Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Czy domyślasz się, jakie były nieznane lata życia Jezusa

 

Jak wiemy, w Ewangeliach zawartych w Piśmie Świętym zachował się opis dzieciństwa Jezusa, przedstawiający jego dzieje na tle burzliwych losów Bliskiego Wschodu. Brak jednak jakichkolwiek wzmianek w Biblii na temat tego, co działo się z Jezusem między 12. a 30. rokiem jego życia.

Dlaczego okres pomiędzy 12. a 30. rokiem życia Jezusa został pominięty przez Nowy Testament? Jakie zdarzenia i doświadczenia mogły wypełniać tę lukę? Czy to możliwe, że Jezus mógł odwiedzić Indie? 

Na te pytanie starało się odpowiedzieć już wielu badaczy, którzy zwracali uwagę na powiązanie nauk Jezusa z filozofią buddyjską. Założenia nauk głoszonych przez Jezusa, w tym Jego podejście do cierpienia i równości wszystkich ludzi były zupełnie obce filozofii żydowskiej, za to bliskie buddyzmowi. Jedną z pierwszych osób, która znalazła dowody pobytu Jezusa w Indiach, był Rosjanin polskiego pochodzenia, Nikołaj Notowicz. Ten podróżnik odnalazł w tybetańskim klasztorze starożytny manuskrypt, zawierający opis życia człowieka o imieniu Issa, którego buddyjscy mnisi utożsamiali z Jezusem.

Issa O młodości Jezusa i historii Jego „utraconych lat” opowiada najnowsza książka Wydawnictwa ILLUMINATIO -

ISSA. Sekretne lata z życia Jezusa,
autorstwa Lois Drake.

 
Autorka zafascynowana kulturą Tybetu oraz zainspirowana pracami innej badaczki stworzyła powieść, która odtwarza możliwy przebieg niezwykłej historii sprzed 2 tysięcy lat, kiedy to młody Jezus wyrusza na Wschód, aby następnie pobierać nauki u buddyjskich mnichów.

Ponieważ okres „utraconych lat” Jezusa pokrywa się z czasem rozkwitu starożytnej cywilizacji Kuszanów, autorka wplata w historię Issy dzieje kluczowych postaci tego imperium. Tak powstała niezwykła osnowa dla opowieści z początków milenium, w której krzyżują się drogi kilku doniosłych postaci: Jezusa, znanego na Wschodzie jako Issa; Maitreji, czyli Nadchodzącego Buddy; władców Królewskiego Rodu Kuszanów oraz jednego z trzech Mędrców ze Wschodu.

Fikcja literacka stworzona przez autorkę prowokuje do rozważań: a co, jeśli nauki Jezusa mogą choć w części pochodzić z Półwyspu Indyjskiego? I choć nie istnieje żaden sposób, by udowodnić, iż Jezus był w Indiach, a także nie istnieją dowody, które mogłyby temu zaprzeczyć, książka Lois Drake nasuwa wiele pytań, a za zasłoną wielkich historycznych wydarzeń i sławą bohaterów czytelnik poznaje opowieść o zwykłym życiu dorastających chłopców, którzy mają wypełnić życiowe powołanie. Jeden z nich zostanie królem swojego narodu, a drugi będzie głosił nauki całemu światu.

 
 

Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Bożego Narodzenia. Jeśli szukasz pomysłów na magiczne prezenty, pomożemy Ci w ich wyborze! Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi staną się dla Ciebie inspiracją i pomogą w odszukaniu tych najbardziej wyjątkowych upominków dla drogich Ci osób!
 
MAGICZNE PREZENTY


facebookDołącz do nas na naszym profilu na Facebooku!
Znajdziesz tu ciekawe dyskusje, informacje o nowościach, aktualne akcje promocyjne i wiele innych.
Zapraszamy, abyś nas polubił!


Z pozdrowieniami,
Kinga Cichocka i Ekipa sklepu CzaryMary.pl

 $$resignlink$$

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2