Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Wspieramy Maćka Wilczyńskiego w walce z chorobą

Wspieramy Maćka Wilczyńskiego w walce z chorobą, przyłącz się do nas.

 

 

Historia 11 dziś chłopca, cierpiącego na Artrogrypozę  (AMC - niezwykle rzadkie schorzenie polegające na przykurczu ścięgien w życiu płodowym, któremu często towarzyszą zaniki mięśni) jest dowodem na to, iż nie istnieją rzeczy niemożliwe.

Maciek urodził się zaatakowany uogólnioną odmianą AMC, ze szpotawymi stópkami, kolankami zgiętymi w pozycji 90 stopni, wykręconymi w przykurczu wyprostnym, nieruchomymi rączkami i paluszkami. Miał zaatakowane wszystkie stawy i ścięgna, łącznie z żuchwą. Początkowe diagnozy brzmiały jak wyrok - miał on pozostać na zawsze przykuty do łóżka, nie mówić, nigdy sam nie usiąść, nie ruszyć nawet rączką. Dzięki połączonym zabiegom medycyny alternatywnej i klasycznej chłopiec osiągnął wręcz niesamowite rezultaty.

Chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej, jest w pełni samodzielny. Jest niezwykle inteligentnym, radosnym, pełnym nadziei, dzielnie znoszącym wieloletnią często bolesna rehabilitację chłopcem. Jego wielką pasją jest piłka nożna, nie ma ona przed nim tajemnic. Największym zaś marzeniem to, żeby móc w nią grać biegając na własnych nóżkach. Maciek bowiem nie porusza się o własnych siłach, a dzięki szynom ortopedycznym, w które został zaopatrzony po przebyciu skomplikowanych operacji w specjalizującej się w leczeniu podobnych przypadków klinice w Niemczech. W chwili obecnej konieczne jest prowadzenie wysokospecjalistycznych, bardzo kosztownych zabiegów rehabilitacyjnych, a przede wszystkim stałe noszenie ortez, które utrwalają pozytywne rezultaty operacji. Ortezy te muszą być wymieniane stosownie do wzrostu chłopca, ich jednorazowy koszt wraz z pobytem kontrolnym w klinice wynosi około 10 tysięcy €. Pojawiła się też szansa na kolejny zabieg chirurgiczny, który w połączeniu z codzienną specjalistyczną rehabilitacją pozwoli Maćkowie na spełnienie jego marzeń. Możemy mu w tym pomóc zasilając jego subkonto w :

 

 

Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu
Bank PKO S.A. I Oddział Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
koniecznie z zaznaczeniem hasła darowizna „WILCZEK"

Na rzecz leczenia Maćka można też przekazać 1% rocznego podatku, więcej informacji: http://www.pomoz-mackowi.za.pl/indexp.htm

 Maćka można też odwiedzić na stronie : http://www.pomoz-mackowi.za.pl/

 

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2