Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Daj się porwać burzy zmysłów w magiczną noc Beltaine!


Nasze najbliższe dwa święta państwowe: 1 i 3 maja zwykliśmy łączyć dodatkowym dniem wypoczynku i nazywać długim majowym weekendem. To również czas magicznych świąt: celtyckiego Beltaine i nordyckiej Nocy Walpurgii.

Noc Walpurgii obchodzona jest z 30 kwietnia na 1 maja jako noc zmarłych i złych duchów. W tym czasie granica pomiędzy światem widzialnym i niewidzialnym staje się bardzo cienka i aby odstraszyć duchy, palono wielkie ogniska i śpiewano pieśni zwiastujące koniec zimy i nadejście wiosny. Wierzono, że w tę jedną noc poza duchami zmarłych spotkać można skrzaty, gnomy i rusałki, które przy dobrym nastroju mogły obdarzyć darem mądrości lub odwagi.

1 maja to również Beltaine, jedno z najważniejszych celtyckich świąt, zaczynające się już wieczorem ostatniego dnia kwietnia. Druidzi we wszystkich celtyckich krajach rozpalali wówczas ogniska, aby sprowadzić na ziemię światło słoneczne i na następne pół roku ogłosić triumf światła nad ciemnością. To święto miłości i płodności, zaślubin Bogini i Rogatego Boga, czas wzrostu i narodzin. Beltaine to w języku irlandzkim również nazwa maja.

Noc Walpurgii i Beltaine to obchody dwóch kultur, jednak odnaleźć w nich można wspólne zwyczaje. Jeśli zainteresował Cię ich temat, zapraszam na stronę naszego CzaroMarowego bloga.

Lament Maggie Stiefvater W magiczny, celtycki klimat wprowadzi Cię książka Maggie Stiefvater „Lament”. Świętuj Beltaine razem z jej bohaterami, którzy pokażą Ci tajemniczą krainę Faerii. To tutaj granica między światem rzeczywistym i magicznym powoli się zaciera, a mieszkańców Faerii zwabia zapach palonego tymianku. Natomiast ten, kto zdobył czterolistną koniczynkę, miał szczególny dar postrzegania niewidzialnego świata. Czterolistna koniczynka to także symbol szczęścia i wszelkiej pomyślności. Wisior Koniczynka

Wśród celtyckich amuletów znajdują się symbole wzmacniające miłość i przyjaźń, jak węzeł celtycki, który również rozwija intuicję. Pochodzący z mitologii nordyckiej Młot Thora jest symbolem siły i pomaga w walce z przeciwnościami losu.

Wisior Węzeł Celtycki Krzyż celtycki - okrągły Wisior - Młot Thora Wisior - MŁOT THORA - Mjollnir 2

Zobacz więcej amuletów Celtów i Wikingów


Z pozdrowieniami,
Renata Nikonowicz i ekipa sklepu CzaryMary.pl

 

PS. 1 maja we Francji jest Świętem Konwalii! Również w Niemczech podczas kwitnienia konwalii urządzano w lasach festyny ludowe, podczas których wrzucano jej kwiaty do ognisk jako ofiarę dla bogini wiosny. Konwalie, niestety, szybko przekwitają, ale ich wspomnienie w dowolnym momencie przywoła olejek zapachowy „Konwalia”. Życzymy magicznego wypoczynku!

 

Zobacz więcej. Szeroki wybór książek.
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2