Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon Wróżb i Magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Pierwszy raz z plikami elektronicznymi

Zrealizowanie zamówienia z plikiem elektronicznym wymaga dokonania wcześniejszej wpłaty na konto sklepu. Płatności można dokonać wykonując bezpośredni przelew na konto za pośrednictwem szybkich płatności online (PayU, PayPal, PayByNet).

W przeciągu kilku minut od zaksięgowania płatności plik jest dostępny do pobrania.

By skorzystać z zakupionych publikacji elektronicznych (epub, pdf) należy:

 • Założyć konto na oficjalnej stronie Adobe w celu uzyskania numeru ID.

 • Pobrać i zainstalować aplikację Adobe Digital Editions:
 • Autoryzować komputer: Po ukończeniu instalacji, przy pierwszym otwarciu pojawi się okno Authorize computer. Podaj swój Adobe ID - adres e-mailowy i hasło. W ten sposób nastąpi autoryzacja komputera.
 • Zakupiony i pobrany plik otwórz na komputerze, na którym dokonałeś(aś) autoryzacji.

Ważnymi parametrami kopowanego pliku są format oraz sposób zabezpieczenia. Określamy je na karcie produktu.

Jak otworzyć plik o rozszerzeniu .mobi?

 1. Jeśli posiadasz urządzenie Kindle, masz kilka możliwości, by otworzyć plik .mobi:
  1. Sposób pierwszy: aby skorzystać z pliku, wystarczy podłączyć Kindle do komputera za pomocą kabla usb, a następnie wgrać plik bezpośrednio do katalogu Documents.
  2. Sposób drugi: jeżeli masz zainstalawany program typu Calibre - po włączeniu tego programu i podpięciu Kindle przez kabel usb do komputera należy użyć opcji "Eksportuj do urządzenia".
  3. Sposób trzeci: jeśli posiadasz konto na Amazonie, wystarczy, że wyślesz książkę w formacie .mobi na maila [posiadany_nick]@free.kindle.com. W Kindlu powinieneś mieć włączone i skonfigurowane połączenie z Internetem (wifi). By otworzyć książkę, wystarczy wybrać w menu pozycję: "Pobieranie książek"  i Kindle zrobi to automagicznie.
 2. Jeśli nie masz Kindle'a, a chesz przeczytać książkę w formacie .mobi na komputerze z systemem operacyjnym Windows: potrzebujesz zainstalowania programu, który otworzy plik .mobi. Takim programem jest na przykład Calibre. Po pobraniu programu, zainstaluj go i uruchom. Z menu wybierz opcję "Dodaj książki" i wskaż plik, który chcesz uruchomić. W środkowym oknie pojawi Ci się lista dodanych książek, następnie dwukrotnie kliknij na tytuł, który chcesz przeczytać. Voila, możesz czytać książkę! :)

Możesz zakupić plik elektroniczny o następującym formacie:

 • pdf - pliki z tym rozszerzeniem otworzysz na: komputerze, tablecie czy e-czytniku
 • mp3 - nagranie dźwiękowe, można odtworzyć je na komputerze, telefonie, czytniku, czy przenośnym odtwarzaczu mp3
 • epub - pliki z tym rozszerzeniem otworzysz w Adobe Digital Editions.

Rodzaje zabezpieczeń, z jakie mogą mieć kupione pliki:

 • DRM
 • bez DRM - plik bez zabezpieczenia DRM
 • WM - plik z zabezpieczeniem w postaci znaku wodnego.

FAQ - najczęściej zadawane pytania
 
 • Po jakim czasie od zakupu będzie można pobrać zakupioną książkę elektroniczną?Zakupioną książkę można będzie pobrać w kilka minut po otrzymaniu wiadomości o zaksięgowaniu płatności. Ponieważ kupiony plik w momencie zaksięgowania płatności jest generowany, może się zdarzyć, że w przypadku bardzo dużych plików czas ten może wydłużyć się do 1-2 godzin.
 • Ile razy i przez jaki czas mogę pobrać zakupiony plik? Plik bez zabezpieczeń DRM możesz pobrać 10 razy, z zabezpieczeniem watermark - 3 razy. Taki jest dostępny do pobrania przez 14 dni od dnia opłacenia zamówienia. Plik z zabezpieczeniem DRM możesz pobrać 100 razy, udostępniamy możliwość jego pobrania przez rok od opłacenia zamówienia. Pamiętaj, że z pliku z zabezpieczeniem możesz korzystać na 6 urządzeniach (łącznie: komputerach bądź czytnikach) oraz na 1 kolejnym na rok.
 • Na jakich urządzeniach mogę odtwarzać zakupiony plik? Każdą kupioną w naszej księgarni książkę elektroniczną możesz przeczytać na komputerze PC lub Mac, wykorzystując do tego program Adobe Digital Editions. O wymaganiach systemowych możesz przeczytać tu.
  Książki możesz też wgrać do każdego czytnika, który obsługuje zabezpieczenie Adobe. Czytnik należy podłączyć do komputera poprzez kabel USB przy otwartym programie Adobe Digital Editions, który powinien poprosić o autoryzację urządzenia (do autoryzacji potrzebny jest Adobe ID).

