Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon Wróżb i Magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zamknij [X]
Galeria
Krzyż Ankh z hieroglifami, brąz
Krzyż Ankh z hieroglifami, brąz
Galeria okno

Krzyż Ankh z hieroglifami, brąz

Ocena: 4.8 (4 oceny) Zobacz recenzje »
Dostępność:
24 godziny + czas dostawy
Opis amuletu Krzyż Ankh z hieroglifami, brąz

19.98

Ilość
Dodaj do schowka najniższa cena z 30 dni: 19,98 zł

Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu. Prawdziwy Krzyż Ankh posiadający olbrzymią moc, definiowany jest jako symbol reprezentujący Fizyczne i Wieczne Życie. Podobnie jak Pierścień Atlantów jego historia niknie w mrokach dziejów. Do Egiptu przywędrował w okresie predynastycznym, na długo przed powstaniem piramid. Był atrybutem boskiej siły twórczej, a jego nazwa oznacza „Życie”.

 

Jako symbol dawania i podtrzymywania życia Ankh jest typowo utożsamiany z rzeczami materialnymi jak woda (w Egipcie wierzono że woda regeneruje życie), powietrze, słońce, jak również z bogami, którzy często przedstawiani są z tym symbolem. Egipscy królowie także byli często utożsamiani z Ankh jako jego posiadacze (niosący życie swego ludu) lub dający Ankh (strumień Ankh) poprzez Bogów. Ankhi były robione z metali: złota, srebra i miedzi oraz gliny i drewna. Zwykle noszone były jako amulety życia i umieszczane na mumiach by doenergetyzowować wskrzeszanego ducha. Bogowie i Królowie często są ukazywani ze znakiem Ankh, co odróżniało ich od zwykłych śmiertelników. Ankh symbolizował wieczne życie i dawał nieśmiertelność komuś, kto go posiadał. Wierzono, że energia emanująca z Ankh może być absorbowana przez osobę mającą z nim kontakt.

 

Ankh jest liną, przewodnikiem dla Boskiej potęgi życia która przenika Wszechświat. Amulet jest potężnym talizmanem chroniącym noszącego przed złymi siłami degeneracji i upadku. Zaokrąglony Ankh trzymany ręką za pętlę był noszony przez egipskich bogów. Był utożsamiany z Isis i Ozyrysem we Wczesnym Okresie Dynastycznym. Zaokrąglona część Ankh reprezentuje także kobiecy aspekt lub Łono, podczas gdy wydłużona część przedstawia aspekt męski lub Fallusa. Te dwa święte aspekty splatają się ze sobą i czynią życie. Z powodu swego potężnego wyglądu, Ankh był używany w wielu religiach i rytuałach które wiązały się z królewskością. Zaokrąglony koniec symbolizował też wieczne życie, a krzyż poniżej plan materialny. Ankh jako podobny kluczowi reprezentuje też klucz do wiecznego życia po śmierci. Przetrwał jako ikona posiadająca mistyczną potęgę aż do początków chrześcijaństwa.

Energia emanująca z krzyża Ankh może być pochłaniana w bezpośredniej bliskości. Służy ON jako antena albo przewodnik dla boskiej siły dostarczającej energii życia, która przenika Wszechświat. Amulet jest potężnym talizmanem , który zaopatruje tego, kto go nosi w ochronę przed siłami zła, upadkiem, destrukcją i niebezpieczeństwem.

Z powodu swojego potężnego działania był używany w rozmaitych religijnych rytuałach aż do czasów chrześcijaństwa koptyjskiego. Poprzez siłę oddziaływania łączy się z Bogiem i jego dobroczynną siłą. Dziś nadal jest jednym z symboli religijnych, również w chrześcijańskim kościele koptyjskim. Krzyż swymi czterema ramionami pobiera i rozprzestrzenia dobrą energię Kosmosu, wzmaga dopływ i przepływ pól bioenergii. Dżety działają jako wzmacniacze przenoszące bioenergię ku głowie poprzez wszystkie czakramy, filtrując równocześnie dopływ energii destrukcyjnych, a tym samym wzmacniają organizm i jego siłę życiową. Mając właściwości „zmniejszające grawitację” powodują łatwiejsze przemieszczanie się energii. Laska Ozyrysa odpromieniuje złą energię z organizmu, ale również wypromieniowuje skumulowaną energię przeciw zagrożeniom i wrogom, działając w momentach zagrożenia jako broń ochrona duchowa. Izis zapewnia harmonię wewnętrzną w sferze uczuć, miłości i łagodzi konflikty. Opisane działanie kumuluje się jako całość w tak ukształtowanym Krzyżu Ankh.

