Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zdrowie i uroda
Kategorie
Nowości
Kontakt
INFOLINIA
801 011 078
+48 85 674 36 19
pn-pt w godz. 8-18
Bezpieczne zakupy
Zamknij [X]
Galeria
Intronizacja
Intronizacja
Galeria okno

Intronizacja

Ocena: (Brak ocen)
Typ produktu Ilość stron: 218
Oprawa: miękka
Dostępność:
1-3 dni + czas dostawy
Cena rynkowa: 36.90
Nasza cena:

25.83

Taniej o: 11.07 zł ( 30 % )
Ilość
Dodaj do schowka

Opis książki

Intronizacja
Do progu (99,00 zł) Darmowej Dostawy do kiosku Ruchu brakuje Ci 99,00 zł.
Sprawdź koszt dostawy

 • Odbiór paczki w kiosku Ruchu od 4,99 zł
 • Odbiór na stacji PKN Orlen od 8,99 zł
 • Odbiór paczki w placówce Poczty Polskiej od 8,99 zł
 • Odbiór paczki w paczkomacie od 9,99 zł
 • Paczka pocztowa (48h) od 10,99 zł
 • Kurier DPD od 12,99 zł

 Każdy kontakt z kulturą czy religią Tybetu i regionów sąsiadujących oznacza zetknięcie z instytucją inkarnowanych duchowych mistrzów. W tradycji tej, która jest jednocześnie rdzennie tybetańska i autentycznie buddyjska, nowe wcielenia zmarłych mistrzów są rozpoznawane już we wczesnym dzieciństwie. Podczas ceremonii intronizacji te niezwykłe dzieci wprowadza się do klasztoru poprzednika, a następnie kształci, aby kontynuowały pracę rozpoczętą w poprzednim życiu. W ciągu ostatniego tysiąclecia tradycja ta stanowi dla buddystów tybetańskich główne źródło duchowej odnowy.
   W książce zapoznajemy się z dwoma najważniejszymi aspektami zjawiska inkarnacji lamów: z działalnością bodhisattwów oraz ze współczesnym odbiorem tego zjawiska przez społeczeństwo tybetańskie, dla którego ponowne pojawienie się mistrzów z przeszłości jest czymś naturalnym i jednocześnie głęboko poruszającym.
   Pierwsza część książki obejmuje relację z ostatnich dni życia i ponownego odrodzenia się Kalu Rinpocze, jednego z największych mistrzów-joginów XX wieku, oraz wywiad z Tai Situ Rinpocze, współcześnie żyjącym inkarnowanym mistrzem, który często odnajduje i rozpoznaje innych odradzających się nauczycieli.
   Część druga to przekład tekstu XIX-wiecznego nauczyciela, Dziamgona Kongtrula Lodro Thaje, który przedstawia tradycyjne buddyjskie nauki na temat intronizacji inkarnowanych mistrzów.

O autorze:
DZIAMGON KONGTRUL LODRO THAJE (1813-1899) - jeden z najwybitniejszych buddyjskich mistrzów i pisarzy XIX wieku. Jego najsłynniejsze dzieło to Encyklopedia buddyzmu.

   NGAŁANG ZANGPO (Hugh Leslie Thompson) - dwukrotnie odbył trzyletnie odosobnienie medytacyjne pod kierunkiem Kalu Rinpocze. Współpracuje z zespołem jego tłumaczy w Sonadzie w Indiach.

Przedmowa:

