Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Kiedy zaciera się granica między światem żywych i umarłych


Czy słyszałeś, że już niebawem granica pomiędzy światem żywych i umarłych zaniknie? Przed nami niezwykły czas…

Samhain (czyt. Sauń) to najważniejsze celtyckie święto, którego nazwa oznacza „koniec lata”. Związane było z zakończeniem żniw, oraz końcem roku w kalendarzu celtyckim. Wigilia Samhain, czyli noc przed 1 listopada (obchodzona jako "Halloween"), była wyjątkowa - wierzono, że wszystkie przejścia do innego świata stawały wówczas otworem.

 

W istocie noc ta ma bardzo szczególny charakter, ponieważ Święto Samhain wyznacza początek nowego roku, ale według tradycji celtyckiej, jeszcze do niego nie należy, nie należy też do starego roku – ona znajduje się całkowicie poza czasem.
Wierzono, że dzięki temu wyzwały się wszelkie nadnaturalne siły, a byty z innych wymiarów uzyskiwały  swobodny dostęp do świata śmiertelników - w tym również mieszkańcy Faerii. Oznaczało to, iż w niezwykłą noc Samhain fejowie mogli przebywać w świece żywych bez ograniczeń.


wróżkiKim właściwie są feje? Niektórzy Irlandczycy uważają ich za duchy natury, elfy, "upadłe anioły”, lub dusze zmarłych pogan, które nie były wystarczająco dobre, aby móc dostąpić zbawienia, ani na tyle złe aby zostać na wieki potępione. Fejowie nie mają dusz, egzystują gdzieś na granicy światów, mogą ingerować w sprawy ludzi i nierzadko w tym celu wykorzystują swoje nadprzyrodzone zdolności.
Ulubionym zajęciem przedstawicieli świata Faerii jest biesiadowanie, walki, intrygi, miłość i granie zniewalająco pięknej muzyki. Mówi się, że śmiertelnicy, którzy przypadkiem usłyszeli tę muzykę, tracili kontakt z rzeczywistością i umierali z miłości do tej melodii... Fejowie to w gruncie rzeczy niebezpieczne i nieprzewidywalne istoty.

Niewiele jest tytułów, które przybliżają świat Faerii oraz celtyckich baśni, dlatego z okazji niezwykłej nocy Samhain, serdecznie polecamy książkę

ballada.
Ballada. Taniec Mrocznych Elfów
Maggie Stiefvater.

Powieść ta stanowi kontynuację „Lamentu” – dwuczęściowej serii autorstwa Maggie Stiefvater, której bohaterowie są uwikłani w intrygi fejów i skazani na ciągłą walkę z ich mściwą królową. Podobnie jak poprzednia część, powieść ta również dotyczy przygód dwójki młodych muzyków, Jamesa i Dee. Jednak tym razem fabuła jest bardzo blisko związana ze Świętem Zmarłych i nocą Samhain.

James jako jedyny zaczyna słyszeć tajemniczą pieśń śpiewaną przez rogatego Króla Umarłych. Niebawem pojawia się także Nuala – muza, będąca pół człowiekiem, pół fejem. Jej  samej nie wolno pisać, śpiewać, tworzyć muzyki ani nawet dotykać instrumentów, jednak pomaga utalentowanym śmiertelnikom tworzyć zachwycająco piękne utwory. Cena współpracy jest bardzo wysoka… od początku dziejów znakiem rozpoznawczym jej pomocy są genialni artyści, poeci oraz muzycy, którzy umierali tragicznie w młodym wieku. Na swoją kolejną ofiarę Nuala wybiera Jamesa, lecz niespodziewanie zakochuje się w nim. Problem w tym, że muza co 16 lat w noc Samhain musi spłonąć na stosie, aby się ponownie odrodzić. Całkowicie traci przy tym świadomość swojego poprzedniego wcielenia. 
Fejowie również przygotowują się do nocy Samhain, i mają okrutne plany odnośnie życia Dee…

ZOBACZ NASZE NOWOŚCI


facebookDołącz do nas na naszym profilu na Facebooku!
Znajdziesz tu ciekawe dyskusje, informacje o nowościach, aktualne akcje promocyjne i wiele innych.


Zapraszamy, abyś nas polubił!

Z pozdrowieniami,
Kinga Cichocka i Ekipa sklepu CzaryMary.pl

 

 

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2