Wysokość: 55 mm
Wykonany z brązu

Polecane z tym produktem

EGIPSKI KRZYŻ ANKH Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu. Prawdziwy Krzyż Ankh posiadający olbrzymią moc, definiowany jest jako symbol reprezentujący Fizyczne i...
Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu. Prawdziwy Krzyż Ankh posiadający olbrzymią moc, definiowany jest jako symbol reprezentujący Fizyczne i Wieczne Życie. Podobnie...
Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu. Prawdziwy Krzyż Ankh posiadający olbrzymią moc, definiowany jest jako symbol reprezentujący Fizyczne i Wieczne Życie. Podobnie...
Recenzje amuletu Krzyż Ankh z hieroglifami, brąz - przeczytaj opinie klientów:

ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
doczytałem się,że prócz ochrony energetycznej, duchowej itd. także zdrowotnie pomaga , a obecne dolegliwości sukcesywnie oddala od nas - z pewnym niedowierzaniem zacząłem nosić...i kurde działa, kopara opada :0).
ocena: 5
Opinia potwierdzona zakupem
Krzyż Ankh prezentuje sie wspaniale,wzbudza zainteresowanie-pytajace spojrzenia innych...:)) Ale co najwazniejsze czuje jego dzialanie w dniu codziennym jak i tez kiedy klade Tarota innym. Polecam dla tych ktorzy przemysla zakup....
ocena: 4
Opinia potwierdzona zakupem
Witam, mógłby być troszkę masywniejszy tzn grubszy parę milimetrów, a poza tym w porządku.

Emanuję pozytywną energią nosząc tą maszynę na szyi:):):) a tak poważnie to jest w porządku:).
ocena: 5
Opinia użytkownika sklepu
Krzyż jest piękny każdy kto go zobaczy jest zachwycony.Mam go stanowczo za krótko żeby napisać coś na temat jego mocy..
Szczegóły amuletu Krzyż Ankh z hieroglifami, brąz
  • EAN: 1100000003106
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: SOTIS54BRAZ
Podobne produkty
Krzyż ankh z laską Ozyrysa, brąz Krzyż ankh z laską Ozyrysa, brąz

Cena: 22.10 zł
EGIPSKI KRZYŻ ANKH Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu....
Wilczy krzyż, brąz Wilczy krzyż, brąz

Cena: 20.83 zł
To magiczne połączenie Młota Thora i Krzyża Celtyckiego pochodzące z Islandii. Działanie M...
Sotis Krzyż Ankh z laską Ag925 + Au 24kar, 6,7g Krzyż Ankh z laską

Cena: 132.60 zł
Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu. Prawdziwy Krzyż An...
Krzyż celtycki zwykły, brąz Krzyż celtycki zwykły, brąz

Cena: 26.00 zł
Chroni przed złymi energiami i wpływa na rozwój zdolności paranormalnych. Wysokość zawiesz...
Krzyż celtycki - okrągły, brąz Krzyż celtycki - okrągły, brąz

Cena: 19.98 zł
Chroni przed złymi energiami i wpływa na rozwój zdolności paranormalnych. To pierwotna wer...
Ankh Ankh

Cena: 58.90 zł
Na zdrowie, dobrobyt i długowieczność Ankh symbolizuje „intensywne i wieczne życie&r...
Sotis Krzyż Ankh z hieroglifami, oksydowany Ag925, 5,2g Krzyż Ankh z hieroglifami, oksydowany

Cena: 78.63 zł
Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu. Prawdziwy Krzyż An...
Sotis Krzyż Ankh z hieroglifami Ag925 + Au 24kar, 5,2g Krzyż Ankh z hieroglifami

Cena: 110.93 zł
Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu. Prawdziwy Krzyż An...
Ankh (mały) Ankh (mały)

Cena: 51.94 zł
Na zdrowie, dobrobyt i długowieczność Ankh symbolizuje „intensywne i wieczne życie&r...
Sklep prowadzony przez: Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, NIP: 542-315-11-57, REGON: 200317860, KRS 0000569207
+48 85 674 36 19, sklep@czarymary.pl

Copyright © 2004-2023 CzaryMary.pl