Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zamknij [X]
Galeria
Tajemnice wiedzy atlantydzkiej
Tajemnice wiedzy atlantydzkiej
Galeria okno

Tajemnice wiedzy atlantydzkiej

Autor: Leszek Matela
Ocena: 0.0 (Brak ocen)
Typ produktu Ilość stron: 256
Oprawa: miękka
Dostępność:
P R O D U K T   N I E D O S T Ę P N Y
Cena rynkowa: 29.90
Nasza cena:

28.40

Taniej o: 1.50 zł ( 5 % )
PRODUKT NIEDOSTĘPNY Zapytaj o dostępność

Opis książki

Tajemnice wiedzy atlantydzkiej
Do progu (199,00 zł) Darmowej Dostawy do stacji PKN Orlen lub do placówki Poczty polskiej lub do paczkomatu lub Paczką pocztową (48h) lub Kurier DHL lub Kurierem miejskim Nadajesz.pl - Białystok lub Przesyłką kurierską (24h) brakuje Ci 199,00 zł.
Sprawdź koszt dostawy

  • Odbiór na stacji PKN Orlen od 8,99 zł
  • Odbiór paczki w kiosku Ruchu od 8,99 zł
  • Odbiór paczki w placówce Poczty Polskiej od 8,99 zł
  • Paczka pocztowa (48h) od 10,99 zł
  • Odbiór paczki w paczkomacie od 11,99 zł
  • Kurier DHL od 12,99 zł
  • Kurier DPD od 12,99 zł
  • Kurier miejski Nadajesz.pl - Białystok od 12,99 zł
ODBIÓR OSOBISTY ZA 0 zł Białystok, Warszawa, Ełk, Suwałki, Grajewo

Autor książki Leszek Matela uznawany jest za jednego z głównych popularyzatorów geomancji w Polsce. Znany jest z artykułów i programów TV a także 24 książek poświęconych radiestezji, geomancji i parapsychologii. Od wielu lat prowadzi seminaria i uczestniczy jako referent w licznych konferencjach międzynarodowych. Odbywa również liczne podróże badawcze po całym świecie.

Za czym tęsknimy odwiedzając kamienne kręgi, prehistoryczne budowle, piramidy w Gizie, średniowieczne katedry? Co nas pociąga w sztuce antyku i średniowiecza? Czy to tylko wrażenia estetyczne? A może znajdujemy w dawnych epokach wspomnienie czegoś co dawno zatraciliśmy, reminiscencję wiedzy, którą autor książki określa mianem atlantydzkiej. Łączyła ona w jedno osiągnięcia intelektu ze wzlotami ducha, technikę i sprawy duchowe. Na wiedzy atlantydzkiej oparła się również geomancja - sztuka wykorzystywania pozytywnych oddziaływań przyrody.

Zapraszamy Czytelnika książki do wspólnej podróży do świata wiedzy atlantydzkiej i geomancji, niekonwencjonalnego spojrzenia na historię i kulturę duchową. Autor opisuje w niej swoje odkrycia na miarę tych, jakich dokonał przed laty Erich von Däniken. Podaje też przykłady, jak dziś każdy z nas może praktycznie wykorzystać w swoim życiu dawną wiedzę.

Świetna lektura dla każdego miłośnika przygody, egzotycznych podróży oraz pasjonata odkrywania tajemnic przeszłości i wiedzy ezoterycznej.

Fragment książki:

Wstęp


Za czym tęsknimy odwiedzając kamienne kręgi, prehistoryczne budowle, piramidy w Gizie, średniowieczne katedry? Co nas pociąga w muzyce gregoriańskiej oraz sztuce antyku i średniowiecza? Czy to tylko wrażenia estetyczne? A może znajdujemy w dawnych epokach wspomnienie czegoś, co dawno zatraciliśmy, reminiscencję wiedzy, którą autor książki określa mianem atlantydzkiej. Łączyła ona w jedno osiągnięcia intelektu ze wzlotami ducha, technikę i sprawy duchowe. Zapraszamy czytelników książki do wspólnej podróży do świata wiedzy atlantydzkiej, odwiedzenia niezwykłych miejsc mocy i rozszyfrowywania ich tajemnic.
Papirusy, gliniane tabliczki czy księgi rzadko są w stanie przetrwać przez tysiące lat. Wiedzieli o tym spadkobiercy Atlantów i dlatego wiedzę kodowali w kamiennych budowlach. Wielka Piramida w Gizie jest najbardziej obszernym zbiorem tej wiedzy. Informacje i przekazy kodowano również w kamieniach. To właśnie one są rodzajem prehistorycznych CD-ROM-ów, które potrafili odczytywać np. dawni kapłani.