   Książka ta stanowi próbę zrozumienia niezwykłego wydarzenia mojego życia. W 1991 roku Dalajlama ogłosił, że dziecko, które znałem nieomal od jego narodzin, jest inkarnacją Kalu Rinpocze - tybetańskiego nauczyciela medytacji i duchowego przewodnika, pod którego kierunkiem studiowałem od 1972 roku aż do jego śmierci w 1989 roku. Wiadomość o jego odrodzeniu była dobrą nowiną - niezwykłą i wspaniałą. Był to także sygnał, że nadszedł czas, bym dowiedział się czegoś więcej o tych naukach buddyzmu tantrycznego Himalajów, które do tej pory niechcący zupełnie ignorowałem: o odradzaniu się w nowym ciele zmarłych mistrzów medytacji, którzy na nowo podejmują swą pracę - studia, medytację i nauczanie. I na powrót obejmują swoje trony.
   W moje życie miał zatem wejść półtoraroczny "mały budda" w pieluszkach, dziedzicząc miejsce zajmowane niegdyś przez osiemdziesięcioczteroletniego Kalu Rinpocze - nauczyciela, którego znałem i kochałem. Próbując to zrozumieć, sięgnąłem do pracy Dziamgona Kongtrula Lodro Thaje - wielkiego mistrza medytacji żyjącego w XIX wieku. Jego dzieło, autorytatywne i godne zaufania, zawiera nauki, których szukałem: zachowany w tradycyjnym stylu przekaz dotyczący intronizacji inkarnowanych mistrzów, wolny od interpretacji na użytek współczesnego odbiorcy.
   Nie znalazłem za to żadnego tekstu Kongtrula Rinpocze na temat tego, jak takie dzieci się rozpoznaje. Wątpię, aby napisał ON taki tekst, nic mi też nie wiadomo, by istniała podobna pozycja autorstwa innego lamy. Aby znaleźć odpowiedź na niektóre z pytań dotyczących rozpoznawania inkarnacji, udałem się zatem do Tai Situpy, tybetańskiego mistrza medytacji, którego Tybetańczycy ze wszystkich tradycji często proszą o odnajdywanie inkarnowanych nauczycieli.
   Tai Situpa nie jest jedynym współcześnie żyjącym mistrzem, który zajmuje się rozpoznawaniem inkarnacji. Z dwóch powodów wybrałem jednak właśnie jego. Po pierwsze, jest ON w oczach buddystów tybetańskich tą samą osobą, o której czytamy w tekście Kongtrula Rinpocze. On sam niecierpliwie oczekiwał intronizacji X Tai Situpy - inkarnacji swojego nauczyciela. Obecny Tai Situ Rinpocze, który w niniejszej książce opowiada o swojej działalności lamy odszukującego inkarnacje dawnych mistrzów, jest dwunastym w linii. Po drugie, o czym będzie mowa dalej, to właśnie Tai Situpa jako pierwszy zasugerował Dalajlamie tożsamość nowej inkarnacji Kalu Rinpocze - mojego nauczyciela. Ponieważ związek ten jest osobiście dla mnie ważny, odczuwam głęboką wdzięczność wobec XII Tai Situpy.
   Niniejsza książka dotyczy dwóch aspektów życia inkarnowanych lamów: ich rozpoznania i intronizacji. Udostępniając ten tekst w języku angielskim, mam nadzieję, że przyczyni się ON do lepszego poznania zjawiska inkarnacji - ważnej części życia duchowego buddyjskich mieszkańców Himalajów, takiego, jakim ono było i jest od wieków. Przedstawiając zawarte tu informacje, pragnąłem być tak obiektywny, jak to tylko możliwe, lecz nie będę udawał, że mój stosunek do inkarnowanych mistrzów Tybetu jest bezstronny.
   Odkąd w 1972 roku zacząłem studia Dharmy pod kierunkiem tybetańskich mistrzów medytacji, poznałem bliżej około stu mężczyzn i jedną kobietę (niezwykłą Khandro Rinpocze), których uznaje się za inkarnacje dawnych nauczycieli. Bez względu na to, czy ktoś wierzy w reinkarnację czy uważa ją za bzdurę, jestem przekonany, że osobowość tych mistrzów medytacji na każdym wywrze wrażenie. Jeśli nawet niezwykłe, właściwe im cechy - współczucie, cierpliwość, mądrość, poczucie humoru, miłująca życzliwość - wynikają ze specyficznego systemu selekcji umożliwiającego rozpoznawanie "cudownych dzieci", zanim jeszcze zaczną one mówić - to z całą pewnością zasługuje ON na wnikliwe zbadanie. Jeśli zadziwiające właściwości tych ludzi są jedynie efektem metod kształcenia i oddziaływania środowiska, w którym się oni wychowują, to również owe metody są godne uwagi, jako jedyne w swoim rodzaju.
   Celem nauk Buddy i całej kultury buddyjskiej Himalajów jest danie światu nie buddystów, ale buddów - oświeconych istot. Jestem przekonany, że taką właśnie intencję uosabiają tybetańscy mistrzowie. Piszę więc tę książkę przepełniony pragnieniem, by ich mądrość dołączyła do potencjału oświecenia tego świata.

