Drzewa pomagają leczyć

Manfred Himmel w swojej książce „Drzewa pomagają leczyć” zaprasza do nawiązania głębokiego kontaktu z drzewami i ich energiami.
„Spacerując po lesie możemy odczuć, jak nasze ciało energetyczne przenika pole energii życiowej drzew: pola energetyczne człowieka i drzewa przenikają się nawzajem, uwalniając sie od negatywnej energii, ładując i wyrównując potencjał. Wracamy do domu znowu rześcy, wzmocnieni i pełni nowych pomysłów, silni i przepełnieni energią życiową.”
Są to efekty, które każdy z nas mógł sam zaobserwować na własnym przykładzie. Autor opisuje również sposoby na nawiązanie i pogłębienie kontaktu z wybranym przez nas drzewem – choć czy to my wybierzemy drzewo, czy ono samo zachęci nas do kontaktu trudno jest powiedzieć :) Związek ten może stać się swoistą przyjaźnią, a drzewo pomoże nam swoją uzdrawiającą energią, wzmocni i odświeży nasze siły życiowe.
W książce znajdziemy opis budowy aury roślin i wiele praktycznych ćwiczeń na nawiązanie kontaktu z drzewami – medytacji, widzenia aury, przyjmowania energii drzewa (także na odległość, gdy nie mamy bezpośredniego kontaktu z naszym drzewem) i przekazywania jej innym. Szczegółowo opisuje działanie uzdrawiających energii dziesięciu drzew, tzw. „drzew panujących”, które na płaszczyźnie duchowej prowadzą do „głębokiego przeżywania pierwotnych energii twórczych”: brzozę, wierzbę, buk, sosnę, jodłę, świerk, cis, dąb i jesion oraz kilka innych rodzajów drzew, które posiadają uzdrawiające moce.
Bardzo ciekawy wydaje się również rytuał grupowy polegający na tworzeniu spirali energetycznej wokół drzewa – Miejsca Mocy z drzewem pośrodku, które stanowi połączenie „góry z dołem”. Cała książka po prostu zachęca nas do wypróbowania opisanych technik i do samodzielnego zbierania doświadczeń w nawiązywaniu kontaktu z naszymi drzewami-przyjaciółmi.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...