Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Autor Cormac McCarthy

Cormac McCarthy - źródło zdjęcia: http://www.cormac-mccarthy.comCormac McCarthy jest jednym z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. W roku 2007 otrzymał prestiżową nagrodę Pulitzera za książkę Droga. Ta sama powieść znalazła się na liście najlepszych książek XXI wieku wg BBC, a także trafiła do prestiżowego Klubu Oprah Winfrey. Szerzej jest znany bardziej jako autor książki To nie jest kraj dla starych ludzi, która doczekała się ekranizacji i zdobyła aż 4 Oskary.

McCarthy’ego porównuje się do takich pisarzy jak William Faulkner. Natomiast krytyk literacki Harold Bloom zaliczył go do grona 4 największych pisarzy jego czasów razem z Thomasem Pynchon’em, Don DeLillo i Philipem Roth’em. McCarthy używa w swoich książkach niezwykle wyszukanych zabiegów językowych. W książce Droga stosował wiele opisów w formie równoważników zdań, dodając do tego niezwykle piękne i głębokie metafory. Dzięki czemu stworzył bardziej poezję niż prozę. Jego książki są niezwykle poruszające, nie pozostawiają czytelnika obojętnym, zmuszając go do zadawania pytań egzystencjalnych.

Cormac McCarthy niezwykle chroni swoją prywatność. Jednak wszystko wskazuje na to, że jego życie uczuciowe i rodzinne nie należało do szczęśliwych. Trzykrotnie był żonaty, a jego ostatnia była już żona, została aresztowana pod bardzo dziwnymi zarzutami, które nosiły znamiona ekshibicjonizmu. Imię Cormac, nie jest prawdziwym imieniem pisarza. Zmienił nadane mu imię Charles na Cormac, na cześć irlandzkiego króla. Pisarz bardzo dużo podróżował po świecie, wiele jego powieści powstało poza granicami kraju, Do tej pory napisał 10 książek. McCarthy pisze nie tylko powieści, ale także sztuki teatralne.

Cena: od: do:
Sortowanie:
Brak produktów
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2018 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2 T
Zapisz się na nasz magiczny newsletter i odbierz
Kod 7% dodatkowego rabatu
od cen w CzaryMary. Kod ważny będzie przez 7 dni.
Adres e-mail jest nieprawidłowy
Wyrażam zgodę przetwarzanie podanego adresu e-mail w celu wysyłania treści marketingowej przez www.CzaryMary.pl zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883 z zm.).
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter!
W ciągu najbliższych kilku minut
(z reguły 5, w wyjątkowych sytuacjach do 90 min.)
na Twój adres e-mail
wyślemy wiadomość z kodem dającym 7% dodatkowego rabatu.
Możesz skorzystać z niego jeden raz!