Także dziś osoby o rozwiniętych zdolnościach jasnowidczych potrafią dotrzeć do niej. Określony układ świątyni, jej proporcje, położenie megalitów stanowią jedną, wielką antenę odbiorczą. Obdarzeni darem jasnowidzenia za pomocą owej anteny potrafili czerpać wiedzę bezpośrednio z legendarnej Kroniki Wszechświata Akaszy. Koncepcję Akaszy, w której zawarta jest wiedza ludzkości, nie musimy traktować jako coś bardzo mglistego i mistycznego. Współczesna teoria pól morfogenetycznych angielskiego botanika Ruperta Sheldrake* nawiązuje bezpośrednio do niej.

Wiedza atlantydzka to nie tylko megality i piramidy. Jej spuściznę możemy również rozpoznać np. w dorobku cywilizacji ludów Basenu Morza Śródziemnego, w osiągnięciach Sumerów, narodów Azji, Australii i obu Ameryk. Echa tej pradawnej cywilizacji widoczne są także w budowlach starożytnych Greków i Rzymian, w średniowiecznych katedrach.
Wiedza atlantydzka znalazła też wyraz w geomancji, czyli nauce o wykorzystaniu występujących wokół nas pozytywnych energii Ziemi i Kosmosu, wyszukiwaniu zdrowych terenów pod zabudowę i takiego urządzania wnętrz, aby zapewniały one harmonijne i zdrowe życie.
Choć po okresie średniowiecza ludzkość zaczęła niestety stopniowo odchodzić od wykorzystania wiedzy atlantydzkiej, nie została ona całkowicie zapomniana. Prace m.in. Lakhovsky'ego, Tesli, Reicha i Junga mogą być przykładami odkrywania tajemnic wiedzy atlantydzkiej dla potrzeb człowieka współczesnego.
Cóż jest najbardziej charakterystyczną cechą wiedzy atlantydzkiej. Przede wszystkim połączenie wiedzy intelektualnej i duchowej, osiągnięte przez współdziałanie m.in. religii, magii, astronomii i techniki. Stopienie w jedno techniki i sztuki. Czerpanie w pełni z możliwości, jakie stwarza nam przyroda i świat energii kosmicznych.
Skąd wzięła się tak wspaniała wiedza na naszej planecie? Nie wykluczam, że w odległych czasach została podarowana Ziemianom przez jakąś zaawansowaną cywilizację kosmiczną. Jednak Ci, którzy ją zaadaptowali i rozprzestrzenili na Ziemi, pochodzili z Atlantydy. Dlatego używam umownego terminu wiedza atlantydzka. Wydaje się, że potomkowie Atlantów starali się nam przekazać jedynie taką wiedzę, która jest dla nas bezpieczna i stanowić może czynnik rozwoju gatunku ludzkiego. Zakodowano ją w ten sposób, aby tylko ludzie na pewnym etapie rozwoju duchowego mogli ją odczytać.


