Szklana kula i czarny obsydian

W poprzednim wpisie wspomniałam, że w trakcie sesji jasnowidzenia, w czasie których Edward Kelley i dr John Dee otrzymywali przekazy od aniołów będących podstawą współczesnej magiji enochiańskiej, Kelley wpatrywał się w kryształową kulę lub czarne obsydianowe zwierciadło. Dziś opiszę kilka propozycji na „zwierciadło wizji” dla tych osób, które chciałby praktykować magiję enochiańską. Są to wyroby z czarnego obsydianu i, oczywiście, szklane kule.

lusterkoJako pierwszy: prostokątny szlifowany obsydian w kształcie małego lusterka o szerokości 6 cm i długości 10 cm. Z lusterkiem z obsydianu pracuje się jak ze szklaną kulą. Wpatrując się w nie podczas medytacji można uzyskać wgląd w jakiś problem, odpowiedź na swoje pytanie w formie myśli lub wizji. Lusterka nie są idealnie gładkie, nie są od spodu szlifowane, może wystąpić kilka kresek, brzegi czasami mają drobne niedoróbki w postaci szarej linii na obrzeżu, nie przeszkadza to jednak w praktyce.

figuraCiekawą formą, bo nie wymagającą dodatkowej podstawki, jest ścięta na jednym z rogów figura geometryczna z czarnego obsydianu w kształcie sześcianu. Wykonana jest z gładkiego, szlifowanego czarnego obsydianu i mimo, że jego ściany nie wydają się duże (długość boku to 5 cm), osobiście uważam, że znakomicie nadaje się do sesji jasnowidzenia – nie musimy organizować dla niej podstawki, jak w przypadku lusterka.

kulaosySpotkać można również kulę wykonaną z wypolerowanego czarnego obsydianu. Może mieć średnicę 5-5,5 cm i większą. Na każdej kuli z obsydianu mogą pojawić się białe drobniutkie plamki, czasem ułożone w linię, co jest cechą charakterystyczną kamienia i występuje na prawie wszystkich większych kulach. Nie są to obicia ani wada kamienia i nie ma to wpływu na właściwości energetyczne kuli. Kula z obsydianu ma dodatkową podstawkę, dzięki czemu może być ustawiona w dowolnym miejscu.

kula_puNajpopularniejsze kule szklane dostępne są w kilku rozmiarach, od średnicy 5 do 14 cm. Zwykle mają w zestawie podstawkę, czy drewnianą, czy szklaną.  Szklane kule są idealne do przewidywania przyszłości i medytacji. Dość często wykorzystywane są do dekoracji lub jako remedium Feng Shui. Jeśli jednak kula ma służyć tylko do celów magicznych, najlepiej przechowywać ją w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, osłoniętą naturalnym materiałem.

Renata N.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...