Nów Księżyca, zaćmienie Słońca

Dziś o godz. 23:09 będzie nów Księżyca, zaś o godzinie 23:12 Księżyc znajdzie się w jednej linii z Ziemią i Słońcem, a to oznacza całkowite zaćmienie Słońca. Jednak z racji później pory jedynym miejscem, w którym da się zobaczyć to zjawisko, będzie północny wschód Australii.

Zaćmienie Słońca rozpocznie się dziś wieczorem począwszy od ok. 20:45 czasu polskiego. Przez około dwie minuty (ok. 21:40 polskiego czasu) możliwa będzie obserwacja zaćmienia całkowitego. W ramach europejskiego projektu GLORIA (GLObal Robotic-telescopes Intelligent Array, pol. GLObalna Inteligentna Sieć Teleskopów-Robotów), którego partnerem jest Wydział Fizyki UW, zorganizowano ekspedycję, której celem jest obserwacja zdarzenia przy wykorzystaniu teleskopów słonecznych i kamer cyfrowych z trzech stanowisk obserwacyjnych w północno-wschodniej Australii. Dzięki temu poprzez Internet będziemy mogli obejrzeć na żywo fazę obejmującą całkowite zaćmienie Słońca. Przekaz satelitarny rozpocznie się o 21:30 czasu polskiego i będzie trwał 15 minut.

Link do transmisji znajduje się TUTAJ.

Zaćmienia Słońca dają nam możliwość zagłębienia się w siebie i odkrywania tego, co jest kryje się w naszym wewnętrznym życiu. Zwróć również uwagę na sny bądź wizje, które pojawią się dzisiejszej nocy. W trakcie zaćmienia Słońca Księżyc je całkowicie zasłania i kobieca energia jest w pełnym przepływie. Dla kobiet i dziewcząt to odpowiedni czas na spotkania we własnym gronie, odkrywania i wzmacniania w sobie siły i kobiecości. To wspaniały moment na celebrowanie żeńskiej energii.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...