Atlantyda - zaginiona wyspa-kontynent
Czym właściwie była Atlantyda? Dziś ciągle tak mało o niej wiemy, że traktujemy istnienie cywilizacji atlantydzkiej jako legendę. W IV w. p.n.e. Platon w "Timaios" tak pisał na ten temat: "Otóż na tej wyspie, na Atlantydzie, powstało wielkie i podziwu godne mocarstwo pod rządami królów, władające nad całą wyspą i nad wieloma innymi wyspami i częściami lądu stałego. Prócz tego oni panowali tutaj nad Libią aż do granic Egiptu i nad Europą aż po Tyrrenię." Również w dialogach "Kritias" znajduje się opis Atlantydy.
Czytamy tam m.in., że od brzegu morza do środka wyspy była równina. W środku zaś znajdowała się góra. Zamieszkiwał na niej człowiek stworzony z ziemi zwany Euenor, odpowiednik biblijnego Adama wraz z żoną Leukippą i córką Kleito. Dziewczynę miał upodobać sobie Posejdon. "To on - opowiada Platon - pagórek, na którym mieszkała, ogrodził pięknie i oddzielił od reszty lądu, bo porobił na przemian szereg mniejszych i większych kół współśrodkowych. Dwa z morza, a z ziemi trzy, jakby cyrklem obrócił ze środka wyspy - ze wszystkich stron jednakowo były oddalone - tak, że ludzie tam dostępu nie mieli." Atlantyda przybrała bardzo niezwykłą, mandaliczną formę. Jej środek przedstawiano jako górę otoczoną pierścieniami. W okresie późniejszym wyspę mieli zasiedlić i zagospodarować potomkowie Posejdona i Kleito. Przekopano kanały, zbudowano nabrzeża, wzniesiono pałac, mosty i różne budowle. Wokół góry - uważanej za centrum stworzone przez Boga - wyrosły różne obiekty Atlantydy, potężnego miasta-państwa. To, co opisuje Platon, stanowiło zaledwie mały, centralny obszar tej potężnej wyspy, którą niektórzy nazywają nawet kontynentem. Niestety, wyspa-kontynent w wyniku kataklizmu znikła bez śladu pod falami morskimi.
Powstaje pytanie, skąd Platon wiedział o Atlantydzie. Otóż przypuszcza się, że opowieść o niej dotarła do niego od Krytiasza, który w wieku 10 lat usłyszał ją od swego dziadka. Dziadkowi z kolei opowieść tę przekazał ojciec, który poznał ją od Solona. Ten z kolei dowiedział się o niej w Egipcie od kapłanów z Sais. Platon podał też wiek, kiedy nastąpił kataklizm. Miał ON wydarzyć się ponad 10.000 lat p.n.e.
Przekaz Platona nie jest świadectwem bezpośrednim, ale poznanie jej pochodzenia uwiarygodnia ją do pewnego stopnia. Co ciekawe, świadectwo Platona o zaginionej Atlantydzie nie jest jedyne. Dziwna opowieść o zaginionej Atlantydzie pojawiła się w Egipcie. W Sankt Petersburgu odnaleziono papirus pochodzący z okresu Średniego Państwa (2000-1750 p.n.e.). Znajdujemy w nim opowieść o pewnym Egipcjaninie, który jako jedyny ocalał z rozbitego statku i trzymając się drewnianej kłody trafił na nieznaną wysepkę. Była ona zaledwie pozostałościami ogromnej i wspaniałej wyspy. Obfitowała w różne bogactwa, dopóki "nie spadła na nią gwiazda z nieba i wszystko unicestwiła". W końcu kawałek dawnego lądu, do którego dopłynął rozbitek, również zapadł się pod wodę, a ON został uratowany przez przepływający w pobliżu statek egipski.

Źródłem opowieści o Atlantydzie jest jak widzimy Egipt. Wydaje się, że największa grupa ocalałych z kataklizmu mieszkańców Atlantydy mogła dotrzeć właśnie do Egiptu, tam zaszczepić swoje idee i podzielić się swoją wiedzą.

Liczba stron: 256

Recenzje książki Tajemnice wiedzy atlantydzkiej - przeczytaj

opinie klientów:

Szczegóły książki Tajemnice wiedzy atlantydzkiej
Podobne produkty
Tajemnice Kabały - Kabała Tajemnice Kabały

Cena: 41.42 zł
Promocja z: 49.90
Wydanie 2009 stron 428 format 15,5 x 21,5 cm oprawa broszurowa Kim jest anioł? Jaka jest ukryta struktura wszechświata? Jak rozszyfrować tajemne kody Biblii? Jak osiągać stopniowo kolejne poziomy duszy? Dlaczego liczba 13 jest formą wyrażania miłości? Na te i wiele innych pytań odpowiada......
Galaktyczna rodzina 2, czyli największe tajemnice naszego świata - Tajemnice Galaktyczna rodzina 2, czyli największe tajemnice naszego świata