  Posiadasz iPada? W nim również przeczytasz nasze książki. W AppStore dostępnych jest kilka aplikacji, które posiadają moduł Adobe Reader Mobile, który pozwala czytać książki z zabezpieczeniem Adobe.
  Wartą polecenia jest darmowa aplikacja Bluefire Reader. Po pobraniu, przy pierwszym otwarciu, wyświetli się komunikat z prośbą o autoryzację urządzenia. Należy wpisać swój Adobe ID - taki sam jak w Adobe Digital Editions na komputerze. Następnie odnajdź na swoim komputerze folder o nazwie “Digital Editions”. W nim znajdują się pliki książek, które możesz dodawać do Bluefire Readera - za pomocą iTunes, maila lub Dropboxa.
  Pozostałymi aplikacjami obsługującymi książki z Adobe DRM są Txtr oraz ePagine.

  Aplikacją doskonałą do czytania naszych e-publikacji na tabletach z systemem Android jest Aldiko 2.0, która daje możliwość dodawania własnych książek zabezpieczonych Adobe DRM.
  Jeśli posiadasz iPhona (dotyczy to również iPodów Touch), możesz wybrać jedną z aplikacji opisanych przy iPadzie. Pamiętaj o tym, by mieć zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania systemowego.
  Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, podobnie jak w przypadku tabletów polecamy aplikację Aldiko, obsługującą Adobe DRM.
 • Czy mogę skorzystać z pliku na czytniku Kindle? Tak, w dwóch przypadkach: gdy typ pliku to MOBI lub wtedy, gdyt zakupiony plik nie posiada zabezpieczenia (na karcie produktu jest napisane, że plik nie ma zabezpieczenia).
 • Na ilu urządzeniach mogę korzystać z zakupionego pliku? Z pliku bez zabezpieczeń oraz z zabezpieczeniem Watermark możesz korzystać na dowolnej liczbie urządzeń. Plik z zabezpieczeniem DRM można używać na 6 urządzeń, a następnie 1 kolejne urządzenie na rok.
 • Czy jeśli wymienię komputer / czytnik, będę mógł(mogła) korzystać z kupionych wcześniej plików? Tak, pobierz plik na nowe urządzenie. W przypadku pliku zabezpiecznego DRM amiętaj, żeby wcześniej nowe urządzenie autoryzować za pomocą posiadanego Adobe ID. W przypadku pliku bez zabezpieczeń lub z zabezpieczeniem Watermark możesz przenosić plik pomiędzy dowolną ilością urządzeń, możesz go więc przechowywać na płycie, czy pamięci przenośnej (pendrive, czy dysk zewnętrzny).
 • Pobrałem(am) plik, a nie mogę go otworzyć, dlaczego? Sprawdź, czy Twój plik posiada zabezpieczenie i jaki jest jego rodzaj:

Jeśli kupiony przez Ciebie plik ma zabezpiecznie DRM: Plik w momencie pobrania przypisywany jest do konkretnego urządzenia za pomocą wartości Adobe ID. Jeśli w momencie pobrania na komputer program Adobe Digital Editions nie miał wpisanego numer ID lub miał inny numer niż w momencie, gdy chciałeś ją otworzyć - nie uda ci się to. Dlatego bardzo ważne jest, aby autoryzować urządzenie za pomocą właściwego numeru Adobe ID zanim pobierzesz książkę.

Jeśli kupiony przez Ciebie plik nie ma zabezpieczeń, bądź ma zabezpieczenie Watermark: Jeśli nie wyświetla się żaden program domyślny, w którym możesz otworzyć plik, najprawdopodobniej na Twoim urządzeniu nie ma zainstalowanego programu do otwierania plików. Wyszukaj program do otwierania, lub dodatek do przeglądarki, którym można otwierać pliki elektroniczne (przykładowo do korzystania z plików EPUB w przeglądarce FireFox wystarczy zainstalować dodatek EPUBReader).

       9. Pobrałem(am) plik, a nie mogę go wydrukować / skopiować, dlaczego? Sprawdź, jaki rodzaj zabezpieczenia ma kupiony przez Ciebie plik. Plików, które posiadają zabezpieczenie DRM nie można kopiować, ani w żaden sposób powielać.


Jak rozpakować ZIP?
 1. Kliknij prawym klawiszem myszki w plik, który chcesz rozpakować.
 2. Na wyświetlonym menu powinna pojawiła Ci się opcja "Wypakuj pliki":
  1. Ten krok zależy od programu, jakim masz. W programie WinRar: wybierz miejsce na komputerze, w którym pliki mają się wypakować i kliknij "Ok".
  2. Przejdź do lokalizacji wskazanej w poprzednim punkcie. Gratulacje! Możesz korzystać z rozpakowanych plików! :)
 3. Na wyświetlonym menu nie masz opcji "Wypakuj pliki":
 4. Otwórz przeglądarkę internetową i wyszukaj program do rozpakowywania plików, np. WinRar. WAŻNE! Korzystaj tylko z oficjalnych stron producentów oprogramowania. Przed pobraniem upewnij się, że masz włączony program antywirusowy.
 5. Zainstaluj oprogramowanie, a następnie przejdź do kroku 1.

 

 

Sklep prowadzony przez: Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, NIP: 542-315-11-57, REGON: 200317860, KRS 0000569207
+48 85 674 36 19, sklep@czarymary.pl

Copyright © 2004-2023 CzaryMary.pl