Ngałang Zangpo

 

Spis treści:
Przedmowa (przeczytaj)
Podziękowania

WPROWADZENIE
Rys historyczny
Bodhisattwowie: duchowi bohaterowie i bohaterki
System tulku we współczesnym społeczeństwie tybetańskim
     Trudny wybór współczesnych tybetańskich rodziców
     Brak możliwości wyboru dla współczesnych kobiet tybetańskich
Śmierć i ponowne narodziny wśród Tybetańczyków
     Kalu Rinpocze (1905-1989)
     Ostatnie dni życia Kalu Rinpocze
     Powrót Kalu Rinpocze
     Mały inkarnowany mistrz wkracza w świat
     Ojciec tulku w kontaktach ze środkami masowego przekazu

CZĘŚĆ I. ROZPOZNAWANIE INKARNOWANYCH MISTRZÓW - WYWIAD Z TAI SITUPĄ
Rozpoznawanie inkarnowanych mistrzów
Wywiad z Tai Situpą

CZĘŚĆ II. INTRONIZACJA INKARNOWANEGO MISTRZA
Słowo wstępne
     Kontekst historyczny
     Krótki przegląd tekstu

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA STU DRZWI DO WIELKIEGO CUDU

ROZDZIAŁ 1. PIĘĆ DOSKONAŁYCH ASPEKTÓW PRZEJAWIANIA SIĘ W ŚWIECIE NASZEGO DUCHOWEGO MISTRZA
Doskonały nauczyciel Tai Situpy: Karmapa
Doskonała siedziba Tai Situpy: klasztor Palpung
Doskonały czas: inwestytura Tai Situpy
Doskonały orszak otaczający Tai Situpę
Doskonałe instrukcje duchowe

ROZDZIAŁ 2. SZCZEGÓLNE WŁAŚCIWOŚCI TAI SITUPY

ROZDZIAŁ 3. Opis intronizacji i prezentacji ofiar
Działania, które prowadzą do nagromadzenia zasługi i rozwijania mądrości
Inwestytura władzy
Ofiarowanie wszechświata w formie mandali
     Mandala: główna forma ofiarowania
     Istota ofiarowania mandali
     Dosłowne znaczenie sanskryckiego słowa "mandala"
     Rodzaje ofiarowywanych mandal
     Powody ofiarowania mandali
     Sposób ofiarowania mandali
     Wizualizacja towarzysząca ofiarowaniu mandali
     Życzenia, które powinny towarzyszyć ofiarowaniu

DEDYKACJA I KOLOFON

DODATEK
O duchowych królach i ich koronach
Czerwona Korona Tai Situpów
Dziesiąty Tai Situpa, Pema Kunzang
Inkarnacje Karmapy i Tai Situpy

Imiona wymienione w tekście
Teksty przytaczane
Recenzje książki Intronizacja - przeczytaj

opinie klientów:

Szczegóły książki Intronizacja
 • Autor: Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje
 • Wydawnictwo: Mudra 2002
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 218
 • Format: 143 x 206 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: KHANDRO07
 • Tłumacz: z j. tybetańskiego: Ngałang Zangpo, z j. angielskiego: Jarosław Należnik
 • EAN: 9788387387068
Podobne produkty
Jupiter Ascending Intronizacja - plakat - Młodzieżowe Jupiter Ascending Intronizacja - plakat

Cena: 18.05 zł
Promocja z: 19.00
Wysoka jakość wydrukuWydruk plakatów na papierze kredowym półbłyszczącym gwarantuje żywe i trwałe kolory. Dzięki angielskim i niemieckim producentom możemy zaoferować wysoki standard wydruku w niskiej cenie. Jakość jest potwierdzona przez tysiące opinii naszych Klientów w......
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E/3, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2017 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2 T
Zapisz się na nasz magiczny newsletter i odbierz
Kod 7% dodatkowego rabatu ważne przez 7 dni
Kod otrzymasz tylko przy zapisie przez to okno.
Adres e-mail jest nieprawidłowy
Wyrażam zgodę przetwarzanie podanego adresu e-mail w celu wysyłania treści marketingowej przez www.CzaryMary.pl zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883 z zm.).
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter!

W ciągu najbliższych kilku minut
(z reguły 5, w wyjątkowych sytuacjach do 90 min.)
na Twój adres e-mail
wyślemy wiadomość z kodem dającym 7% dodatkowego rabatu.
Możesz skorzystać z niego jeden raz!