Cena: 165.00 zł
"Galaktyczna Rodzina, czyli największe tajemnice naszego świata" jest kontynuacją poprzedniej książki Wojmusa "Galaktyczna Rodzina, czyli bardzo starożytna historia ludzkości". Autor postanowił, za namową swoich przyjaciół, kontynuować proces ujawniania ukrytych tajemnic dziejów ...
Podróżnicy Tom 2 Część 1. Tajemnice Amenti - Przekazy z innych wymiarów Podróżnicy Tom 2 Część 1. Tajemnice Amenti

Cena: 51.00 zł
Wydanie rozszerzone Tłumaczenie Płyty CDT Szmaragdowego Przymierza Informacje przepisane od Ligi Opiekunów dotyczące Przesunięcia Kontinuum Czasowego w latach 2012÷2017. Prawdziwe Pochodzenie Ludzkości, Arka Przymierza, Korytarze Amenti, Nauka Keylontnicza oraz Proces Wchodzenia w Wyższą Ewol...
Człowiek, który poznał tajemnice wszechświata - Reportaże, biografie, wspomnienia Człowiek, który poznał tajemnice wszechświata

Cena: 16.00 zł
Promocja z: 20.86
To biograficzna, rozmowa-opowieść o człowieku - Walterze Russellu - który "dotarł" do sedna życia. Jak żyć by się spełnić. Podnosi na duchu, wyjawia tajemnicę równowagi, podkreśla wartości. Opowiada o "sposobie na życie": nie zawsze należy brać - jak dają, spełniać swoje marzenia...
Ukryte tajemnice - Osho Ukryte tajemnice

Cena: 24.90 zł
Promocja z: 30.25
Błyskotliwość wypowiedzi i łatwość formułowania myśli przez Osho sięgają w tej książce zenitu. Tematy wykładów tu zawartych należą do najbardziej intrygujących nas, współczesnych poszukiwaczy duchowych prawd. Tym lepiej więc, że możemy skonfrontować nasze zachodnie widzenie tych zjawisk z......
Tajemnice źródła wiecznej młodości część 2. Praktyczne wskazówki do książki Petera Keldera - Medycyna Wschodu Tajemnice źródła wiecznej młodości część 2. Praktyczne wskazówki do

Cena: 23.68 zł
Promocja z: 29.60
Jest to książka dla tych, którzy pragną jak najdłużej zachować młodość, zdrowie, witalność, oraz dla tych, którzy czytali Źródło wiecznej młodości Petera Keldera i chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat cudownej skuteczności tybetańskich rytuałów. W kolejnych rozdziałach, których autorami są......
Wyjawione Tajemnice Księga 1 - Rozwój duchowy Wyjawione Tajemnice Księga 1

Cena: 51.92 zł
Promocja z: 59.00
Wyjawione Tajemnice opisują spotkanie głównego bohatera - inżyniera górnictwa i studenta teozofii z Wniebowstąpionym Mistrzem Saint Germain, władającym mocami umożliwiającymi mu bezpośredni, natychmiastowy wpływ na matrycę rzeczywistości. Główny bohater opisuje serię podróży w czasie i przestrzeni.....
Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny - Techniki psychoterapii Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny

Cena: 31.54 zł
Promocja z: 38.00
Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś......
Tajemnice zagubionej modlitwy - Dusza i fizyka kwantowa Tajemnice zagubionej modlitwy

Cena: 24.73 zł
Promocja z: 29.80
"Niniejsza książka napisana została dla poszukujących pocieszenia w obliczu lęku i niepewności (...)" – tymi słowami Gregg Braden wita czytelnika swojej książki "Tajemnice zagubionej modlitwy". Czy naprawdę każdy może szukać w niej pocieszenia? W końcu na świecie istnieją dziesiątki religii i....
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2019 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2 T
Zapisz się na nasz magiczny newsletter i odbierz
Kod 7% dodatkowego rabatu
od cen w CzaryMary. Kod ważny będzie przez 7 dni.
Adres e-mail jest nieprawidłowy
Wyrażam zgodę przetwarzanie podanego adresu e-mail w celu wysyłania treści marketingowej przez www.CzaryMary.pl zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883 z zm.).
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter!
W ciągu najbliższych kilku minut
(z reguły 5, w wyjątkowych sytuacjach do 90 min.)
na Twój adres e-mail
wyślemy wiadomość z kodem dającym 7% dodatkowego rabatu.
Możesz skorzystać z niego jeden raz!