lekko...
Szczegóły produktu Henna średni blond
 • Producent: Khadi
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: NITAI_KHA-103
 • EAN: 4260378040022
 • Wymiary: 16 x 6.5 x 6.5 cm
Recenzje produktu Henna średni blond - przeczytaj opinie klientów:

Podobne produkty
Khadi Henna jasny blond 100 g Henna jasny blond

Cena: 49.90 zł
OPIS : Henna Jasny Blond to farba składająca się wyłącznie z naturalnych ziół. Jest idealn...
Khadi Henna złoty blond 100 g Henna złoty blond

Cena: 49.90 zł
Naturalna farba o ziołowym składzie. Nadaje odcień od złotego blondu do czerwono-złotego b...
Khadi Henna ciemny blond 100 g Henna ciemny blond

Cena: 49.90 zł
Henna Khadi Ciemny Blond to mieszanka indyjskich ziół pozwalająca zafarbować włosy na odci...
Khadi Natural Hair Colour henna do włosów Średni Brąz 100 g Natural Hair Colour henna do włosów Średni Brąz

Cena: 49.90 zł
W 100% ziołowa farba do włosów w kolorze średniego brązu. Ostateczny efekt koloryzacji zal...
Biała szałwia - susz - opakowanie 100 gram Biała szałwia - susz - opakowanie 100 gram

Cena: 44.00 zł
Biała szałwia to święte ziele Indian Nawajo, służące do oczyszczania i ochrony energetyczn...
Palo Santo - opakowanie 100 gram Palo Santo - opakowanie 100 gram

Cena: 36.39 zł
PALO SANTO - OPAKOWANIE 100 GRAM Palo Santo (Bursera Graveolens) to gatunek drzewa, rosnąc...
Lebensbaum Kawa ziarnista arabica jasnopalona 100 % blond roast demeter 250 g Bio Kawa ziarnista arabica jasnopalona 100 % blond roast demeter

Cena: 41.48 zł
Kawa ziarnista jasnopalona o złotobrązowych ziarnach. Poces palenia ziaren Blonde Roast ni...
Tints of nature Naturalna farba do włosów - 7N Naturalny średni blond Naturalna farba do włosów - 7N Naturalny średni blond

Cena: 50.93 zł
Farba do włosów Tints of Nature polecana szczególnie osobom, które nie chcą farbować swoic...
Tints of nature Naturalna farba do włosów - 7D Średni złoty blond 130 ml Naturalna farba do włosów - 7D Średni złoty blond

Cena: 50.93 zł
Naturalna farba do włosów o oznaczeniu 7D, pozwalająca uzyskać złoty odcień średniego blon...
Sklep prowadzony przez: Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, NIP: 542-315-11-57, REGON: 200317860, KRS 0000569207
+48 85 674 36 19, sklep@czarymary.pl

Copyright © 2004-2023 CzaryMary.pl