Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Jaki Sylwester, taki Nowy Rok!

Mówi się, że "jaki Sylwester, taki Nowy Rok". Z tą wyjątkową nocą związanych jest wiele zwyczajów i przesądów. Zabiegi te mają zapewnić nam pomyślność w Nowym Roku i z pewnością warto z nich skorzystać, bo przecież - szczęścia nigdy za wiele!

Aby w żadnym z nadchodzących miesięcy nie zabrakło nam pieniędzy, należy zaszyć w maleńkiej torebce czy woreczku z naturalnego materiału 12 ziarenek ryżu, po jednym na każdy miesiąc. Woreczek chowamy i przechowujemy do końca przyszłego roku.

Przed końcem starego roku wszystkie długi powinny zostać spłacone, wszystkie pożyczone rzeczy - oddane, żeby nie wchodzić w Nowy Rok z długami i w najbliższej przyszłości nie stać się ofiarami niesłownych dłużników. 

Dobrze jest pozbyć się starych problemów, aby nie wchodzić z nimi w Nowy Rok. Jeśli chcemy się uwolnić od przykrych wspomnień, w sylwestrową noc warto spisać zmartwienia na czerwonym papierze (lub na białym papierze, lecz czerwonym mazakiem) i spalić je w płomieniu czerwonej świecy. Ten rytuał dobrze jest powtarzać również w ciągu roku, aby oczyszczał nas z wszystkiego, co nam przeszkadza czy szkodzi.

Przed Nowym Rokiem cały dom powinnien być wysprzątany, odkurzony, a śmieci wyniesione. Porządek w domu zapewnia na przyszły rok porządek w życiu osobistym. W sam Nowy Rok nie powinno się odkurzać i zamiatać mieszkania, aby nie wymieść z domu szczęścia i pomyślności.

Pełna lodówka na Nowy Rok zagwarantuje, że w przyszłym roku nie zabraknie nam jedzenia. W noc sylwestrową należy mieć też pieniądze w potfelu, gdyż wówczas nie zabraknie nam ich w przyszłości.

O północy wszystkie drzwi i okna powinny zostać otwarte na oścież, żeby Stary Rok wyszedł z domu. Na jego miejsce w ten sposób zaproszamy do siebie Nowy Rok, z całą jego obfitością!

SzampanW Sylwestra możemy powróżyć z unoszących się pęcherzyków gazu w swoim kieliszku szampana. Duże, tańczące w kieliszku bąbelki zapowiadają rok przemian, niespodziewanych wypadków i romansów. Bąbelki drobniutkie i unoszące się równymi liniami do góry oznaczają zdrowie oraz szczęście w życiu rodzinnym.

Jeśli zależy Ci na pomyślności w miłości, załóż w Sylwestra nową bieliznę, która zapewni powodzenie u płci przeciwnej.
Samotne panie, które chcą dowiedzieć się, jakie będzie imię ich przyszłego wybranka, po północy powinny pilnie nasłuchiwać prowadzonych dookoła rozmów. Pierwsze męskie imię, które usłyszą, ma być imieniem przyszłego męża.

W Nowy Rok wstając wcześnie z łóżka zapewnisz sobie pracowity i dochodowy rok. A jeśli obudzi Cię promienne słońce, a za oknem będzie bezchmurne niebo, możesz przyjąć, że Nowy Rok będzie bardzo pomyślny.

 

Życzymy samych pomyślnych wróżb!

Szczęśliwego Nowego Roku 2012!

 

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2