Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zdrowie i uroda
Kategorie
Nowości
Kontakt
INFOLINIA
801 011 078
+48 85 674 36 19
pn-pt w godz. 8-18
Bezpieczne zakupy

Autor Maja Lidia Kossakowska

Maja Lidia Kossakowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, polskich autorek fantasy. Jej pasję do archeologii można dostrzec niemal w każdej stworzonej powieści a „lekkie pióro” wskazuje również na zainteresowanie dziennikarstwem. W młodości ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych uzyskując tytuł plastyka – wystawiennika. W tym kierunku rozwija się także obecnie. Świadczyć o tym mogą chociażby poetyckie komentarze, które stworzyła na potrzebę wystawy pt. Anioły,  polskich artystów plastyków. Pisarka również w wolnych chwilach lubi malować obrazy.

Kossakowska debiutowała w 1997 roku opowiadaniem pt. Mucha, na łamach czasopisma „Fenix”. A już cztery lata później na koncie miała Srebrny Glob w kategorii opowiadanie roku za utwór Beznogi tancerz. Jej pisarska kariera nabrała tempa. Nagrody i wyróżnienia zaczęły sypać się lawinowo a jej nazwisko stawało się coraz bardziej rozpoznawalne. W 2003 roku wydała pierwszą książkę z anielskiego cyklu pt. Obrońcy Królestwa. Do całej serii zaliczają się jeszcze, kolejno: Siewca Wiatru, Zbieracz Burz tom I oraz Zbieracz Burz tom II. W poczet jej sztandarowych powieści zaliczyć można jeszcze śmiało Rudą sforę czy Takeshi Cień Śmierci, w której ujawnia się zainteresowanie pisarki kulturą Dalekiego Wschodu oraz mitologią różnych kultur.

Książki Kossakowskiej różnią się od siebie, ponieważ autorka uwielbia eksperymentować ze stylem i gatunkiem. Jedno pozostaje jednak zawsze niezmienne – szczegóły i detale dopracowane na najwyższym poziomie. To właśnie archeologia rozwinęła w niej zmysł odkrywania i odtwarzania światów oraz rozwinęła wyobraźnię.

Obecnie pisarka powróciła do korzeni i pracuje nad kolejnym, anielskim cyklem. W styczniu 2017 roku ma ukazać się jej najnowsza powieść pt. Bramy Światłości, która zapoczątkuje anielską trylogię.

Cena: od: do:
Sortowanie:
Brak produktów
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E/3, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2017 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2 T
Zapisz się na nasz magiczny newsletter i odbierz
Kod 7% dodatkowego rabatu ważne przez 7 dni
Kod otrzymasz tylko przy zapisie przez to okno.
Adres e-mail jest nieprawidłowy
Wyrażam zgodę przetwarzanie podanego adresu e-mail w celu wysyłania treści marketingowej przez www.CzaryMary.pl zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883 z zm.).
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter!

W ciągu najbliższych kilku minut
(z reguły 5, w wyjątkowych sytuacjach do 90 min.)
na Twój adres e-mail
wyślemy wiadomość z kodem dającym 7% dodatkowego rabatu.
Możesz skorzystać z niego jeden raz!